Ali Lapanta Haberleri

Ali Lapanta haber, Ali Lapanta son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Lapanta - 24.03.2021
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin 4 kamu görevlisine verilen hapis cezaları onandı
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi, Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin öldüğü helikopterin düşmesi sonrası arama çalışmalarında ihmalleri bulunduğu gerekçesiyle "görevi kötüye kullanma" suçundan yargılanan, aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı emekli Korgeneral Ali Lapanta'nın da yer aldığı 4 sanığa verilen 1 yıl 1 ay ile 1 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarını hukuka uygun buldu.
Ali Lapanta - 24.03.2021
Son dakika haber! Yazıcıoğlu ailesinin avukatı, helikopterin düşmesindeki FETÖ izinin tamamen ortaya çıkarılmasını istiyor
Yargılama sonucunda 15 Şubat'ta görülen karar duruşmasında, Orhan Birdal ve Mazlum Koçoğlu'na "görevi kötüye kullanma" suçundan 1 yıl 1'er ay hapis cezası veren mahkeme aynı suçtan Ali Arıduru'yu 1 yıl 3 ay, Ali Lapanta'ya da 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırarak, sanıklar hakkında indirim ya da erteleme yapılmasına yer olmadığına hükmetti.
Ali Lapanta - 25.02.2021
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin 4 kamu görevlisine verilen hapis cezasının gerekçesi açıklandı
Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin öldüğü helikopterin düşmesi sonrası arama çalışmalarında ihmalleri bulunduğu gerekçesiyle "görevi kötüye kullanma" suçundan yargılanan, aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı emekli Korgeneral Ali Lapanta'nın da yer aldığı 4 sanığa verilen 1 yıl 1 ay ile 1 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarının gerekçesi açıklandı.
Ali Lapanta - 08.01.2021
Son dakika haber... Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin 4 kamu görevlisinin Kahramanmaraş'ta yargılanmasına başlandı
Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında, arama çalışmalarında ihmali bulunduğu iddiasıyla "görevi kötüye kullanma" suçundan haklarında dava açılan, aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta'nın da bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına başlandı.
Ali Lapanta - 27.11.2020
Son dakika haber | Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin yeni iddianame kabul edildi
Son dakika gündem haberi: Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca, Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta'nın da bulunduğu 4 kişi hakkında "görevi kötüye kullanma"...
Ali Lapanta - 28.02.2020
Kars'ta FETÖ'nün darbe girişimi davası
Güngör, savunmasında, o gece Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta ile telefonda görüştüğünü belirterek, "FETÖ'nün darbe yaptığını ve tugay komutanının emirlerine uyulmaması gerektiği yönünde konuşmalar oldu, biz de karşı olduğumuzu söyledik.
Ali Lapanta - 28.11.2019
DARBE GİRİŞİMİNİN FAİLLERİ CEZASIZ KALMADI: Sözde sıkıyönetim emrini uygulamaya çalışan Murat...
Dönemin Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Lapanta'nın durumdan haberdar olması üzerine aradığı Koçak, Genelkurmay Başkanlığından darbe emri geldiğini, tüm personeli kışlaya çağırdıklarını, silah ve teçhizat dağıttıklarını, emri uygulamak için hazırlık yaptıklarını söyledi.
Ali Lapanta - 11.04.2018
Avukat Yavuz: 20 Kişinin, Birkaçı Hariç, Tamamı Fetö'cü
'ALİ LAPANTA VE BAZI KİŞİLER İÇİN İTİRAZ EDECEĞİZ' Mahkemenin haklarında takipsizlik kararının kaldırılmasının reddettiği 112 kişiden biri olan dönemin Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta ve bazı kişiler için kanun yoluna gideceklerini ifade eden Yavuz, şunları söyledi: "9 yıldır biz adalet bekliyoruz.
Ali Lapanta - 11.04.2018
Dha Yurt Bülteni-7
'ALİ LAPANTA VE BAZI KİŞİLER İÇİN İTİRAZ EDECEĞİZ' Mahkemenin haklarında takipsizlik kararının kaldırılmasının reddettiği 112 kişiden biri olan dönemin Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta ve bazı kişiler için kanun yoluna gideceklerini ifade eden Yavuz, şunları söyledi: "9 yıldır biz adalet bekliyoruz.
Ali Lapanta - 11.04.2018
Avukat Yavuz: 20 Kişinin, Birkaçı Hariç, Tamamı Fetö'cü
'ALİ LAPANTA VE BAZI KİŞİLER İÇİN İTİRAZ EDECEĞİZ' Mahkemenin haklarında takipsizlik kararının kaldırılmasının reddettiği 112 kişiden biri olan dönemin Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta ve bazı kişiler için kanun yoluna gideceklerini ifade eden Yavuz, şunları söyledi: "9 yıldır biz adalet bekliyoruz.
Ali Lapanta - 29.01.2018
Eski Kars İl Jandarma Komutanına 15 Yıl Hapis Cezası
Serdar Güngör'ün savunması Dönemin İl Jandarma Komutanı Serdar Güngör, sıkıyönetim ilanından haberinin olmadığını öne sürerek "Ali Avcı bana darbe var demedi 'gel çay içelim' diye çağırdı. O benim amirim bunun üzerine ben de Tugaya gittim. Tugayda bulunduğumuz süre içinde birkaç kez çıkmaya çalıştık ama olmadı. Daha sonra resmi makam telefonundan dönemin Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta aradı, telefon yarbay Kamil Öztürk'teydi bana verdi.
Ali Lapanta - 29.01.2018
Kars'ta Fetö Davası
Sıkıyönetim ilanından haberinin olmadığını öne süren Güngör, "Ali Avcı bana darbe var demedi 'gel çay içelim' diye çağırdı. O benim amirim bunun üzerine ben de tugaya gittim. Tugayda bulunduğumuz süre içinde birkaç kez çıkmaya çalıştık ama olmadı. Daha sonra resmi makam telefonundan dönemin Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta aradı, telefon Yarbay Kamil Öztürk'teydi bana verdi.
Ali Lapanta - 28.12.2017
İyi Parti Genel Başkanı Akşener Açıklaması
Akşener, "Muhsin Yazıcıoğlu suikastına ilişkin soruşturmada bir dönem 'şüpheli' olarak yer alan eski Adana Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta'nın partinizde yer almasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu ise "Lapanta'nın Erzurum'da FETÖ kalkışmasında ciddi bir tavır koyduğunu biliyorum.
Ali Lapanta - 23.09.2017
İçişleri Bakanlığı'ndan Atama Kararı
Resmi Gazete'de yayınlanan karar göre, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ata Kalkan, Jandarma Genel Komutanlığı emrine atanan Korgeneral Ali Lapanta ve Tuğgeneral Veli Turan, 1 Ekim tarihi itibarıyla emekliliğe sevk edildi.
Ali Lapanta - 25.08.2017
Ezine'de Acemi Erler Yemin Etti
Törene Ezine Kaymakam Vekili Ramazan Kendüzler, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Yarbay Turgay Şavir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürkan Irak, protokol üyeleri ve çok sayıda asker yakını katıldı. Tören, Tabur Komutanı Şavir'in askerleri selamlaması, bayrağın yerini alması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Lapanta'nın kutlama mesajının okunmasının ardından askerler, yemin etti.
Ali Lapanta - 22.07.2017
Jandarma Genel Komutanlığı Atamaları Resmi Gazete'de Yayımlandı
İçişleri Bakanlığına ait atama kararları kapsamında jandarma genel komutanlığı atama kararnamesi, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral İbrahim Yaşar ile Tümgeneral Ali Özkara, 24 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere emekliliğe sevk edildi. Kararnameyle 3 general ve 14 albay, bir üst rütbeye terfi ettirildi. Rütbesi tümgeneralden korgeneralliğe yükseltilen Ali Çardakçı ile Tümgeneral Musa Çitil, Jandarma Genel Komutan Yardımcılığı görevine atandı. Mevcut Jandarma Genel Komutan Yardımcılarından Ali Lapanta ise komutanlık emrine alındı.
Ali Lapanta - 22.07.2017
Jandarmada Terfi ve Atamalar
Mevcut Jandarma Genel Komutan Yardımcılarından Ali Lapanta ise komutanlık emrine alındı.
Ali Lapanta - 07.07.2017
Ezine'de Acemi Erler Yemin Etti
Törende, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Lapanta'nın kutlama mesajı okundu.
Ali Lapanta - 02.06.2017
Ezine'de Acemi Erlerin Yemin Töreni
3. Jandarma Er Eğitim Taburunda düzenlenen tören, Tabur Komutanı Jandarma Yarbay Turgay Şavir'in askerleri selamlaması, Türk bayrağının yerini alması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Lapanta'nın kutlama mesajı okundu.
Ali Lapanta - 24.03.2017
Jandarma Genel Komutanı Güler Nevşehir'de
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'ı ziyaret etti. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, askeri birlikleri denetlemek amacıyla kente gelen Orgeneral Güler ve beraberindeki Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Lapanta, Vali Aktaş'a ziyarette bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Lapanta Haberleri | Ali Lapanta Kimdir - Haberler - Ali Lapanta haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Lapanta kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber! Yazıcıoğlu davası sanıklarının cezaları, zaman aşımına 1 gün kala onandı
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 15:44:29. #1.14#

title