ALİ KENANOĞLU HABERLERİ

Ali Kenanoğlu haber, Ali Kenanoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Kenanoğlu

Ali Kenanoğlu

Doğum Yeri Tokat / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1971

Ali Kenanoğlu Kimdir ?

Ali Kenanoğlu, 1971 Tokat Almus doğumludur. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirmiştir. Yönetici-Muhasebecidir. Hubyar Sultan, Boğaziçi Alevi Derneği, Alevi Bektaşi Federasyonunun kurucuları arasında yer almıştır. Hacı Bektaş Vakfında yöneticilik yapmıştır. Evrensel gazetesi köşe yazarı, 25 ve 27.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ali Kenanoğlu - 13.07.2021
TBMM Genel Kurulu
Partisinin grup önerisi üzerine konuşan HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında "kayıp silahlar" iddiasının gündeme geldiğini belirtti.
Ali Kenanoğlu - 09.07.2021
HDP'li Kenanoğlu: "Bundan sonra yetki belgesi alamayanlar, tütün ticareti yapamayacak"
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, "Bundan sonra yetki belgesi alamayanlar, tütün ticareti yapamayacak.
Ali Kenanoğlu - 01.07.2021
HDP'li Kenanoğlu: "Alevilerin sorunu eşit yurttaş olma sorunudur"
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, "Alevilerin taleplerini boyaya, çimentoya, halıya, kilime indirgemek Alevilere hakarettir.
Ali Kenanoğlu - 26.05.2021
TBMM Genel Kurulu
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, 1990'lı yıllarda ve 2015 sonrasında aktif olan organize suç örgütü mensubu bir kişi tarafından sosyal medya üzerinden ortaya atılan iddialar olduğunu hatırlatarak, "Bu iddialarda bazı eski kamu görevlilerinin, halen görevde olan bazı şahısların, kamuoyunda bilinen bazı kişilerin suça karıştıkları; kişi kayırma, rüşvet, uyuşturucu ticareti ve cinayet gibi çok önemli suçlarla karşı karşıya kaldıkları kamuoyunda oldukça yer alıyor.
Ali Kenanoğlu - 26.05.2021
HDP'li Kenanoğlu, Türkiye'nin "mafya-siyaset ortaklığından kurtulması gerektiğini" söyledi
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, "Türkiye, mafya-siyaset ortaklığından kurtulmalıdır.
Ali Kenanoğlu - 13.04.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu ise "128 milyar dolar nerede?" sorusunu soranların haklarında soruşturma açıldığını savunarak, "Bu, sizin düğünde biriktirdiğiniz altınlardan oluşturduğunuz bir para değil, bu ülkenin kaynağı.
Ali Kenanoğlu - 07.04.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu da HES'lerin desteklenecek projeler olmadığını ve yenilenebilir enerji kapsamından çıkarılması gerektiğini söyledi.
Ali Kenanoğlu - 25.03.2021
Son dakika haberi | "Cumartesi Anneleri" davası....
Ahmet YEŞİLMEN/ "Cumartesi Anneleri" olarak bilinen grubun 700'üncü buluşmasında, yasağa rağmen toplandıkları gerekçesiyle 46 kişinin "Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet" suçunda 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaları başlandı.  Beyoğlu Galatasaray Meydanı'nda oturma eylemi düzenleyen "Cumartesi Anneleri" adlı grubun 25 Ağustos 2018'deki 700'üncü buluşmasına, kaymakamlık tarafından yasaklandığı gerekçesiyle polis müdahale etmişti. Müdahale sırasında gözaltına alınan 46 kişinin yargılanmasına başlandı. İstanbul 21 Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanıklar ve sanık avukatları hazır bulundu. Ayrıca duruşmayı, HDP milletvekilleri Oya Ersoy, Züleyha Gülüm, Dilşat Kaya, Musa Piroğlu ve Ali Kenanoğlu, CHP milletvekillleri Turan Aydoğan, Ali Şeker, Gamze Akkuş İlgezdi, Süleyman Bülbül ve bağımsız milletvekili Ahmet Şık takip etti.
Ali Kenanoğlu - 17.03.2021
HDP'li Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düştü
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, tezkere okunmadan önce yaptığı açıklamada, "Ömer Faruk Gergerlioğlu, halkın iradesidir.
Ali Kenanoğlu - 10.03.2021
Ankara tren garındaki terör saldırısı davasına devam edildi
Duruşmayı, CHP milletvekilleri Abdurrahman Tutdere, Alpay Antmen, Mahmut Tanal, Gamze Taşçıer, Fazıl Kasap, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Ali Şeker, Burcu Köksal, Candan Yüceer, Orhan Sarıbal, Sezgin Tanrıkulu ve HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık, TİP İstanbul Milletvekili Erkan Baş da izledi.
Ali Kenanoğlu - 03.03.2021
TBMM Genel Kurulunda, tasarruf finansman şirketlerinin denetimini içeren kanun teklifi görüşülüyor
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu da kanun teklifinin özü itibarıyla vatandaşların faizsiz taşıt ve konut kredileri sağlayan şirketlerle ilgili bir düzenlemeyi içerdiğini söyledi.
Ali Kenanoğlu - 22.02.2021
HDP'li Kenanoğlu, kayıp-kaçak elektrikte oluşturulan haritanın buna ilişkin oranı yansıtmadığını savundu
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, kayıp-kaçak elektrikte oluşturulan haritanın buna ilişkin oranı yansıtmadığını, kötü ve yanlı olduğunu iddia etti.
Ali Kenanoğlu - 17.02.2021
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji...
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edildi.
Ali Kenanoğlu - 27.01.2021
TBMM Genel Kurulu
"Şirketlere birtakım haklar tanıyarak teknolojik atılım bekliyorsanız, yanılıyorsunuz" HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, teklifin, teknoloji bölgelerindeki faaliyet yürüten şirketlere bazı imtiyazlar getirdiğini ifade ederek, teknolojik gelişimin, şirketlere tanınan vergi muafiyetleriyle olmayacağını kaydetti.
Ali Kenanoğlu - 10.12.2020
Son dakika... TBMM Genel Kurulunda Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçeleri görüşülüyor
Bütçeler üzerinde HDP Grubu adına söz alan İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, dün elektrik şirketlerinin temsil ve ağırlama giderlerinin faturalara ekleneceğiyle ilgili bir tartışma yaşandığını anımsattı.
Ali Kenanoğlu - 24.11.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, atık lastiklerin ve çöpün yakılması sonucunda elde edilen ürünlerin, "biyokütle" tanımı içine alınmasının, kabul edilemeyeceğini belirtti.
Ali Kenanoğlu - 23.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle esnafın yaşadığı sıkıntılara değinerek, iktidarın holdinglere her türlü imkanı sunarken esnafı ise sadece borçlandırdığını ya da en iyi ihtimalle de borçlarını ötelediğini savundu.
Ali Kenanoğlu - 18.11.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, teklifin alt komisyondaki görüşmelerine 26 kurumun davet edildiğini, çevre örgütlerinden hiçbir sivil toplum kuruluşunun yer almadığını söyledi.
Ali Kenanoğlu - 17.11.2020
Meclis Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu toplandı
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Şili ve Japonya gibi ülkeler başta olmak üzere, depreme karşı alınan önlemlerde başarılı olan ülkelerin tecrübelerinden yararlanılması gerektiğini kaydetti.
Ali Kenanoğlu - 13.11.2020
Son dakika haberi... TBMM kararları Resmi Gazete'de
Komisyon üyeleri ise CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin, CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık oldu.
Ali Kenanoğlu - 11.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
"Kayıp kaçağın yüzde 32'si Doğu ve Güneydoğu'da" HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, elektrik fiyatlarının son 3 yılda yüzde 82 zamlandığını dile getirerek, enerjide yapıldığı belirtilen indirimin vatandaşa yansımadığını savundu.
Ali Kenanoğlu - 04.11.2020
TBMM Deprem Araştırma Komisyonu üyeleri belirlendi
HDP; İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık.
Ali Kenanoğlu - 20.10.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Sanayi Komisyonunda
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, kanun teklifinin maden şirketlerine imtiyaz, halka ise fatura olarak yansıyacağını, teklifle devletin gelir kaybına uğratıldığını, maden şirketlerinin ise karlı çıkacağını savundu.
Ali Kenanoğlu - 15.10.2020
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun...
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
Ali Kenanoğlu - 15.10.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, HDP'nin ormanların yakılması, yaktırılması konusunda başından beri bu işi lanetlediğini belirterek, "Ormanları yakanlara, ormanları yaktıranlara, yakan, yakılan ormanları söndürmeyenlere, söndürmeye giden halkı engelleyenlere, yanan, yakılan ormanları imara açanlara lanet olsun.
Ali Kenanoğlu - 07.10.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, sel felaketlerine "doğal afet" denilerek geçilemeyeceğini söyledi.
Ali Kenanoğlu - 30.06.2020
Sivas olaylarının 27. yılı
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu ise Çorum olaylarının, 28 Mayıs'ta başlayıp 10 Temmuz'a kadar sürdüğünü söyledi.
Ali Kenanoğlu - 17.06.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, 3600 ek göstergenin lütuf değil, bir hak olduğunu, bu yöndeki bir yasal düzenlemeye destek vereceklerini söyledi.
Ali Kenanoğlu - 12.06.2020
Rekabetin Korunması Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulunda
"Küçük bir azınlığın çıkarlarının savunulmasına neden olabilir" HDP Grubu adına konuşan İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, teklifle Rekabet Kurumuna şirket sahiplerinin mülkiyet haklarına kadar uzanan geniş yetkiler tanındığını söyledi.
Ali Kenanoğlu - 11.06.2020
Rekabetin Korunması Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulunda
"Firmalar üzerinde hegemonya kurulmaya çalışılıyor" HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu da teklifle, firmalar üzerinde mali hegemonya kurulmaya çalışıldığını, AB kriterlerine ve Anayasa'ya uygun olup olmadığının denetlenmediğini öne sürdü.
Ali Kenanoğlu - 02.06.2020
Rekabetin Korunması Hakkında Kanunda değişiklik teklifi TBMM Sanayi Komisyonu'nda
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, her alanda otoriterleşme yaşandığını, Rekabet Kurumunun özerkliğinin de bu düzenlemeyle ortadan kaldırıldığını savundu.
Ali Kenanoğlu - 09.03.2020
HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Açıklaması
Turan, HDP İstanbul milletvekilleri Ali Kenanoğlu ve Erol Katırcıoğlu ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik, Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser ve Yeniçağ Gazetesi Yazarı Murat Ağırel'in, şehit olan MİT mensubunun kimlik bilgilerinin ifşa edilmesi soruşturması kapsamında tutuklanmasının "hukuk garabeti" olduğunu savundu.
Ali Kenanoğlu - 17.01.2020
HDP'li Kenanoğlu, cemevleri için TBMM'yi göreve çağırdı Açıklaması
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, cemevlerinin ibadethane statüsüne kavuşması için yasa değişikliğine ihtiyaç olduğunu, TBMM'nin bu konuda görev üstlenmesi gerektiğini savundu.
Ali Kenanoğlu - 12.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, "Elektrik faturalarının her seferinde gitgide artış göstermesi ve zamlanması nedeniyle artık evlerdeki elektrik faturaları aile bütçesinde önemli bir yer tutmaya başlamıştır.
Ali Kenanoğlu - 12.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Bütçeler üzerinde ilk sözü HDP Grubu adına İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu aldı.
Ali Kenanoğlu - 29.11.2019
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu Açıklaması
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, "2012'den bu tarafa 33 ayrı yerde ve zamanda Alevilerin evlerine işaretlemeler oldu.
Ali Kenanoğlu - 01.08.2019
İBB'den tarihi mezarların kaldırılıp yeni gömülere hazırlandığı iddialarına inceleme
Eyüpsultan ilçesinde Pierre Lotti tepesinde bulunan ve içinde çok sayıda tarihi mezarın bulunduğu Eyüpsultan Mezarlığı'nda eski ve sahipsiz kalmış mezarların yok edilip yerlerine yenilerinin yapıldığına yönelik sosyal medyada çok sayıda iddia yer aldı. HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu da TBMM'de soru önergesi vererek durumun araştırılmasını istedi.
Ali Kenanoğlu - 01.08.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
Eyüpsultan ilçesinde Pierre Lotti tepesinde bulunan ve içinde çok sayıda tarihi mezarın bulunduğu Eyüpsultan Mezarlığı'nda eski ve sahipsiz kalmış mezarların yok edilip yerlerine yenilerinin yapıldığına yönelik sosyal medyada çok sayıda iddia yer aldı.  HDP İstanbul Milletvekili  Ali Kenanoğlu da TBMM'de soru önergesi vererek durumun araştırılmasını istedi.
Ali Kenanoğlu - 01.08.2019
İBB'DEN TARİHİ MEZARLARIN KALDIRILIP YENİ GÖMÜLERE HAZIRLANDIĞI İDDİALARINA İNCELEME
Eyüpsultan ilçesinde Pierre Lotti tepesinde bulunan ve içinde çok sayıda tarihi mezarın bulunduğu Eyüpsultan Mezarlığı'nda eski ve sahipsiz kalmış mezarların yok edilip yerlerine yenilerinin yapıldığına yönelik sosyal medyada çok sayıda iddia yer aldı.  HDP İstanbul Milletvekili  Ali Kenanoğlu da TBMM'de soru önergesi vererek durumun araştırılmasını istedi.
Ali Kenanoğlu - 02.07.2019
Sivas'ta '2 Temmuz'un 26'ncı yılında, 35 kişi anıldı - AKTÜEL 1
Anma programına CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile milletvekilleri Şenal Saruhan, Orhan Sarıbal, Yüksel Mansur Kılıç, İrfan Kaplan, Ali Şeker, Nurhayat Kayışoğlu, Turabi Kayan, Ulaş Karasu, Kadim Durmaz, Servet Ünsal, Atilla Sertel ve Necati Yılmaz katıldı. HDP adına ise milletvekilleri Gülistan Kılıç Koçyiğit, Ali Kenanoğlu, Kemal Bülbül, Kemal Peköz, Zeynel Özen yer aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ali Kenanoğlu Haberleri | Ali Kenanoğlu Kimdir - Haberler - Ali Kenanoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Kenanoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. TBMM Genel Kurulu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 22:32:57. #1.15#

title