ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU HABERLERİ

Ali Fuat Taşkesenlioğlu Haberleri

Ali Fuat Taşkesenlioğlu haber, Ali Fuat Taşkesenlioğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 01.02.2021
SPK ile Katar Finansal Merkezi Düzenleyici Otoritesi arasında ikili iş birliği mutabakatı imzalandı
SPK açıklamasında, SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve QFCRA Üst Yöneticisi (CEO) Micheal Ryan tarafından imzalanan mutabakatla, iki kurum arasında bilgi alışverişini ve teknik iş birliğini sağlamanın amaçlandığı belirtildi.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 20.01.2021
Son dakika haberleri... "2021'de Halka Arz Süreçleri: Kalıcı Sermayeye Erişimi Nasıl Kolaylaştırırız?" webinarı
Son dakika haber: Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, önemli ölçüde artan yerli yatırımcı sayısı, etkisi uzun yıllara yayılması beklenen küresel likidite bolluğu ve salgın öncesi seviyelere düşen ülke risk priminin 2021 yılında yerli ve yabancı yatırımcıların sermaye piyasalarına...
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 30.12.2020
SPK Başkanı Taşkesenlioğlu, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 04.12.2020
TSPB, Türkiye sermaye piyasalarının yabancı yatırımcılara anlatılması konusunda aktif rol alacak
TSPB açıklamasına göre, Birliğin 22'inci Olağanüstü Genel Kurul toplantısı, 3 Aralık tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, TSPB Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Eraslan ve üyelerin katılımıyla Elektronik Genel Kurul Sistemi üzerinden gerçekleşti.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 17.11.2020
Son dakika haber! 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Son dakika haberi... Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Mevcut durumda hisse senedi, tahvil, bono, yatırım fonu, otomatik Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), gönüllü BES ve benzeri araçlar yoluyla yaklaşık 18 milyon vatandaşımız doğrudan veya dolaylı olarak sermaye piyasalarımız...
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 04.11.2020
GÜNDEM / 4 Kasım 2020
(Ankara/Şanlıurfa/13.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- GRAFİKLİ- Deprem bölgesinde alınacak Kovid-19 tedbirleri hayati önem taşıyor İzmir depremi sonrası vatandaşlar arasında fiziksel temasın artmasına bağlı olarak yeni tip koronavirüs bulaş riski artabileceğinden afetzedeler ve profesyonel ekiplerin maske-mesafe-hijyen başta olmak üzere tüm tedbirlere uyması gerekiyor Çadırlarda, aynı aileden en fazla 6 kişinin kalması, dışarı ile temas çok yoğun olduğunda çadır içinde maske çıkarılmadan vakit geçirilmesi gerekiyor Duş ya da aileye özel tuvalet, lavabo imkanı olmadığından risk artacağı için maskenin gün içinde en az iki kere değiştirilmesi önem taşıyor Çadır içinde daimi havalandırma sağlanarak sıcaklığın 18-20 derece olacak şekilde ayarlanmaya çalışılması, ellerin çadıra girmeden mutlaka dezenfektan ile temizlenmesi, bunun için her çadırın girişinde o aile için dezenfektan bulundurulması riski azaltıyor Çadır dışında gıda yardımı alırken ve ortak alan kullanılırken fiziksel mesafenin korunması, tuvalet, lavabo ya da gıda dağıtımı gibi ortak alanlardan faydalanılmasında uygun sayıda kişi sınırlaması getirilmesi, buraların düzenli dezenfekte edilmesi gerekiyor Sağlık Bakanlığı Toplum Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: "Kovid-19 benzeri yakınmaları olan vatandaşlarımız, mutlaka çadır kentin otoritesini haberdar etmeli, yetkililere bilgi vermeli" (Yeşim Sert Karaaslan-Ankara) 2- Gönüllüler, depremzede çocuklar için seferber oldu İzmir'de depremin ardından çok sayıda gönüllü, çadırda kalan depremzede çocukların yüzünü güldürmeye çalışıyor Gönüllülerden Tuba Duman: "Çocuklar, burada vakit geçirirken depremi biraz unutuyorlar. Hem bir şeyler öğreniyorlar hem de birlikte vakit geçiriyorlar, sosyalleşiyorlar" (Ahmet Bayram/İzmir) 3- SPK, her mecrada "piyasa dolandırıcıları"nın peşinde Özellikle dijital mecraları aktif bir şekilde kullanarak yatırımcılara tuzaklar kuran piyasa dolandırıcıları ile tarihte görülmemiş bir şekilde proaktif bir yaklaşım sergileyerek mücadele eden SPK, bu konuda yatırımcılara da görevler düştüğü konusunda uyarıda bulunuyor SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu: "Kurulumuz, denetim faaliyetleri çerçevesinde, Sermaye Piyasası Kanunu'na aykırı işlemde bulunan 104 gerçek ve tüzel kişi hakkında toplam 80,6 milyon TL tutarında idari para cezası tesis etmiştir" "Kapalı gruplardaki yönlendirmelere göre hep birlikte hareket edip bilmeden manipülasyon suçuna ortak olunmamalıdır" "Manipülasyon yaparak suç işleyen kişiler, gerek yatırımcılar gerekse de aracı kurumlar tarafından SPK'ya şikayet edilmelidir" (Bekir Gürdamar/İstanbul) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 04.09.2020
TSPB'nin yeni Başkanı Tevfik Eraslan oldu
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nin (TSPB) 20'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul'da yapıldı. TSPB 20'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Borsa İstanbul A.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 03.09.2020
TSPB Olağan Genel Kurulu ve Sermaye Piyasaları Altın Boğa Ödül töreni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Proje finansmanı yöntemi, altyapı, yenilenebilir enerji ve benzeri projelere uzun vadeli alternatif finansman olanağı sağlayacak.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 28.08.2020
SPK'dan Azerbaycan'a "teknik" destek
Pazartesi günü SPK Başkanı Sayın Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun açılış konuşması ile başlayacak programda sermaye piyasası meslek personeli tarafından, Türk Finansal Piyasalarında Sermaye Piyasası Kurulu'nun Yeri, Türk Sermaye Piyasalarında Bankalar, Sermaye Piyasaları Aracılığıyla Faizsiz Finansman, Kolektif Yatırım Yönetimi Kapsamında Faizsiz Finansman, Varlığa ve İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler ve Teminatlı Menkul Kıymetler konularında Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Bankası çalışanlarına Türkiye'nin mevzuatı ve deneyimi aktarılacak.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 29.06.2020
Borsaya yatırımda ilk adım: BYF'ler ve hisse yoğun fonlar
Bu tür mağduriyetlerin önüne geçilmesi için tedbirleri daha da sıkılaştırdıklarını vurgulayan SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "2020 yılının ilk beş ayında, 92 kişi hakkında işlem yasağı tedbiri uygulandı.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 10.06.2020
Manipülatörler SPK kıskacında
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Yatırımcılarımızın, özellikle borsaya yeni girmiş olan küçük yatırımcılarımızın haklarını korumak için aldığımız tedbirleri daha da sıkılaştırıyoruz.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 10.06.2020
İslami Finans, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öncülüğünde tartışılacak
Bu yıl ilk defa online olarak tertip edilecek konferansın açılış konuşmasını Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağını aktaran Bulut, konferansta; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Pakistan Ekonomi Bakanı Dr. Abdul Hafeez Shaikh, İslam Kalkınma Bankası Başkan Vekili Prof. Dr. Zamir İkbal, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan'ın da konuşmacılar arasında olduğunu kaydetti.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 01.04.2020
SPK'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kurul üyeleri Milli Dayanışma Kampanyası'na birer maaşlarını bağışladı.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 01.04.2020
Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kurul üyeleri Milli Dayanışma...
Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kurul üyeleri Milli Dayanışma Kampanyası'na birer maaşlarını bağışladı.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 18.03.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanı Metin Kıratlı, Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, YÖK Başkanı Yekta Saraç, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti genel başkan yardımcıları, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, AK Parti grup başkanvekilleri, Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Borsa İstanbul Başkanı Erişah Arıcan, kamu bankalarının genel müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, işveren, işçi, memur ve esnaf konfederasyonları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları ve Sağlık Politikaları kurullarının üyeleri, Bilim Kurulu üyeleri, Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe katıldı.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 09.12.2019
Fenerbahçe'de başkan Ali Koç ve futbolculardan anlamlı ziyaret
Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, ziyarette Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, okul müdürü Mehmet Akıncı ile Nihat Özdemir'in kızı Ebru Özdemir ve oğlu Batuhan Özdemir de yer aldı.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 27.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Düşük yurt içi tasarruf eğiliminin de etkisiyle maliyet avantajı sağlayan yurt dışı kaynakların etkin bir şekilde kullanıldığının altını çizen Akben, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bankacılık sektörü yurt dışı piyasalardan kaynak temin etmede ve bu fonları yenilemede herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Sektörümüzün likidite göstergeleri, yabancı para pozisyonu ve kaldıraç oranı makul düzeylerde seyretmektedir. Sermaye yeterliliği rasyosu uluslararası standartların öngördüğü asgari düzeyin oldukça üzerinde bulunmaktadır. Eylül sonu itibarıyla 466 milyar liraya ulaşan ve kaliteli unsurlardan oluşan öz kaynaklar gücünü korumuştur. Eylül itibarıyla sermaye yeterliliği oranı yüzde 18,4, çekirdek sermaye yeterliliği oranı yüzde 14,2 olarak gerçekleşmiştir. Ekim sonu itibarıyla yüzde 5,2 olan takibe dönüşüm oranı, gelişmekte olan birçok ülkeden (Rusya, Hindistan) ve hatta gelişmiş bazı ülkelerden (İspanya, İtalya, Polonya, İrlanda) daha iyi durumdadır." Borsadaki şirketlerin piyasa değerinin GSYH'ye oranı yüzde 30,2'ye ulaşacak Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu da ülkenin istikrarlı ve sürdürülebilir bir ekonomik büyüme ile rekabet gücünün ve refah seviyesinin artırılması hedefine ulaşmasında sermaye piyasalarının en önemli bileşenlerden birisi olduğunu belirtti.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 19.11.2019
TSPB Başkanı Alp Keler: Değişim önce zihinlerde yaşanmalı
Türkiye 4. Sermaye Piyasaları Kongresinin ilk oturumu Wyndham otelde gerçeklestirildi. Sunumunu Deniz Bayramoğlu'nun yaptığı toplantının acılış konuşmalarını Alp Keler, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 19.11.2019
Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Birincil ve ikincil düzenlemelerini tamamladığımız paya dayalı kitle fonlaması yönteminin yakın zamanda sermaye piyasalarımızın önemli bir gündem maddesi olmasını beklemekteyiz.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 01.10.2019
Dünya yatırımcı haftası kutlamaları gong töreniyle başladı
Borsa İstanbul'da düzenlenen tören SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 27.09.2019
Dünya yatırımcı haftası 1 ekim'de gong töreni ile başlayacak
Etkinlik, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 25.09.2019
Dha yurt bülteni - 20
Gülüzar Akben'in cenazesi, hastanedeki işlemlerinin ardından Ulu Camii'ne getirildi. Cami avlusundaki cenaze törenine Akben ailesi, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Şekerbank Genel Müdürü Erdal Erdem, BDDK yöneticileri, kamu ve özel bankaların müdür ve yönetim kurulu üyeleri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 25.09.2019
BDDK Başkanı Akben'in annesinin cenazesi toprağa verildi
Cenaze törenine Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, İmran Kılıç, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Şekerbank Genel Müdürü Erdal Erdem, PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, BDDK üyeleri, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, belediye başkanları, kamu ve özel sektör bankalarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 07.05.2019
Önerilerimizin, SPK'nın Eş Güdümüyle Hayata Geçirilmesinin Takipçisi Olacağız"
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı Erhan Topaç, Sermaye Piyasası Mevzuatıyla ilgili değişiklik önerilerinin, Sermaye Piyasaları Kurulu'nun (SPK) eşgüdümüyle hayata geçirilmesinin takipçisi olacaklarını bildirdi. TSPB açıklamasına göre, Topaç, 200. sayısını yayınladıkları Sermaye Piyasasında Gündem dergisinin Mayıs sayısında, sermaye piyasası mevzuatıyla ilgili yapılan çalışmalar ve bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirecekleri Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Açıklamada görüşlerine yer verilen Topaç, "Birlik olarak sermaye piyasalarına gönül vermiş profesyonellerden oluşan bir ekiple, sermaye piyasası mevzuatının iyileştirilmesi ve güçlendirilmesine yönelik yoğun bir çalışma içerisinde olduğumuzu daha önceki sayılarımızda dile getirmiştim. Çalışmaları, 45 farklı kurumdan 67 kişinin aktif katılımı ile Aralık 2018 - Nisan 2019 döneminde, ayda en az 4 kez bir araya gelerek sürdürdük. Yatırımcılar, sermaye piyasasının işleyişi ve ortaklıklar arasındaki denge gözetilerek mevzuat çalışmamızı şekillendirdik." ifadelerini kullandı. Çalışmaları nihai haline getirmek amacıyla, 20-21 Nisan tarihlerinde Sapanca'da Sermaye Piyasası Mevzuatı Çalıştayını gerçekleştirdiklerini aktaran Topaç, şunları kaydetti: "Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Sayın Ali Fuat Taşkesenlioğlu, SPK'nın üst düzey yöneticileri, uzmanları ile sivil toplum kuruluşlarının, sermaye piyasası kurumlarının ve halka açık şirketlerin temsilcilerinin katılımıyla Sermaye Piyasası Mevzuatı Çalıştayını Sapanca'da gerçekleştirdik.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 18.04.2019
Tspb Sermaye Piyasaları Ödülleri Sahiplerini Buldu
Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt İstanbul, Takas İstanbul'un ana sponsorluğu, Citibank A.Ş.nin altın sponsorluğu ve stratejik medya partneri olarak Bloomberg HT'nin destekleriyle düzenlenen törende, Sermaye piyasasına verdikleri önem ve sermaye piyasasında yenilikçi politikaların hayata geçirilmesinde yaptıkları katkı nedeniyle, T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat Albayrak başta olmak üzere, T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Bülent Aksu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Borsa İstanbul A.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu - 17.04.2019
4. Tspb Sermaye Piyasaları Ödül Töreni
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen 4.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Fuat Taşkesenlioğlu Haberleri | Ali Fuat Taşkesenlioğlu Kimdir - Haberler - Ali Fuat Taşkesenlioğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. SPK ile Katar Finansal Merkezi Düzenleyici Otoritesi arasında ikil
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 18:28:00. #1.15#
title