ALİ CUMHUR TAŞKIN Biyografisi, ALİ CUMHUR TAŞKIN kimdir?

Ali Cumhur Taşkın Biyografisi

Ali Cumhur Taşkın
Doğum Yeri Mersin/ Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1967 -
1967 yılında Tarsus'un Cinköyünde dünyaya geldi. Çocukluğu Tarsus'un Sarıkoyak köyünde geçti. İlk,orta ve lise tahsilini Tarsus'ta tamamladı. 1988 yılında İ.Ü Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Çamlıyayla Orman İşletme Şefliğinde Mühendis olarak çalışmaya başladı. 1988 Aralık - 1990 Mart arası Yedek Subay olarak askerlik görevini yaptı. 1991 yılında İ.Ü Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimine başladı. Tarsus Orman İşletmesinde Orman Yangınları ve Önleme Tedbirleri konulu yüksek lisans tezini hazırlayarak Orman Yüksek Mühendisi unvanını aldı.

1991-1992 yıllarında Tarsus Orman İşletmesinde mühendis olarak çalıştı. 1992 yılında Ankara Orman Bölge Müdürlüğünde mühendis olarak memuriyete başladı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı.

2001 yılında MEMURSEN konfederasyonuna bağlı Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikasının (TOÇBİR SEN) kuruculuğunu ve yönetim kurulu üyeliğini yaptı.
Ankara Orman Bölge Müdürlüğünde Koruma Şube Müdürlüğü yaparken Şube Müdürü görevini bırakarak 2003-2005 yıllarında TOÇBİR SEN sendikasının genel başkanlığını yaptı. Profesyonel sendikacılık yaptığı süreçte çalışanların haklarının korunması ve geliştirilmesi ile ilgili raporları hükümet yetkililerine vererek sektörün gelişmesine katkı sağladı.

Ali Cumhur Taşkın haberleri için tıklayın

title