Akif Hasan Kaya Haberleri

Akif Hasan Kaya haber, Akif Hasan Kaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akif Hasan Kaya - 05.11.2016
Yazarlar, Kahramanmaraş'ta Okuyucularıyla Buluştu
Dere, Analodu'daki okuyucunun kitabın kaynağına uzaklıktan ötürü daha meraklı olduğu düşüncesini savunarak, şunları kaydetti: "Burada sanatla meşgul çok insan var, onlarla tanışmış oluyoruz. Kısa süre de olsa İstanbul'dan onlara bir nefes getirmek ve onlara moral vermek bizim için önemli. Sanat çok muhabbetli bir nesnedir, bütün sevenlerini dünyanın neresinde olursa olsun kendi etrafında toparlar, burada da bu toplanmayı yaşıyoruz." Fuarda bugün, Mehmet Işık, Tarık Uslu, Özkan Öze, Hüseyin Su, Aykut Ertuğrul, Akif Hasan Kaya, İbrahim Özkan, Fatma Barbarosoğlu, Bilal İşgören, Murat Orçan, Vural Kaya, Ayşegül Sözendağ, Genç Osman Denizci, Zekeriya Efiloğlu, Mustafa Göneçoğlu, Ömer Akpınar, Ümit Parsıl, Murat Doğan, Hanifi Yılmaz, Mustafa Okumuş, Mehmet Gemci, Ahmet Bilal gibi yazarlar okurlarıyla buluştu.
Akif Hasan Kaya - 12.03.2016
Cnr Kitap Fuarı'nda İmza Şenliği
Fuarda bugün Profil Yayınları'nda İbrahim Tenekeci, Mustafa Akar, Tarık Tufan, İsmail Kılıçarslan, İbrahim Paşalı, Münib Engin Noyan, Şule Yayınları'nda Şule Köklü, Fuat Eren, Hatice Tekin, Emirhan Kömürcü, Yusuf Koşal, İz Yayıncılık'ta Aykut Ertuğrul, Hasan Aycın, Cemal Şakar, Akif Hasan Kaya, Güray Süngü, Remzi Şimşek, İsmail Isparta, Doğukan İşler, Timaş Yayınları'nda Sibel Eraslan, Ahmet Günbay Yıldız, Muhyiddin Şekur, Engelsiz Kalemler stantında Aliye Yücel, Furkan Uğur Eşitti, Demirhan Kadıoğlu, Talha Yıldız, Hayat Yayınları'nda Çağla Güler, Kaynak Yayınları'nda Hasan Ataman Yıldırım, Nesil Yayınları'nda Yusuf Asal, Mehmed Paksu ve Senai Demirci'nin aralarında bulunduğu yazarlar, okuyucularla bir araya geldi.
Akif Hasan Kaya - 02.03.2016
Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü Cihan Aktaş'a Verildi
Prof. Dr. Recep Duymaz, Osman Bayraktar, Akif Hasan Kaya, Abdurrahman Kural ve Salim Nizam'ın yer aldığı jüri tarafından 2015 yılı içerisinde ilk basımı yapılan hikaye kitapları arasından seçilen eserin, "Yazarın özellikle kadını anlama ve anlatma konusunda çalışmalarının olması ve 'Kızım Olsan Bilirdin' kitabında sadece çarpıcı kurgu değil, insana ve hayata dair sarsıcı çözümlemeleri öne çıkarıyor olması" gerekçesiyle ödüle layık görüldüğü bildirildi.
Akif Hasan Kaya - 22.02.2016
Öykü Yarışmasının Ödülü Sahibini Buldu
Festival kapanış programında Aykut Ertuğrul, Akif Hasan Kaya, Handan Acar Yıldız, Abdullah Harmancı, Filip Mürsel Begoviç, Nenad Joldeski, Ziad Khaddash ve Mustafa Mestur öykülerini okudu.
Akif Hasan Kaya - 20.02.2016
Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Sona Erdi
Festival kapanış programında Aykut Ertuğrul, Akif Hasan Kaya, Handan Acar Yıldız, Abdullah Harmancı, Filip Mürsel Begoviç, Nenad Joldeski, Ziad Khaddash ve Mustafa Mestur öykülerini okudu.
Akif Hasan Kaya - 11.02.2016
Öykünün Başkenti Zeytinburnu Oluyor
DÜNYANIN TANINMIŞ ÖYKÜ YAZARLARI FESTİVALDE BULUŞUYOR Onursal Başkanlığını Rasim Özdenören'in yaptığı festivale Türkiye'den; Hüseyin Su, Cemal Şakar, Ömer Lekesiz, M. Fatih Andı, Köksal Alver, Abdullah Harmancı, Handan Acar Yıldız, Güray Süngü, Naime Erkovan, İsmail Özen, Remzi Şimşek, Mukadder Gemici, İsmail Isparta, Akif Hasan Kaya, Burcu Bayer, Ali Görkem Userin, Yunus Emre Özsaray, Arda Arel, Aykut Ertuğrul, Bünyamin Demirci, Doğukan İşler, Ertuğrul Emin Akgün, Ali Işık, Esra Demirci, Tuna Lütfi Yukay ve Betül Nurata gibi öykü yazarları katılıyor.
Akif Hasan Kaya - 19.10.2015
Genç Yazarlar Öykü Yarışması Başlıyor
GELECEĞİN YAZARLARI BİLGİ EVLERİNDE YETİŞİYOR Genç yazarlarımızın en fazla iki eserle katılabilecekleri öykü yarışmasının değerlendirmesi ise jüri başkanlığını Prof. Dr. Fatih Andı'nın yapacağı Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya, Burcu Bayer ve Aykut Ertuğrul'un yer aldığı edebiyat dünyasının kıymetli yazarlarından oluşan bir kurul tarafından gerçekleştirilecek.
Akif Hasan Kaya - 16.10.2015
Bilgi Evleri Genç Yazarları Öykü Yarışmasında Buluşturuyor
Öykü yarışmasının konusu serbest olmakla birlikte yarışmaya girecek öykülerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın evine gönderilmemiş olması gerekiyor. Öykü Yarışması 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri (1. Grup), lise öğrencileri (2.Grup) üniversite öğrencileri ve yetişkinler (3. Grup) olmak üzere üç farklı grupta gerçekleştirilecek. Yarışmaya gönderilecek olan eserlerin 9 Ocak 2016 Cumartesi gününe kadar kayıtlı olunan bilgi evine teslim edilmesi gerekiyor.Genç yazarlarımızın en fazla iki eserle katılabilecekleri öykü yarışmasının değerlendirmesi ise jüri başkanlığını Prof. Dr. Fatih Andı' nın yaptığı Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya, Burcu Bayer ve Aykut Ertuğrul'un yer aldığı edebiyat dünyamızın çok kıymetli yazarlarından oluşan bir kurul tarafından gerçekleştirilecek.
Akif Hasan Kaya - 16.09.2015
İz Yayıncılık, "Muhayyel Kitaplar"I Yayımlayacak
Süngü: "İnce eleyip, sık dokuduğumuzu söylememiz lazım" Dizide yeni yazarların olacağını kaydeden Süngü, şunları aktardı: "Geleceğe kalacağına kesin gözüyle baktığımız Emre Ergin, ilk kitabını yayına hazırladığımız ve çok güçlü bir öykü yazarı olacağına inandığımız Osman Cihangir gibi isimler olacak. Kitapları İz'den çıkan Akif Hasan Kaya artık bu dizide yer alacak.
Akif Hasan Kaya - 16.02.2015
"Zeytinburnu Bilgi Evleri Öykü Yarışması"nda Ödüller Sahiplerini Buldu
800 ÖYKÜ YARIŞTI Yarışmaya katılan 800 öykü, Prof. Dr. Fatih Andı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.
Akif Hasan Kaya - 11.02.2015
Öykü Yarışması'na Yoğun İlgi
Zeytinburnu Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Fatih Andı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'dan oluşan özel jüri, 800'ün üzerinde öyküyü titizlikle değerlendirerek ödüle değer görülen eserleri belirledi.
Akif Hasan Kaya - 11.02.2015
Öykü Yarışması Sonuçlandı
Prof. Dr. Fatih Andı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'dan oluşan özel jüri, gönderilen 800'ün üzerinde öyküyü titizlikle değerlendirdiler ve ödül verilecek eserleri belirlediler.
Akif Hasan Kaya - 13.01.2015
Öykü Yarışmasına Rekor İlgi
Seçici kurulu yazar Bestami Yazgan, günümüz edebiyatının önemli öykücüleri Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'dan oluşan yarışmaya 700'den fazla öykü gönderildi.
Akif Hasan Kaya - 13.01.2015
Bilgi Evleri'nden Yeni Bir Rekor
Üç farklı grupta (birinci grup 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, ikinci grup lise öğrencileri, üçüncü grup üniversite öğrencileri ve yetişkinler) dereceye girecek eserlerin artık değerlendirme aşamasına geçiliyor. Eserlerin değerlendirilmesi Jüri Başkanlığını Prof. Dr. Fatih Andı' nın yaptığı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'un yer aldığı edebiyat dünyamızın çok kıymetli yazarlarından oluşan bir kurul tarafından gerçekleştirilecek.
Akif Hasan Kaya - 13.10.2014
Zeytinburnu Bilgi Evleri'nden Bir İlk Daha: Öykü Yarışması
Genç yazarlarımızın en fazla iki eserle katılabilecekleri öykü yarışmasının değerlendirmesi ise Jüri Başkanlığını Prof. Dr. Fatih Andı' nın yaptığı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'un yer aldığı edebiyat dünyamızın çok kıymetli yazarlarından oluşan bir kurul tarafından gerçekleştirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akif Hasan Kaya Haberleri | Akif Hasan Kaya Kimdir - Haberler - Akif Hasan Kaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Akif Hasan Kaya kimdir, hayatı ve biyografisi. Edebiyat Dünyası Bursa'da 'DARBELERİ' Konuşuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 18:41:19. #1.16#
title