AKİF EMRE HABERLERİ

Akif Emre haber, Akif Emre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akif Emre

Akif Emre

Doğum Yeri Kayseri / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1957 - 23.5.2017

Akif Emre Kimdir ?

Türk köşe yazarı Akif Emre 1957 yılında Kayseri'de doğdu. Yayıncılık, gazetecilik ve televizyonculuk yaptı. Yayıncılığa Akabe yayınlarının İstanbul temsilciliğinde başladı. Bir dönem, İnsan Yayınları'nın yayın yönetmenliğini yaptı. Yeni Şafak gazetesinin kurucuları arasında yer aldı ve genel yayın yönetmenliğini üstlendi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Akif Emre - 16.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Akif Emre, İstanbul'da 60 yaşında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
Akif Emre - 25.09.2020
Edebiyat dünyasında Asım Gültekin yad edildi
Çok özel birisiydi. Dosttu, çalışkandı, paylaşandı, umut verendi, mütebessimdi. Onu mütefekkir, eleştirel ve muhalif yönleriyle Akif Emre'ye, gençlerle dostluğu ve maceracı yönleriyle Cahit Zarifoğlu'na benzetirdim.
Akif Emre - 05.08.2020
Son dakika... Özhaseki, Gönüllü Kültür Kuruluşu temsilcileriyle bayramlaştı
Özhaseki, İyi Dersler Anadolu Lisesi mezunu olan ve YKS'de Türkiye 18'incisi olan Akif Emre Öztürk'e plaket verdi.
Akif Emre - 01.06.2020
"Muhit"ten edebiyat tarihine ışık tutacak belgelerle Cahit Zarifoğlu dosyası
Şair ve yazar İbrahim Tenekeci yönetimindeki dergi, nisan ayında "Vefa Özel Sayısı", geçen ay da Akif Emre dosyası ile okuyucu karşısına çıkmıştı.
Akif Emre - 17.05.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Akif Emre, İstanbul'da 60 yaşında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
Akif Emre - 15.05.2020
Akif Emre röportajı 17 yıl sonra ilk kez "Muhit"te yayımlandı
Ocak ayında yayın hayatına başlayan edebiyat ve fikir dergisi "Muhit", bu ayki sayısında yazar Akif Emre'nin gazeteciğini ve düşünce dünyasını dosya olarak ele aldı.
Akif Emre - 31.03.2020
İnsan Vakfı 12 ildeki 29 yurdunu sağlık çalışanlarına tahsis etti!
12 ildeki 29 yurt sağlık çalışanlarına tahsis edilmek üzere hazır hale getirildi! İnsan Vakfı, Adana - Çukurova - Özel Yediveren Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Ankara - Çankaya - Özel İnsan Vakfı Mavera Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Ankara - Çankaya - Özel Akif Emre Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Antalya - Kepez - Özel Ertuğrul Gazi Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Antalya – Konyaaltı - Özel Aksa Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Aydın - Efeler - Özel Efeler Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Diyarbakır - Kayapınar - Özel Kayapınar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Erzurum - Yakutiye - Özel Süheyla Sıtkı Alp Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Isparta - Merkez - Özel Isparta İnsan Vakfı Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Isparta - Merkez - Özel İnsan Vakfı Zafer Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu , İstanbul - Avcılar - Özel İnsan Vakfı Avcılar Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul - Bahçelievler - Özel İnsan Vakfı Bahçelievler Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul - Bakırköy - Özel İnsan Vakfı Bakırköy Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul - Ümraniye - Özel Ihlamurkuyu Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul - Maltepe - Özel İnsan Vakfı Maltepe Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul - Fatih - Özel İnsan Vakfı İstanbul Vefa Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul - Üsküdar - Özel İnsan Vakfı Metin Yüksel Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul - Esenyurt - Özel Mehmet Akif Ersoy Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul - Üsküdar - Özel İnsan Vakfı Bulgurlu Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu, İzmir - Karabağlar - Özel Şehit Bahattin Yıldız Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, İzmir - Karabağlar - Özel İzmir Şule Yüksel Şenler Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Kahramanmaraş - Özel Nevres Ongun Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu, Konya - Selçuklu - Özel İnsan Vakfı Vera Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu, Konya - Meram - Özel İnsan Vakfı Mavera Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu, Konya - Meram - Özel Vefa Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Konya - Meram - Özel Meryem Cemile Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Konya - Karatay- Özel Hayati Üstün Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Konya - Selçuklu - Özel Medeniyet Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Sakarya - Adapazarı - Özel Diriliş Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, yurtlarda sağlık çalışanları misafir edilecek.
Akif Emre - 14.12.2019
"Bir Kuyu Üç Yusuf" oyunu Bahçelievler'de ilk kez sahnelendi
Yakaza Tiyatrosu'nun yeni oyunu "Bir Kuyu Üç Yusuf"un prömiyeri, Bahçelievler Belediyesi Akif Emre Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Akif Emre - 04.12.2019
Genç Kızılay'a uluslararası birincilik ödülü
Ödülü, Genç Kızılay adına Akif Emre Aktaş, IFRC Genel Başkanı Francesco Rocca'dan aldı.
Akif Emre - 10.10.2019
Türk Böbrek Vakfı'ndan "Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri" eğitimleri
Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Akif Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen, velileri ve eğitimcileri kapsayan eğitimde Türkiye'de 82 milyon nüfusun 3 milyonunun 3.
Akif Emre - 23.05.2019
Altun, gazeteci yazar Akif Emre'yi andı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, gazeteci yazar Akif Emre'yi vefatının 2'nci yılında andı.
Akif Emre - 07.10.2018
Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası Tamamlandı
Konuşmanın ardından, birinci Akif Emre Gürer, ikinci Artun Bayrak ve üçüncü Taygun Özel'e ödülleri, Vali Sonel, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkan Vekili Recep Coşkun tarafından verildi.
Akif Emre - 07.06.2018
Akif Emre'nin Derdi İslam Ümmetinin Dertlerini Yüklenmekti"
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Akif Emre'nin derdi hem bu milletin derdinin tamamını yüklenmek hem de bütün İslam ümmetinin hatta bütün mazlum milletlerin dertlerini yüklenmekti.
Akif Emre - 02.06.2018
Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası
Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası Ankara'da başladı.
Akif Emre - 23.05.2018
Üsküplü Dostları Akif Emre'yi Unutmadı
Kalp krizi sonucu geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden gazeteci-yazar Akif Emre'yi Üsküplü dostları unutmadı.
Akif Emre - 03.05.2018
Evde Sağlık Hizmeti Alan 294 Bin Seçmen İçin Aile Hekimleri Devrede
"Düzenleme hukuki sorunlara yol açacaktır" Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Akif Emre Eker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uygulamada bazı hukuki eksiklikler olduğunu, sahada yaşanması muhtemel tereddütlerin önlenmesi amacıyla da Sağlık Bakanlığı ve kurul tarafından bazı noktaların açıklığa kavuşturulması gerektiğini ifade etti.
Akif Emre - 12.04.2018
Akif Emre, "Mimar ve Mühendis" Dergisinin Özel Sayısında
Mimar ve Mühendisler Grubunca çıkarılan "Mimar ve Mühendis" dergisinin son sayısı, geçen yıl hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve belgesel yapımcısı Akif Emre'ye ayrıldı.
Akif Emre - 12.04.2018
Sevk Zinciri Uygulaması Mümkün Değildir"
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Akif Emre Eker, Türkiye aile hekimliği modelinde mevcut kayıtlı hasta sayıları ve ikinci basamak ile üçüncü basamak hastanelerin mevcut ödeme modeliyle sevk zinciri uygulamasının mümkün olmadığını belirtti.
Akif Emre - 26.03.2018
54. Kütüphaneler Haftası Başladı…
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da, şimdiye kadar küçük bir alanda faaliyet gösteren Bahçelievler Çocuk Kütüphanesine, yeni hizmete sunulan 'Kocasinan Akif Emre Kültür Merkezinde' genişçe bir yer tahsis ettiği için 'Teşekkür Beratına" layık görüldü.
Akif Emre - 30.01.2018
Büsam Akademilerinde Yeni Dönem Başlıyor
BÜSAM bünyesinde faaliyet gösteren Şehir Akademi ve Film Akademi'de bahar dönemi kayıtlarının başladığını ve 20 Şubat tarihine kadar kayıt alınacağını ifade eden Çelik, şunları kaydetti: "Şubat ayının son haftası ile birlikte Şehir Akademi bünyesinde, Selçuklu Okumaları, Medeniyet Okumaları, Şehir Okumaları, Mecelle Okumaları, Hüsnü Aşk Okumaları, Akademik Yazım Teknikleri gibi yeni atölyeler açacağız. Daha sonra Görsel Düşünme, Mekan Okumaları, Akif Emre'nin İzinde İslam Coğrafyası, Sosyal Bilimlerde Saha Araştırması, Film Okumaları, Etimolojik Kuran Kavramları, Basın Dili Arapçası ve Pratik Arapça atölyelerimiz devam edecek.
Akif Emre - 26.12.2017
Fetö'nün İü'deki Yapılanmasına İlişkin Dava
Bu sanıklara ilişkin yargılamanın başka bir dosya üzerinden devam edilmesine hükmeden mahkeme, "ByLock" kullandıkları iddia edilen Fatih Gürsul, Adem Sezgin Uzun, Elif Yaprak Saraç, Fatih Mehmet Keleşoğlu, Hakan Doğan, Kasım Karagöz, Muhammet Akif Altun, Mustafa İsmail, Uğur Tuncel, Turgay Atasoy ve Akif Emre Kutlu'nun yargılamasının ise bu dosya üzerinden sürdürülmesini karara bağlamıştı.
Akif Emre - 21.12.2017
Türkiye'de 2017 Böyle Geçti (5)
Yeni Şafak gazetesi yazarı Akif Emre, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Akif Emre - 13.11.2017
Dha İstanbul Bülteni - 5
===========================  (geniş haber) 6- FETÖ'NÜN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ YAPILANMASI DAVASINDA MÜTALAA  Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Fatih Gürsul'un da aralarında bulunduğu 11 sanığa 15'er yıla kadar hapis istendi.  Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA FETÖ'nün İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul'un da bulunduğu 7'si tutuklu 40 sanıklı davada, savcı esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Mütalaada, Bylock kullandıkları iddia edilen aralarında Fatih Gürsul'un da bulunduğu toplam 11 sanığın "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5'er yıldan 15'er yıla kadar hapisleri istendi.  İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, aralarında Doç. Dr. Fatih Gürsul'un da bulunduğu tutuklu sanıklar ile bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Taner Akıncı, bazı sanıklarla ilgili Bylock raporlarının gönderildiğini belirtti. Rapora göre 28 bin 66 Bylock kaydı tespit edilen sanık Fatih Gürsul söz alarak "Kesinlikle Bylock kullanmadım. Yoğun internet kullanmamdan kaynaklanıyor olabileceğini de söylemiştim. Gelen rapor da beni destekliyor zaten. Veri akışı yanıltıcı olabilir. 342 gündür tutukluyum. Diğer sanıklardan daha fazla zamandır yatıyorum. Hastayım ve hapishanede tedavi süreci yavaş işliyor. Uyku apnesi olduğuma dair raporum var. Ameliyat olmam gerekecek. Sağlık durumum göz önüne alınarak tahliye edilmeyi talep ediyorum" dedi.  DOSYA 29 SANIK YÖNÜNDEN AYRILDI Duruşma savcısı Aydın Boztaş, sanıkların çoğunluğuna ilişkin dijital inceleme sonuçlarının henüz dosyaya intikal etmediği, bazı sanıkların yakalanmamış olmaları nedeniyle Bylock kullandıkları iddia edilen sanıklar yönünden dosyanın ayrılmasını talep etti. Kısa bir aranın ardından mahkeme heyeti, yargılamanın geldiği aşama, bir kısım sanıkların tutuklu olması, davaların birlikte görülmesinin tutuklu sanıklar hakkında karar verilmesini geciktirerek mağduriyete yol açtığını gözönüne alarak 29 sanığın dosyasının bu dosyadan ayrılmasına karar verdi. Heyet, yargılamanın Bylock kullandığı iddia edilen 11 sanık yönünden devam etmesine hükmetti.  SAVCI MÜTALAA VERDİ Daha sonra savcı Boztaş, 11 sanık yönünden esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı, FETÖ / PDY'nin amaçlarına ulaşabilmek için üniversitelerde örgütlendiği, üniversitelerde örgüt hiyerarşisinin üniversite, fakülte, yüksekokul, ve enstitü imamları olarak oluşturulduğu, kurumlara sızdırılan örgüt üyelerinin bu imamlara bağlı şekilde onlardan aldıkları talimatlara uyarak örgütsel faaliyet kapsamında örgüt ile organik bağını koruyup varlıklarını sürdürdüklerini belirtti.   "BYLOCK İLETİŞİM SİSTEMİNİ KULLANDILAR" Savcı, örgüt mensuplarının kullanmaları amacıyla oluşturulan gizli haberleşme ağı Bylock iletişim sistemini İstanbul Üniversitesi'nde akademisyen sıfatı bulunan sanıklardan Adem Sezgin Uzun, Akif Emre Kutlu, Elif Yaprak Saraç, Fatih Gürsul, Fatih Mehmet Keleşoğlu, Hakan Doğan, Kasım Karagöz, Muhammed Akif Altun, Mustafa İsmail, Turgay Atasoy ve Uğur Tuncel'in yoğun şekilde ağa dahil olarak iletişim kurduklarını belirtti.
Akif Emre - 13.11.2017
Fetö'nün İü'deki Yapılanmasına İlişkin Dava
Rapora göre, sanıklardan Fatih Gürsul adına kayıtlı hatta 28 bin 66 kayıt tespit edilirken, sanıklardan Adem Sezgin Uzun'un 6 bin 429, Akif Emre Kutlu'nun (2 hat) 15 bin 488, Bahtiyar Toz'un 5 bin 115, Elif Yaprak Saraç'ın bin 76, Fatih Mehmet Keleşoğlu'nun (2 hat) 553, Hakan Doğan'ın 2 bin 685, Kasım Karagöz'ün (2 hat) 313, Mehmet Akif Aktürk'ün 24 bin 747, Muhammet Akif Altun'un 2 bin 859, Mustafa İsmail'in 5 bin 122, Sait Şahin'in 149 bin 660, Serkan Arıkan'ın (2 hat) 131 bin 252, Seyfullah Yaşar'ın 39 bin, Tayfun Kurt'un 6 bin 629, Turgay Atasoy'un (2 hat) 426 ve Uğur Tuncel'in de 882 kez kaydına rastlandığı bildirildi.
Akif Emre - 13.11.2017
Dha İstanbul- (Geniş Haber) Fetö'nün İstanbul Üniversitesi Yapılanması Davasında Mütalaa
Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Fatih Gürsul'un da aralarında bulunduğu 11 sanığa 15'er yıla kadar hapis istendi.  Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA FETÖ'nün İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul'un da bulunduğu 7'si tutuklu 40 sanıklı davada, savcı esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Mütalaada, Bylock kullandıkları iddia edilen aralarında Fatih Gürsul'un da bulunduğu toplam 11 sanığın "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5'er yıldan 15'er yıla kadar hapisleri istendi.  İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, aralarında Doç. Dr. Fatih Gürsul'un da bulunduğu tutuklu sanıklar ile bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Taner Akıncı, bazı sanıklarla ilgili Bylock raporlarının gönderildiğini belirtti. Rapora göre 28 bin 66 Bylock kaydı tespit edilen sanık Fatih Gürsul söz alarak "Kesinlikle Bylock kullanmadım. Yoğun internet kullanmamdan kaynaklanıyor olabileceğini de söylemiştim. Gelen rapor da beni destekliyor zaten. Veri akışı yanıltıcı olabilir. 342 gündür tutukluyum. Diğer sanıklardan daha fazla zamandır yatıyorum. Hastayım ve hapishanede tedavi süreci yavaş işliyor. Uyku apnesi olduğuma dair raporum var. Ameliyat olmam gerekecek. Sağlık durumum göz önüne alınarak tahliye edilmeyi talep ediyorum" dedi.  DOSYA 29 SANIK YÖNÜNDEN AYRILDI Duruşma savcısı Aydın Boztaş, sanıkların çoğunluğuna ilişkin dijital inceleme sonuçlarının henüz dosyaya intikal etmediği, bazı sanıkların yakalanmamış olmaları nedeniyle Bylock kullandıkları iddia edilen sanıklar yönünden dosyanın ayrılmasını talep etti. Kısa bir aranın ardından mahkeme heyeti, yargılamanın geldiği aşama, bir kısım sanıkların tutuklu olması, davaların birlikte görülmesinin tutuklu sanıklar hakkında karar verilmesini geciktirerek mağduriyete yol açtığını gözönüne alarak 29 sanığın dosyasının bu dosyadan ayrılmasına karar verdi. Heyet, yargılamanın Bylock kullandığı iddia edilen 11 sanık yönünden devam etmesine hükmetti.  SAVCI MÜTALAA VERDİ Daha sonra savcı Boztaş, 11 sanık yönünden esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı, FETÖ / PDY'nin amaçlarına ulaşabilmek için üniversitelerde örgütlendiği, üniversitelerde örgüt hiyerarşisinin üniversite, fakülte, yüksekokul, ve enstitü imamları olarak oluşturulduğu, kurumlara sızdırılan örgüt üyelerinin bu imamlara bağlı şekilde onlardan aldıkları talimatlara uyarak örgütsel faaliyet kapsamında örgüt ile organik bağını koruyup varlıklarını sürdürdüklerini belirtti.   "BYLOCK İLETİŞİM SİSTEMİNİ KULLANDILAR" Savcı, örgüt mensuplarının kullanmaları amacıyla oluşturulan gizli haberleşme ağı Bylock iletişim sistemini İstanbul Üniversitesi'nde akademisyen sıfatı bulunan sanıklardan Adem Sezgin Uzun, Akif Emre Kutlu, Elif Yaprak Saraç, Fatih Gürsul, Fatih Mehmet Keleşoğlu, Hakan Doğan, Kasım Karagöz, Muhammed Akif Altun, Mustafa İsmail, Turgay Atasoy ve Uğur Tuncel'in yoğun şekilde ağa dahil olarak iletişim kurduklarını belirtti.
Akif Emre - 23.10.2017
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İzzetbegoviç'i Anma Programı
Geçen mayısta hayatını kaybeden Bosna aşığı gazeteci Akif Emre'ye Allah'tan rahmet dilen Erdoğan salondakileri Fatiha suresini okumaya davet etti.
Akif Emre - 01.07.2017
İstanbul'dan Bosna'ya Srebrenitsa Yolculuğu Başladı
Biçici, katliamın sanıkların gerçekten yargılanıp, cezalarını çekmelerini istediklerini dile getirerek, "Ümit ediyoruz ki ileri medeniyet olduğunu iddia eden Batılı devletler, bu katliamı görebilirler. Biz Boşnakız. Sivaslı olup da ömrünü tüm dünyada ezilen ve hor görülenlere adayan şehit Bahattin Yıldız kadar, yine ömrünü bu coğrafyalarda gezerek, tüketen, insanlara farkındalık oluşturan, yazılarıyla bilinçlendiren rahmetli Kayserili ağabeyimiz Akif Emre kadar Boşnakız.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Akif Emre Haberleri | Akif Emre Kimdir - Haberler - Akif Emre haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Akif Emre kimdir, hayatı ve biyografisi. Lise öğrencisinin askerler için geliştirdiği akıllı miğfer: 'RooboKask'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 11:59:03. #1.13#

title