AHMET UZER Biyografisi, AHMET UZER kimdir?
Haberler ›› Ahmet Uzer ›› Biyografi

Ahmet Uzer Biyografisi

Ahmet Uzer
Doğum Yeri Gaziantep/ Türkiye
Doğum Tarihi 26.3.1956 -
26 Mart 1956 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamlandıktan sonra, Yüksek öğrenimini Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitirerek tamamladı.
Uzun yıllar Gaziantep’te demir ticareti ile uğraştı.

1988 yılında haddecilik, 1990 yılında tekstil, havlu, bornoz üretimi ve ihracatı yaptı.
Halen gıda ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Uzun yıllar spor camiası içerisinde yer aldı. 1974-1988 yılları arası amatör küme futbol takımlarında futbol oynadı.

Siyasete 1994 yılında Refah Partisi’nde başladı. Refah Partisi il başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.
Fazilet Partisi’nde kurucu il başkanlığı görevlerinde bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi Şahinbey Belediye Başkan adayı oldu.

14 Ağustos 2001 yılında kurulan Ak Parti’de kurucu il başkanlığı görevinde bulundu.
2002 yılında yapılan genel seçimlerde 22.Dönem Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Gaziantep’i temsil etti .22. dönem milletvekili olarak TBMM Bayındırlık, İmar ve Turizm Komisyon Üyeliği, TBMM Sanayi Komisyonu üyeliği, Türkiye-Irak Dostluk Grubu üyeliği görevlerinde bulundu. 22.dönem milletvekilliğinden sonra 2009 yılında yapılan kongrede yeniden AK Parti Gaziantep il Başkanlığı görevine seçildi.

2009-2014 yılları arasında aralıksız olarak 6 yıl AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı görevini yaptı.
Sırasıyla; 2010 yılında yapılan Referandumda, 2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde, 2014 yılında yapılan Yerel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti Gaziantep İl Başkanı olarak seçimlerden başarılı sonuçlar alan teşkilatın başında yer aldı.

Gaziantep Kent Konseyi Genel Kurul Üyeliği, MÜSİAD üyeliği, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği başta olmak üzere halen çok çeşitli dernek ve vakıflarda Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Ahmet Uzer , evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ak Parti 27. dönem Gaziantep 2. sıra milletvekili adayıdır.

Ahmet Uzer haberleri için tıklayın

title