AHMET SELİM YURDAKUL Biyografisi, AHMET SELİM YURDAKUL kimdir?

Ahmet Selim Yurdakul Biyografisi

Doğum Yeri : Ankara/ Türkiye
Doğum Tarihi : 29.4.1966 -

 Ahmet Selim Yurdakul

Ahmet Selim Yurdakul, Abdulkadir Bey ve Şengül Hanım'ın çocuğu olarak 29 Nisan 1966 tarihinde Ankara'da doğdu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmasının ardından Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlığını tamamladı. Aynı hastanenin Eğitim kadrosunda başasistan olarak görev alan Yurdakul, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalıştı.

Alanında birçok ödüle layık görüldü. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Projesi Kurulu Üyeliği ve Gazi Üniversitesi Türk Tarihi Topluluğu Akademik Danışmanlığı görevlerini sürdürdü. Ulusal ve uluslararası alanda toplam 165 Bilimsel Makale ve Bildirisi bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Yurdakul, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

21 Mart 2015 tarihinde yapılan 11. Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Genel Kurulu'nda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Yurdakul, hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar MHP Antalya milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesidir. Günümüzde MHP Genel Başkan Başdanışmanlığı görevini sürdürmektedir.

Ahmet Selim Yurdakul haberleri için tıklayın