AHMET MUHİP DIRANAS HABERLERİ

Ahmet Muhip Dıranas Haberleri

Ahmet Muhip Dıranas haber, Ahmet Muhip Dıranas son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Muhip Dıranas - 20.6.2020
(GRAFİKLİ) "Şiirde biçime tutkun şair: Ahmet Muhip Dıranas"
Ben büyük rüzgarları severim; büyük olsun / Aşkım da özlemim de hepsi, her şey ve mahzun." dizelerinin de aralarında bulunduğu, unutulmaz esere imza atan Ahmet Muhip Dıranas, vefatının 40. yılında anılıyor.
Ahmet Muhip Dıranas - 26.1.2020
Şair Süleyman Çobanoğlu: "Türkçeyi bugünlere Türk şiiri taşıdı"
"Tamgalar değişen bir devrin kitabı" Biçimsel kaygıları olan klasik biçime yakın şiiri tercih ettiğini belirten Çobanoğlu, şunları kaydetti: "1990'lı yıllarda hece ile şiir yazanlara uzaydan gelmiş gibi bakılırdı. Belki kısmen hala öyle. Fakat şöyle düşünün, aruzun büyük baskısından kurtulmuşsun, bir kültür hamlesi olmuş. Hece veznini milli veznin olarak keşfetmişsin tekrar. Cahit Sıtkı Tarancı '35 Yaş'ı yazmış, Ahmet Muhip Dıranas 'Kar' şiirini yazmış, Necip Fazıl 'Örümcek Ağı'nı yazmış.
Ahmet Muhip Dıranas - 10.7.2019
Sinop'ta Turizm Eylem Planı toplantısı yapıldı
Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde yapılan toplantıda, plan çerçevesinde yapılması düşünülen uygulamalar görüşüldü.
Ahmet Muhip Dıranas - 17.6.2019
Karadeniz'deki "rip akıntısı" çalıştayda ele alındı
Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde düzenlenen çalıştayda, rip akıntısı olan bölgelerde boğulma vakalarının nasıl azaltılabileceği konusu görüşüldü.
Ahmet Muhip Dıranas - 30.5.2018
Sinop'ta Şehit Aileleri ve Gaziler İftarda Buluştu
Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Ahmet Muhip Dıranas - 3.5.2018
29 Yılda 10 Binin Üzerinde Dalgıç Yetiştirdi
"On binin üzerinde balık adam yetiştirdiğim kayıtlara geçmiş" Tarakçı, Sinop Su Ürünleri Fakültesinde ilk scuba eğitimini kendisinin başlattığını aktararak şunları dile getirdi: "1972'den beri profesyonel çalıştım. 1980'de Federasyon kuruldu. Federasyonun ilk sporcularından biri oldum. Daha sonra milli takım kaptanlığına getirildim. Yedi yıl milli takım kaptanlığı yaptım, 35 kez milli formayı giydim. Rekor denemelerim ve yurt dışı başarılarım var. Birçok madalya ve şilt kazandım. O zamanlar sayılıydık, Perşembe'den İnebolu'ya kadar olan gemi kurtarma dahil, su altı işlerini yaptık. Daha sonra sportif eğitime başladık ve 1989 yılında Sinop Su Ürünleri Fakültesinde Türkiye'nin belki ilk scuba eğitimini açtım. Balık adam yetiştirdim. On binin üzerinde balık adam yetiştirdiğim kayıtlara geçmiş. Birçok eğitmen yetiştirdim. 2012 yılından bu yana Sinop Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde Sualtı Teknolojisi programında öğretim görevlisi olarak çalışıyorum." Deniz merakının küçük yaşlarda başladığını ancak ailesinin denize dalmasına hiçbir zaman sıcak bakmadığını anlatan Tarakçı, babasının arkadaşı şair Ahmet Muhip Dıranas'la dalgıçlık macerasının başladığına işaret etti.
Ahmet Muhip Dıranas - 25.3.2018
Yolu Paris'ten Geçen Türk Şairler Şiir Akşamı"
Ahmet Hamdi Tanpınar, Yahya Kemal, Ahmet Haşim, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cahit Sıtkı Tarancı, Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet, Atilla İlhan, Namık Kemal ve Ahmet Muhip Dıranas'ın şiirlerinin seslendirildiği etkinlik, müzik dinletisinin ardından geleneksel Türk mutfağından ikramlarla sona erdi.
Ahmet Muhip Dıranas - 12.3.2018
Kazandıkları Ödülü Mehmetçik Vakfı'na Bağışladılar
Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen yarışmada, yarışmacılar Mehmet Akif Ersoy'un "Safahat" isimli eserinden seçtikleri şiirleri büyük bir coşkuyla seslendirdi.
Ahmet Muhip Dıranas - 7.2.2018
Sinop'ta Ngs "Halkın Katılımı Toplantısı" Sonrasındaki Gerginlik
Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde yapılan toplantı sonrası ve valilik önünde gerçekleştirilen gösterilerde taşkınlık çıkardıkları gerekçesiyle emniyet ekiplerince gözaltına alınan İ.
Ahmet Muhip Dıranas - 6.2.2018
Güncelleme -Sinop Ngs "Halkın Katılımı Toplantısı" Sonrası Gerginlik
Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen toplantı için emniyet ekiplerince otel çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.
Ahmet Muhip Dıranas - 6.2.2018
Sinop'ta Nükleer Karşıtlarına Polis Müdahalesi
Sinop'ta kurulması planlanan nükleer santral için bugün ÇED raporu kapsamında halk katılım toplantısı gerçekleştirildi. Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nin salonunda düzenlenen toplantıya katılmak isteyen nükleer karşıtı yaklaşık 200 kişi, otele 500 metre uzaklıkta polis tarafından kurulan barikatla durduruldu.
Ahmet Muhip Dıranas - 6.2.2018
Sinop'ta Nükleer Karşıtlarına Polis Müdahalesi
Sinop'ta kurulması planlanan nükleer santral için bugün ÇED raporu kapsamında halk katılım toplantısı gerçekleştirildi. Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nin salonunda düzenlenen toplantıya katılmak isteyen nükleer karşıtı yaklaşık 200 kişi, otele 500 metre uzaklıkta polis tarafından kurulan barikatla durduruldu.
Ahmet Muhip Dıranas - 6.2.2018
Dha Yurt Bülteni-7
1)NÜKLEER KARŞITLARINA POLİS MÜDAHALESİ SİNOP'ta yapılması planlanan nükleer santral projesi için düzenlenen ÇED toplantısına alınmayan bir grup vatandaş Valilik binasına yürüdü. Valiğe şikayet dilekçesi vermek için giden grubu polis bina önünde durdurdu. Yaşanan adbede sonrasında polis grubu jop ve biber gazı ile müdahale ederek dağıttı. Sinop'ta yapılması planlanan nükleer santral için bu gün Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu kapsamında halk katılım toplantısı gerçekleştirildi. Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli toplantı salonunda  düzenlenen toplantıya katılmak isteyen yaklaşık 200 kişilik nükleer karşıtı grup otele 500 metre mesafede polis tarafından kurulan barikatla durduruldu.
Ahmet Muhip Dıranas - 6.2.2018
Sinop Ngs "Halkın Katılımı Toplantısı" Sonrası Gerginlik
Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen toplantı için emniyet ekiplerince otel çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.
Ahmet Muhip Dıranas - 12.9.2017
19. Ulusal Su Ürünleri Sempozyumu
Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde Türkiye'deki üniversitelerden akademisyenler ile balıkçı kooperatiflerinin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen sempozyumda, denizlerde balık stoklarının azalması, balıkçılık kaynaklarının korunması gibi konular tartışılıyor.
Ahmet Muhip Dıranas - 6.5.2017
Cumartesi Aurası: Yapısalcılık
'İstanbul için artık şiir yazılmıyor olmasından yola çıkılarak, kentin  lirik tahayyüle olanak vermeyişinin nedenleri, Georg Simmel'in 'duyular sosyolojisi' [Gefühlsoziologie] bağlamında ele alınacak; ağırlıklı olarak görme ve işitme duyularının Orhan Veli, Sezai Karakoç ve Ahmet Muhip Dıranas'ın İstanbul  üzerine yazılmış birer şiirindeki konumlarına ilişkin  sosyolojik okumalar yapılacak.
Ahmet Muhip Dıranas - 2.4.2017
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop Açıklaması
Şentop, partisinin il başkanlığınca Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Referandum Süreci" konulu programa katıldı.
Ahmet Muhip Dıranas - 29.3.2017
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan Açıklaması
Karaaslan, Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve partililerle bir araya geldi.
Ahmet Muhip Dıranas - 21.3.2017
Sinop'ta Sivil Toplum Kuruluşlarından "Evet" Çağrısı
Platform Başkanı Cengiz Tokmak, Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada, 16 Nisan'da Türkiye'de yaklaşık 55 milyon seçmenin sandık başına gideceğini hatırlattı.
Ahmet Muhip Dıranas - 30.11.2016
Kadın Çiftçiler En İyi Keşkeği Yapmak İçin Yarıştı
Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen yarışmada, kadın çiftçiler tarafından yapılan keşkekler, jüri üyelerinin beğenisine sunuldu.
Ahmet Muhip Dıranas - 21.10.2016
Rekortmen Sporcu Öğrencilerle Buluştu
Dünyanın "en derine dalan insan" unvanını elde etmek amacıyla 2014 yılında yaptığı 332,5 metrelik teknik dalışla bu alandaki rekoru elinde bulunduran Mısırlı emekli albay Gabr, Sinop Üniversitesi ev sahipliğinde, Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen 19.
123
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Ahmet Muhip Dıranas Haberleri | Ahmet Muhip Dıranas Kimdir - Haberler - Ahmet Muhip Dıranas haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Muhip Dıranas kimdir, hayatı ve biyografisi. (GRAFİKLİ) Şiirde biçime tutkun şair: Ahmet Muhip Dıranas.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 06:49:39. #1.15#
title