Ahmet Hakan'dan, İmamoğlu yorumu: 'Keşke kayyum atansa' diyordur

Ahmet Hakan'dan, İmamoğlu yorumu: 'Keşke kayyum atansa' diyordur

07.09.2019 09:26 | Son Güncelleme: 07.09.2019 10:01

Gazeteci yazar Ahmet Hakan, İstanbul'a kayyum atama tartışmalarıyla ilgili olarak, "Ekrem İmamoğlu'na bu zamana kadar yapılan kıyakların en büyüğü olur. Şundan eminim, İmamoğlu içinden 'Keşke İstanbul'a kayyum atansa' diye düşünüyordur" dedi.

Süleyman Soylu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında söylediği "Seni pejmürde(perişan) ederiz" sözleri "İstanbul'a kayyum atanacak mı?" sorularını akıllara getirmişti.

Çok tartışılan İstanbul'a kayyum atanması konusuyla ilgili bir yorum da gazeteci yazar Ahmet Hakan'dan geldi. İstanbul'a kayyum atamanın, Ekrem İmamoğlu'na kıyak geçmek olduğunu savunan Hakan, İmamoğlu'nun kendi kendine kaldığı zamanlarda "Ah keşke! Ah keşke! İstanbul'a kayyım atasalar da neşemizi, keyfimizi bulsak" şeklinde düşündüğünden emin olduğunu söyledi.

Ahmet Hakan'ın Hürriyet'te yayımlanan "İstanbul'a kayyım: Aklından bile geçirme" başlıklı yazının ilgili kısmı şu şekilde;

Böyle bir adım atılırsa... Demokrasiymiş... Sandıkla gelmekmiş... Sandıkla gitmekmiş... Millet iradesiymiş... Hepsi talan olur talan! İşin nirengi noktası burasıdır.

Bir de şu var: Bırakın İstanbul'a kayyım atamayı... Bunu akıldan geçirmek bile Ekrem İmamoğlu'na bu zamana kadar yapılan kıyakların en büyüğü olur. Başka hangi kıyakların yapıldığını bilmem söylememe gerek var mı?

*

Şundan eminim: Ekrem İmamoğlu, kendi kendine kaldığı zamanlarda içinden şöyle geçiriyordur: "Ah keşke! Ah keşke! İstanbul'a kayyım atasalar da neşemizi, keyfimizi bulsak".

*

Diyarbakır'ı, Van'ı, Mardin'i... Bir biçimde izah etmek mümkün... Ama İstanbul'u izah etmenin imkânı da yok ihtimali de yok.

*

Ben bir iktidar yetkilisi olsam... Bana gelip de "Efendim, İstanbul'a kayyım atayacak mısınız?" falan diye bir soru sorulsa... Şu cevabı veririm: "Bu soruyu size Ekrem İmamoğlu mu sordurtuyor?".

*

İstanbul'a kayyım atanırsa... Bu Türk siyasi hayatının yapılmış en büyük 10 hatasının birincisi olur. İkincisini herkes biliyor!

*

Şunu da söyleyeyim: İstanbul'a kayyım tartışması yapmak bile "Türk siyasi hayatında yapılmış en büyük 50 hata" listesine rahatlıkla girebilir.

*

Son sözüm şudur: İktidar yetkilileri İstanbul'a kayyım konusunun tartışılmasının bile önüne geçerek... Hem demokrasinin daha fazla hırpalanmasına izin vermemeliler, hem de Ekrem İmamoğlu'na arayıp da bulamadığı bir fırsatı sunmamalılar.

SOYLU-İMAMOĞLU POLEMİĞİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin kendisine yönelttiği "İstanbul'a kayyum atanacak mı?" sorusuna "Pazar günü açıklayacağım" yanıtını vermişti. İBB Başkanı İmamoğlu da Soylu'ya "Polemiklerden nemalanmıyorum" şeklinde iki kelimelik yanıt vermişti.


Ahmet Hakan'dan, İmamoğlu yorumu: 'Keşke kayyum atansa' diyordur

Manşet

Haberler

Güncel

Son Dakika Haberleri

İzmir'e gitmekte ısrar eden sürücüler kente girişleri tıkadı - HaberlerErdoğan: "155 ülkenin ve 8 uluslararası kuruluşun tıbbi malzeme desteği talebine olumlu cevap vererek, elimizdeki imkanları paylaştık" - HaberlerCumhurbaşkanı Erdoğan: "Geçtiğimiz asra gelişmiş, bu sıfatla damga vuran ülkelerin nüfus konusundaki kayıpları sebebiyle ciddi bir gelecek kaygısı... - Haberlerİtalya'da Kovid-19 vakaları hızla artmaya devam ediyor - HaberlerÇankırı'dan deprem bölgesine destek - HaberlerSon dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kentsel dönüşüm projeleriyle depreme dayanıksız yapı stokumuzu yeniliyoruz, ülkemizi her geçen gün afetlere karşı daha... - HaberlerSon Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'deki depremde 12 can kaybı, 438 yaralımız var - HaberlerSon dakika haberleri! Pakistan'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı açıklamaları protesto edildi - HaberlerTekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti - Haberlerİzmir Valisi Köşger, vatandaşları belirlenen toplanma alanlarına davet etti - HaberlerSon dakika haberleri... ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Vietnam'da temaslarda bulundu - HaberlerSon dakika haber! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na mevkidaşlarından destek telefonu - HaberlerSon Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 438'e yükseldi - HaberlerKanser tedavisi gören sunucu Dilay Kemer hayatını kaybetti - Spor
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Hakan'dan, İmamoğlu yorumu: 'Keşke kayyum atansa' diyordur - İstanbul
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 20:34:49. #1.14#
title