AHMET GÜNDOĞDU Biyografisi, AHMET GÜNDOĞDU kimdir?

Ahmet Gündoğdu Biyografisi

Ahmet Gündoğdu
Doğum Yeri Gümüşhane/ Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961 -
1 Ocak 1961 tarihinde Mustafa Bey ve Emine Hanım'ın çocuğu olarak Gümüşhane'nin Kürtün ilçesine bağlı Söğüteli köyünde doğdu. İlk öğrenimini Söğüteli köyünde, orta öğrenimini Giresun İmam hatip lisesi'nde tamamlamasının ardından 1987 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Uzun yıllar Ticaret Meslek Lisesi'nde öğretmenlik yapan Gündoğdu, 1992 yılında Eğitim-Bir-Sen Bakırköy İlçe Temsilciliği'ni kurup ilçe başkanlığıyla sendikacılığa başladı. 1996 ve 2002 yılları arasında yılları arasında sırasıyla İstanbul Şube Sekreterliği, Marmara Bölge Başkan Yardımcılığı, Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürdü.

22 Aralık 2002 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Kongrede “Eğitim-Bir-Sen” sendikasının Genel Başkanlığına seçilen Gündoğdu; 2005, 2008, 2011 yıllarında yapılan Olağan Genel Kurul tekrar Genel Başkanlığına seçildi. 2008 yılında yapılan “Memur Sen” 3. Olağan Genel Kurulu’nda Konfederasyon Genel Başkanlığı’na seçildi. 2011 yılında gerçekleştirilen memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Genel Başkanlığa seçildi.Anayasa Platformu ve Akil İnsanlar Heyeti Üyeliği görevlerinde bulundu. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde milletvekili adayı olabilmek için 10 Şubat 2015 tarihinde Genel Başkanlık görevinden istifa etti.

Ahmet Gündoğdu, hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar AK Parti Ankara milletvekili seçildi. Günümüzde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri olarak görev yapmaktadır.

Evli olan Gündoğdu, orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Ahmet Gündoğdu haberleri için tıklayın

title