Adnan Gümüş Haberleri

Adnan Gümüş haber, Adnan Gümüş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adnan Gümüş - 15.12.2020
Son Dakika | Ankara Garı terör saldırısı davasına devam edildi
Ara kararlar Tarafların dinlenilmesinden sonra Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'ten görüşü soruldu.
Adnan Gümüş - 25.11.2020
Akıncı Üssü darbe girişimi davasında karar yarın açıklanacak
Esas hakkında mütalaa Savcı Adnan Gümüş, 21 Ocak 2019'daki duruşmada sunduğu mütalaasında, darbe girişimini yöneten sivil imamlar Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş hakkında "anayasal düzeni ihlale teşebbüs", "Cumhurbaşkanına suikast girişimi" ve 77 kişiyi "kasten öldürmek" suçundan 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.
Adnan Gümüş - 25.11.2020
Son dakika... Akıncı Üssü davasında 475 sanık hakkındaki karar yarın açıklanacak
SAVCI MÜTALAASINI 21 OCAK 2019'DA VERDİ Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, yaklaşık 2 yıl süren savunma ve beyanların ardından 21 Ocak 2019'da esas hakkındaki mütalaasını verdi.
Adnan Gümüş - 06.11.2020
Akıncı Üssü darbe girişimi davasında sona doğru
Sanıklara istenen cezalar Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, davanın 21 Ocak 2019'daki celsesinde esasa ilişkin mütalaasını açıkladı ve sanıklardan 355'i hakkında "anayasal düzeni ihlal" suçundan birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.
Adnan Gümüş - 30.10.2020
Son dakika haberleri | Akıncı Üssü darbe girişimi davasında sanıkların mütalaaya karşı savunması tamamlandı
Bugüne kadar 510 celse süren davada esasa ilişkin mütalaa 21 Ocak 2019'da açıklanmıştı. Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, mütalaasında, girişimi yöneten sivil imamların yanı sıra asker sanıklar Aydemir Taşçı, Kemal Mutlum, Veysel Kavak, Ali Durmuş, Bekir Ercan Van, Hakan Karakuş, Recep Sami Özatak, Ahmet Tosun, Mehmet Fatih Çavur, Ali Karabulut, Metin Bilgici, Murat Bicil, Mustafa Mete Kaygusuz, Hüseyin Türk, Hasan Hüsnü Balıkçı ve Mustafa Azimetli hakkında "Anayasa'yı ihlal" ve "Cumhurbaşkanına suikast" ile 77 kişiyi "kasten öldürmek" suçlarından 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.
Adnan Gümüş - 14.09.2020
Son dakika haber | Akıncı Üssü darbe girişimi davası
Savcı Adnan Gümüş, 21 Ocak 2019'da sunduğu esasa ilişkin mütalaasında, Mustafa Azimetli'nin 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti.
Adnan Gümüş - 11.09.2020
Akıncı Üssü darbe girişimi davası
Savcı Adnan Gümüş, 21 Ocak 2019'da sunduğu esasa ilişkin mütalaasında Mustafa Azimetli'nin 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.
Adnan Gümüş - 17.07.2020
Gar saldırısının faillerinden Hacı Ali Durmaz'a 20 yıl 6 ay daha hapis cezası
Görüşü sorulan cumhuriyet savcısı Adnan Gümüş, 26 Mart'taki celsede açıkladığı esasa ilişkin mütalaasını tekrarladığını bildirdi ve sanığın, "ruhsatsız silah bulundurmak, taşımak", "izinsiz olarak patlayıcı maddeleri bulundurmak" suçlarından cezalandırılmasını talep etti.
Adnan Gümüş - 16.07.2020
Ankara Garı terör saldırısı davasına devam edildi
Ara kararlar Tarafların dinlenilmesinden sonra Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'ten görüşü soruldu.
Adnan Gümüş - 26.03.2020
Gar saldırganı Durmaz'a hakkındaki ikinci davada 16 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemi
Buna göre, Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, sanık Durmaz'ın DEAŞ'ın sözde "Gaziantep emiri" Yunus Durmaz'ın kardeşi olduğu ve örgütte birlikte hareket ettiklerinin belirlendiğini kaydetti.
Adnan Gümüş - 11.03.2020
Akıncı Üssü davası sanığı "kumpas" savunması yaptı
Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, 21 Ocak 2019'da verdiği esasa ilişkin görüşünde İstek'in "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmasını istemişti.
Adnan Gümüş - 13.02.2020
Gar saldırısı davasında firari İlhami Balı'nın eşi tanık sıfatıyla dinlendi
Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'ün, "Suriye'ye gelenler ne için, aralarında ne konuşuluyordu?" sorusu üzerine Balı, "Benim öyle bir düşüncem yok ama oraya gelenler 'Biz burada daha iyi yaşayacağız.
Adnan Gümüş - 06.02.2020
Üniversiteliler orman yangınlarıyla mücadele için "roketli drone" tasarladı
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Adnan Gümüş de öğrencilerin yürüttüğü bilimsel projelere büyük önem verdiklerini, proje tasarım ve üretim çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.
Adnan Gümüş - 06.02.2020
Öğrenci projesi orman kurtaracak
Roket takımı, "Aerodinamik", "Yapısal", "Aviyonik" ve "Ayrılma/Kurtarma" olmak üzere dört ekip olarak çalışıyor. Takım danışmanı, hava modelciliği eğitmeni Can Gökovalı da hazırlayacakları roketle Teknofest Roket yarışmasına da katılmayı hedeflediklerini belirtti. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Adnan Gümüş ise öğrencilerin yürüttüğü bilimsel projelere büyük önem verdiklerini, proje tasarım ve üretim çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.
Adnan Gümüş - 26.01.2020
Akıncı Üssü davasına, ara karar sonrası yarın devam edilecek
Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davada, Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'ün esas hakkındaki mütalaasını açıkladığı 21 Ocak 2019'daki celseden bu yana, firariler dışındaki 385 sanık, esas hakkındaki savunmasını tamamladı.
Adnan Gümüş - 19.11.2019
Akıncı'daki generallerin tahliye talebi ikinci kez reddedildi
Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesince 12 Ekim'de görülen duruşmada tahliye edilen sanıklar hakkında Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'ün yaptığı itiraz Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesince 4 Kasım'da karara bağlandı.
Adnan Gümüş - 10.09.2019
Akıncı Üssü davası
Görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, talebin usulüne uygun yapılmadığını, mahkeme başkanının duruşma düzenini sağlamak üzere Ceza Muhakemesi Kanunu'ndaki haklarını kullandığını belirterek, talebin reddini istedi.
Adnan Gümüş - 21.01.2019
Ankara'yı Bombalayan Eski Pilotlara İstenen Cezalar Belli Oldu
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, TBMM, TÜRKSAT ve Polis Özel Harekat Dairesi Başkanlığını bombalayan eski pilot Hüseyin Türk hakkında 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis...
Adnan Gümüş - 21.01.2019
Akıncı Üssü Davasında Savcının Esas Hakkındaki Görüşü (1)
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, darbe girişimini Akıncı Üssü'nden yöneten "sivil imam"lar Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş ile darbe girişimini yöneten 16 asker...
Adnan Gümüş - 08.11.2018
Ankara Garı Terör Saldırısı Davası
Beyanların ardından söz alan cumhuriyet savcısı Adnan Gümüş, müdahillik taleplerinin kabulünü ve firari sanıkların yakalanmasına yönelik ne tür işlemler yapıldığının ilgili birimlerden sorulmasını istedi.
Adnan Gümüş - 06.11.2018
Fetö "Çatı Davası"
Görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, Edirne ve Yalova'daki mahkemelerin birleştirme taleplerinin, dosyalar arasında fiili ve hukuki irtibat bulunması nedeniyle kabul edilmesini, firari bazı sanıkların gelirleri üzerindeki tedbirin kaldırılması yönündeki talebin reddini, firari sanıklara ilişkin yokluğunda tutuklama ve yakalama kararlarının devamını istedi.
Adnan Gümüş - 21.09.2018
Akıncı Üssü Davası
Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'ün, "Moda'daki düğün salonunun basılmasıyla ilgili Abidin Ünal'ın anlatımıyla sizin anlatımınız arasında farklılık oluştu.
Adnan Gümüş - 31.07.2018
Ankara'da 'Gar Katliamı' Davası Duruşması Öncesi Yoğun Güvenlik Önlemi
SAVCI, İTİRAZLARA RAĞMEN MÜTALAASINI AÇIKLAMIŞTI Müşteki avukatları, eksik soruşturma yapıldığı ve saldırıda sorumluluğu bulunduğunu iddia ettikleri kamu görevlilerinin yargılanmadığını gerekçe göstererek mütalaa verilmesine itiraz etmişlerdi. Ancak savcı Adnan Gümüş, esas hakkındaki mütalaasını açıklayarak, sanıklardan Abdülmubtalip Demir, Talha Güneş, Metin Akaltın, Yakub Şahin, Hakan Şahin, Halil İbrahim Alçay, Resul Demir, Hacı Ali Durmaz ve Hüseyin Tunç'un, 'anayasal düzeni ihlal' suçundan 1'er, '100 kişiyi kasten öldürme' suçundan da 100'er kez olmak üzere toplam 101'er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.
Adnan Gümüş - 17.07.2018
Akıncı'da Yakalanan Sat'çılar Hakim Karşısında
Cumhuriyet savcısı Adnan Gümüş de sanığa, "2 gündür savunma yapıyorsun.
Adnan Gümüş - 03.07.2018
Akıncı Üssü Darbe Girişimi Davası
Sanık Mehmet Fatih Özkan, cumhuriyet savcısı Adnan Gümüş'ün "14 Temmuz'da İstanbul'a gidiyorsun tuğgeneralle görüşüyorsun.
Adnan Gümüş - 26.06.2018
Darbe Sanığı Astsubay Generalleri "Terörist" Diye Derdest Etmiş
Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'ün "Sizin adli bir göreviniz yok neye istinaden kelepçe takıyorsunuz? Bir binbaşının emriyle general rütbesindeki onlarca kişiyi nasıl derdest edebiliyorsunuz? Bu görev tamamlandığında sana herhangi bir şey vadedildi mi?" sorusunu sanık Bahar, "Ben binbaşı Gökhan Mandar'ı bir koordinatör olarak gördüğüm için o emri uyguladım.
Adnan Gümüş - 13.06.2018
Gar Katliamı Davasında 'Yaranma' Sözü Tartışması
Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen davaya, tutuklu sanıklar, müştekiler, taraf avukatları ve bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Mahkeme, dün savcının verdiği mütalaaya karşı sanık avukatlarına söz verdi. Bir sanık avukatı mütalaaya karşı savunma yaparken, savcı Adnan Gümüş, araya girerek, 'Avukat bey lütfen mütalaayı doğru okuyun.
Adnan Gümüş - 13.06.2018
Gar Katliamı Davasında 'Yaranma' Sözü Tartışması
Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen davaya, tutuklu sanıklar, müştekiler, taraf avukatları ve bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Mahkeme, dün savcının verdiği mütalaaya karşı sanık avukatlarına söz verdi. Bir sanık avukatı mütalaaya karşı savunma yaparken, savcı Adnan Gümüş, araya girerek, 'Avukat bey lütfen mütalaayı doğru okuyun.
Adnan Gümüş - 12.06.2018
Gar Katliamı Sanıklarından 9'u İçin 101 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
SAVCI, AVUKATLARIN TALEPLERİNE RAĞMEN MÜTALAASINI AÇIKLADI Müşteki avukatlarının taleplerine rağmen Savcı Adnan Gümüş, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.
Adnan Gümüş - 12.06.2018
Gar Katliamı Sanıklarından 9'u İçin 101 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
SAVCI, AVUKATLARIN TALEPLERİNE RAĞMEN MÜTALAASINI AÇIKLADI Müşteki avukatlarının taleplerine rağmen Savcı Adnan Gümüş, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.
Adnan Gümüş - 08.06.2018
Fetö "Çatı Davası"Nda Karar (2)
Savcının esas hakkındaki görüşü Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, esas hakkındaki görüşünde, tutuklu 7 sanığın da "anayasayı ihlal" suçundan "ağırlaştırılmış müebbet" hapis ile cezalandırılmalarını istemişti.
Adnan Gümüş - 18.05.2018
Orgeneral Güler'i Alıkoyan Astsubay Savunma Yaptı
Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'ün "Bir generali elleri kelepçeli gördüğün anda size verilen emrin hukuksuz olduğunu anlamadın mı?" sorusu üzerine Turanlı, "O gece Genelkurmay karagahında birkaç el silah sesi geldiği için generali bir tehdit olarak değerlendirdim.
Adnan Gümüş - 04.05.2018
Vatandaşların Şehit Edilmesine Seyirci Kalmış
Duruşma savcısı Adnan Gümüş de "Güvenlik göreviniz olmamasına rağmen neden o kadar nizamiyede durdunuz? Gözünüzün önünde suç işlendi, sivil halkın üzerine ateş edildi, 8 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.
Adnan Gümüş - 30.04.2018
Orgeneral Mendi'yi Alıkoyan Emir Subayı Savunma Yaptı
Sanık Ermiş'in kendisini arayarak Mendi'nin yerini sormasını, Mendi'ye neden iletmediğini sorusuna "Komutanı arayıp Ermiş sizinle görüşmek istiyor gibi bir şey söylemeye gerek yok." diyen Yılmaz'a, duruşma savcısı Adnan Gümüş de "Jandarma Genel Komutanı emir subayı her ne olursa olsun komutanı terk eder mi? Ama orada komutanı bırakıp kaçmışsın.
Adnan Gümüş - 27.04.2018
Orgeneral Mendi'yi Alıkoyan Sanık General "Bylockçu" Çıktı
- ByLock kullanıcısı çıktı Duruşma Savcısı Adnan Gümüş, sanığa örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullanıp kullanmadığını sordu.
Adnan Gümüş - 10.04.2018
Fetö/pdy Çatı Davasında Esasa İlişkin Savunmalar Alınıyor
Mütalaadan Dava kapsamında 7 Şubat 2018'de görülen celsede Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş tarafından esas hakkındaki mütalaa açıklanmış, eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, Zaman gazetesinin eski sahibi Alaeddin Kaya ve örgüt elebaşı Gülen'in kuzeni Kazım Avcı'nın da aralarında bulunduğu tutuklu 7 sanığın, "ağırlaştırılmış müebbet" hapis ile cezalandırılması talep edilmişti.
Adnan Gümüş - 09.04.2018
Fetö/pdy Çatı Davası
Mütalaadan Dava kapsamında 7 Şubat 2018'de görülen celsede Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş tarafından esas hakkındaki mütalaa açıklanmış, eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski milletvekili İlhan İşbilen'in de aralarında bulunduğu tutuklu 7 sanığın "ağırlaştırılmış müebbet" hapis ile cezalandırılması talep edilmişti.
Adnan Gümüş - 05.04.2018
Ankara Garı Önündeki Terör Saldırısı Davası
Dava dosyasının esasa ilişkin mütalaasını hazırlaması için Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'e verilmesine hükmeden heyet, davayı 12-13 Haziran'a erteledi.
Adnan Gümüş - 23.03.2018
Akıncı Üssü Davası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 473 kişinin yargılandığı davada, Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, delil durumu ve suç vasfının değişme ihtimali dikkate alınarak tutuklu...
Adnan Gümüş - 16.02.2018
Akıncı Üssü Davası
Şen, sözlerine şöyle devam etti: "Bir saate yakın bir uçuştan sonra Akıncı Üssü'ne geldik. Kule izin vermeyince 2 saate yakın havada bekledik. Daha sonra iniş yaptık. Daha sonra Filo'ya geçtik. Çevrede silahlı ve tam teçhizatlı askerler vardı. Darbeye yönelik haberleri görünce hiçbir şeye karışmadan sabaha kadar bekledik." Sanığın çapraz sorgusunda Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş'ün, "Diyarbakır'dan kalkarken kuleden 'Emir iptal oldu, kalkmayın' anonsunu duymadınız mı? Bir de 'Panter 2' çağrı koduyla konuşan kimdi? sorusuna sanık Şen, "Bize 'Kalkmayın' diye bir anons gelmedi.
Adnan Gümüş - 16.02.2018
Akıncı Üssü Davası
Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş, Diyarbakır'daki kulenin uçaklar kalkmadan önceki "Kalkmayın.
Adnan Gümüş - 14.02.2018
Cumhuriyet Savcısından Darbeci Pilota, "F16'larla Tarihi Turistlik Gezi mi Yapıyorsunuz" Tepkisi
Avukatların ardından Cumhuriyet Savcısı Adnan Gümüş de sanık Kaplan'a sorularını yöneltti.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adnan Gümüş Haberleri | Adnan Gümüş Kimdir - Haberler - Adnan Gümüş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Adnan Gümüş kimdir, hayatı ve biyografisi. Son Dakika | Ankara Garı terör saldırısı davasına devam edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 23:03:34. #1.14#

title