Aden Limanı Haberleri

Aden Limanı haber, Aden Limanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aden Limanı - 17.08.2021
Yemen'deki Husiler, Hudeyde Limanı'nın yük gemilerine açık olduğunu duyurdu
Hudeyde Limanı'ndaki konteyner nakliyatında Aden Limanı'ndan yaklaşık yüzde 30 daha ucuz ücretlendirme yapıldığı ifade edilen açıklamada, konteynerlerin depolama ücretlerinin de Yemen'deki diğer limanlardan daha ucuz olduğu kaydedildi.
Aden Limanı - 23.07.2021
Yemen'in Aden Limanı açıklarında batan geminin kurtarma çalışmaları zorlukla ilerliyor
Yemen'de Aden Limanı açıklarında batan petrol tankerinin kurtarma çalışmalarının zorlukla ilerlediği bildirildi.
Aden Limanı - 19.07.2021
Yemen'de batan petrol gemisinden sızan yakıt çevreye zarar veriyor
Yemen hükümeti, dün Aden Limanı açıklarında petrol gemisinin batmasının ardından oluşan sızıntının çevreye zarar verdiğini belirtti.
Aden Limanı - 19.07.2021
Yemen'in Aden Limanı açıklarında bir petrol gemisi battı
Yemen'in güneyindeki Aden Limanı açıklarında Yemen'e ait "Diya" isimli petrol gemisi battı.
Aden Limanı - 02.03.2021
Husiler Aden Limanı'ndan geçen ürünlere yüzde 50 gümrük vergisi getirdi
Yemen'de İran destekli Husiler, Aden Limanı'ndan gelen ürünlere yüzde 50 gümrük vergisi getirdi.
Aden Limanı - 31.12.2020
Aden Havalimanı patlamaları, Yemen'de yeni hükümetin sağladığı iyimser ortamı baltaladı
Saldırının hemen peşinden güvenlik güçleri, özellikle Meaşik Başkanlık Sarayı'na giden Hor Mikser kentindeki havalimanı yakınındaki yollar gibi, Başbakanlık binası, Arap koalisyonu merkezi ve Aden Limanı'na giden ana yolları da güvenlik amaçlı kapadı.
Aden Limanı - 04.10.2020
Aden Valisi, ildeki petrol krizini sonlandırmak için emekli askerlerle anlaşmaya vardı
Askerler, son olarak 27 Eylül'de, yetkililer üzerinde baskı oluşturmak için Aden'deki Ez-Zeyt, El-Haviyat ve El-Mualla limanlarının ana giriş kapıları ile kentteki petrol şirketlerine giden yolları daha sonra da Aden Limanı'nın girişini kapatmıştı.
Aden Limanı - 03.10.2020
Aden'de emekli askerlerin "maaş protestosu" limanlardaki çalışmaları durdurdu
Eylemcilerin limanların giriş kapılarını kapattığını, görevlilerin, işçilerin ve yüklerin giriş-çıkışına izin vermediğini belirten Emzerba, Hadi'den limanlarda çalışmaların yeniden başlaması için olaya müdahale etmesini istedi. Emzerba ayrıca insani yardım malzemeleri, ilaç ve gıda yardımları dahil limanlara gelen yüklerin taşınması ve sahiplerine ulaştırılmasının da mümkün olmadığını ifade etti. Yemen'deki emekli askerler, maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle temmuz ayından bu yana eylemler düzenliyor. Eylemciler, hükümet ve Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinden Ocak 2020'den bu yana geciktirilen maaşlarının ödenmesini istiyor. Askerler, son olarak 27 Eylül'de, yetkililer üzerinde baskı oluşturmak için Aden'deki Ez-Zeyt, El-Haviyat ve El-Mualla limanlarının ana giriş kapıları ile kentteki petrol şirketlerine giden yolları daha sonra da Aden Limanı'nın girişini kapatmıştı.
Aden Limanı - 03.10.2020
Son dakika haber... Yemen'in Taiz kentinde akaryakıt krizi büyüyor
Yakıt krizine, maaşlarının alamayan Aden'deki asker emeklilerinin, hükümete ait petrol şirketi tesisleri ile Aden limanı arasındaki yolları kapatmasının neden olduğu belirtiliyor.
Aden Limanı - 14.06.2020
Yemen hükümeti Güney Geçiş Konseyi'nin Riyad Anlaşması'ndan ayrıldığını öne sürdü
GGK'ya bağlı milislerin haydutlar gibi davrandığını belirten Hadrami, Aden Limanı'ndan geçici başkent Aden'deki Merkez Bankası'na taşınan paralara GGK'nin el koyduğunu ifade etti.
Aden Limanı - 13.06.2020
Yemen'de ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi'ne, Merkez Bankasının mal varlığına el koyma suçlaması
Açıklamada, Merkez Bankası ile GGK arasında imzalanan anlaşma gereğince söz konusu grubun, konteynerlerin Aden Limanı'ndan Merkez Bankası binasına nakil işleminden sorumlu olduğu ifade edildi.
Aden Limanı - 19.04.2020
Sudan'ın "terörü destekleyen devletler listesi"nden çıkış yolu "USS Cole davası" kapandı
Saldırıda 17 Amerikalı bahriyeli ölmüştü Yemen'in Aden Limanı'nda Ekim 2000'de yakıt ikmali yapan Amerikan USS Cole destroyerine düzenlenen bombalı saldırıda 17 Amerikan askeri ölmüş, 39'u ise yaralanmıştı.
Aden Limanı - 26.03.2020
Yemen'de altıncı yılına giren savaşta BAE'nin girişimleri koalisyona güven kaybettirdi
Bu güçleri eğiten ve en modern silahlarla teçhizatlandıran BAE, onları Aden Limanı ve Havalimanı'na yerleştirdi ve kentin girişlerinde mutlak yönetim yetkisi verdi.
Aden Limanı - 03.03.2020
Yemen'de denize düşen Osmanlı dönemine ait savaş topu sudan çıkarıldı
Aden Limanı yönetiminden alınan bilgiye göre, kentte çıkan çatışmalar sırasında 33 ton ağırlığındaki savaş topu Sira Kalesi'nden denize düştü.
Aden Limanı - 02.03.2020
Yemen'deki BAE destekli güçler, Suudi birliklerin Aden Limanı'na girişini engelledi
Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen güçler, Suudi Arabistan'a bağlı birliklerin geçici başkent Aden'deki limana girişini engelledi.
Aden Limanı - 13.02.2020
Sudan, ABD gemisi USS Cole saldırısında ölenlerin aileleriyle anlaşma imzaladı
Saldırıda, 17 Amerikalı bahriyeli ölmüştü Yemen'in Aden Limanı'nda Ekim 2000'de yakıt ikmali yapan Amerikan USS Cole destroyerine düzenlenen bombalı saldırıda, 17 Amerikalı bahriyeli ölmüş, 39'u ise yaralanmıştı.
Aden Limanı - 21.08.2019
Riyad ile Abu Dabi arasındaki Aden çatlağı
Bin Zayid'in Suudi Arabistan ziyareti resmi düzeyde "Hizam Emni güçlerinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Aden limanı, uluslararası havalimanı gibi ele geçirdiği noktalardan geri çekilmesini sağlama" konusunda Riyad yönetimiyle anlaşmaya varılması çerçevesinde "başarılı" oldu.
Aden Limanı - 22.07.2019
BAE'den sonra Yemen'i nasıl bir süreç bekliyor?
BAE, bu 5 yıl içinde silahlandırma ve eğitim işlerini kendisinin üstlendiği yaklaşık 90 bin Yemenli milis müttefik güç oluşturdu. Yarı nizami bu güçler, BAE'nin Yemen'de özellikle de Aden Limanı'ndaki nüfuzunun devam etmesini ve çıkarlarının korunmasını sağlayabilir.
Aden Limanı - 08.07.2019
BAE Yemen'den gerçekten çekiliyor mu?
AA muhabirine konuşan Yemen hükümetinden bir askeri yetkili ise, BAE'nin Marib'e bağlı Sirvah bölgesinden Patriot hava savunma sistemlerini ve Aden Limanı'ndan da tank ve zırhlı araçların bir kısmını çektiğini ancak limanın kontrolünün hala Hizam Emni güçlerinde olduğunu söyledi.
Aden Limanı - 03.03.2019
İngiltere Dışişleri Bakanı Hunt'ın Yemen Ziyareti
Aden Limanı'nı da ziyaret eden Hunt'ın burada ülkeye insani yardım malzemesi girişini incelediği ve yardım kuruluşu yetkilileriyle görüştüğü kaydedildi.
Aden Limanı - 28.08.2018
Yemen'deki Somalili Göçmenler Ülkelerine Gönderiliyor
Bu grubun, 2018 yılı başından bu yana gönderilen Somalili 11'inci grup olduğu, böylece sene başından bugüne kadar ülkesine gönderilen Somalili sayısının bin 456'ya yükseldiği kaydedildi. BM verilerine göre, Yemen'de çoğunluğu Somali'den gelen 280 bin göçmen bulunuyor. Göçmenler Aden Limanı üzerinden ülkelerine gönderiliyor.
Aden Limanı - 25.04.2018
Yemen'e Sığınan Somalilerden 940'ı Ülkesine Döndü
Muallimi, sığınmacıların Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği'yle iş birliği halinde Aden Limanı'ndan tahliye edildiğini söyledi.
Aden Limanı - 13.03.2018
Yemen'deki Yabancıların Tahliyesi
Malemi, 144 Somali vatandaşının Aden Limanı'ndan, 41 Etiyopyalının da Hudeyde Limanı'ndan gönüllü olarak ülkelerine gönderildiğini söyledi.
Aden Limanı - 17.12.2017
Yemen'deki Olaylar
Abdurrakıb Feth, ilgili taraflara yardımların ulaştırılmasında başta Aden limanı olmak üzere kurtarılmış kentlerdeki havaalanları ve limanları kullanmaları çağrısında bulundu.
Aden Limanı - 26.11.2017
Yemen'deki Olaylar
Rusya'da basılan 36 milyar Yemen riyalinin (95 milyon dolar), Yemen'e Aden Limanı'ndan yasal yollarla ve koalisyon güçlerinin izniyle girdiğini duyurdu.
Aden Limanı - 14.11.2017
Yemen'de Tüm Sınırları Açın Çağrısı
McGoldrick, Aden Limanı'nın açılmasının yeterli olmadığını, Hudeyde Limanı ve havaalanlarının da acilen açılması gerektiğini vurguladı.
Aden Limanı - 10.11.2017
Yemen'e Yardımların Hükümet Kontrolündeki Bölgelerden Yapılması Çağrısı
Yemen resmi haber ajansı SABA'nın haberine göre, Yerel Yönetimler Bakanı Abdurrakib Feth, BM'nin insani yardım kurumlarının, yardımlarını Aden limanı ile Husiler ve devrik lider Salih güçlerinden kurtarılmış bölgelerde bulunan havalimanları üzerinden yapmalarını istedi.
Aden Limanı - 10.11.2017
Grafikli: Yemen'in "Can Damarlarının" Kapanması
Aden Limanı Aden Körfezi'nde yer alan ve ülkenin ikinci büyük limanı olarak belirtilen Aden, ülkede çatışmaların patlak vermesi ve havalimanlarına seferlerin durmasının ardından yabancı uyruklu yüzlerce kişi ile Körfez ülkelerinden gelen heyetlerin tahliyesine katkı sağladı.
Aden Limanı - 09.11.2017
BM'den Yemen Açıklaması
Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke, Yemen'deki Aden Limanı'nın ticari ve insani yardım gemilerine açılmasının yeterli olmadığını, Hudeyde Limanı ve havaalanlarının da acilen açılması gerektiğini belirtti.
Aden Limanı - 08.11.2017
Yemen'de Sınır ve Limanların Kapatılması
Yemen'de iki gün önce tüm sınır kapılarıyla birlikte geçici olarak kapatılan Aden Limanı'nın ticari ve insani yardım gemilerine açıldığı bildirildi.
Aden Limanı - 16.10.2017
Yemen'deki Somalili Sığınmacılar
Örgütün Yemen'deki sorumlusu Sebe el-Muallimi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen kasım ayından bu yana Yemen'deki bin 711 Somali vatandaşının, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile iş birliği içerisinde Aden Limanı'ndan Somali'deki Berbera Limanına tahliye edildiğini söyledi.
Aden Limanı - 12.10.2017
Grafikli- Kararlılık Fırtınası'nın 900'üncü Gününde Yemen
Ülkeye deniz yoluyla ürün girişinin yüzde 75'inin gerçekleştiği Husilerin elindeki Hudeyde Limanı'na alternatif olarak Aden Limanı ülkeye gelecek tüm mal ve yardım malzemelerinin girdiği liman haline getirildi.
Aden Limanı - 02.10.2017
Türk Kızılayı'ndan Yemen'e Yardım
Türk Kızılayı'nın Yemen'in Aden kentinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yaptığı bildirildi. Türk Kızılayı yetkilisi Sadık Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yemen'in Aden kentinde İnsani Yardım Yüksek Komitesi iş birliğiyle bin ton un dağıtımına başlandığını söyledi. Hur Mekser ilçesinden başlanan yardımdan diğer iller de dahil 40 bin ailenin istifade edeceğini dile getiren Aydın, "Bu dağıtılanlar, Türk gemisinin taşıdığı ve Temmuz ayında Aden Limanı'na ulaşan 10 bin tonluk yardımın bir parçası.
Aden Limanı - 19.09.2017
Yemen'deki Somalili Sığınmacılar
Çalışmalarını Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) iş birliğiyle yürüttüklerini söyleyen Muallimi, söz konusu Somalililerin Aden Limanı'ndan ülkelerine gönderilen 14'üncü grup olduğunu ifade etti.
Aden Limanı - 02.08.2017
Kızılaydan Yemen'e Tıbbi Yardım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Umudu Ol" kampanyası kapsamında, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türk Kızılayınca Yemen'e gönderilen gıda ve tıbbi malzeme içeren insani yardımlar, "Blue Fury" adlı gemiyle 20 Temmuz'da Aden Limanı'na ulaşmıştı.
Aden Limanı - 29.07.2017
Türkiye'nin Yemen'e Gönderdiği Yardım Gemisi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Umudu Ol" kampanyası kapsamında, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türk Kızılayınca Yemen'e gönderilen gıda ve tıbbi malzeme içeren insani yardımlar, "Blue Fury" adlı gemiyle, 20 Temmuz'da Aden Limanı'na ulaşmıştı.
Aden Limanı - 26.07.2017
Yemen'den Türkiye'ye Teşekkür
İskenderun Limanı'ndan yola çıkan, gıda ve tıbbi malzeme taşıyan "Blue Fury" gemisi, 20 Temmuz'da Aden Limanı'na ulaşmış, birkaç gün sonra da malzemelerin tahliye işlemi başlamıştı.
Aden Limanı - 21.07.2017
Dha Ankara-  Dışişleri : Yemen'e İnsani Yardım Malzemesini Taşıyan Gemi Aden Limanı'na Ulaştı
Dışişleri Bakanlığı, 2017 Nisan ayında gerçekleştirilen "Yemen'deki İnsani Krize İlişkin Üst Düzeyli Taahhüt Etkinliği"nde yaptığı 1 milyon ABD Doları tutarındaki maddi taahhüdün yanısıra, 10,560 ton insani yardım malzemesi taşıyan bir gemiyi Yemen'e gönderdiğini açıkladı.
Aden Limanı - 21.07.2017
Türkiye'den Yemen'e İnsani Yardım
Geminin dün Aden Limanı'na vardığı ve Yemenli yetkililerin katıldığı törenle karşılandığı bildirilen açıklamada, "Yemen'de bir an önce barış ve istikrarın tesisini ve Yemen halkının acılarının sona ermesini arzu eden Türkiye, ülkedeki krize siyasi çözüm bulunması çabalarına destek vermeye, bu meyanda Yemenli kardeşlerimizin acil insani ihtiyaçlarının giderilmesi için gayret göstermeye devam edecektir.
Aden Limanı - 20.07.2017
Türkiye'nin Yemen'e Gönderdiği Yardım Gemisi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Umudu Ol" kampanyası kapsamında, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türk Kızılayınca Yemen'e gönderilen insani yardım malzemelerini taşıyan "Blue Fury" adlı gemi, Aden Limanı'nda yükünü boşaltmaya başladı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aden Limanı Haberleri | Aden Limanı Kimdir - Haberler - Aden Limanı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aden Limanı kimdir, hayatı ve biyografisi. Yemen'deki Husiler, Hudeyde Limanı'nın yük gemilerine açık olduğunu duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.09.2021 09:47:34. #1.13#

title