Abdülkadir Aygan Haberleri

Abdülkadir Aygan haber, Abdülkadir Aygan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdülkadir Aygan - 25.12.2019
Musa Anter cinayeti davası
Duruşma ertelendi Duruşmada daha sonra Ayten Öztürk'ü, sanıklardan Abdülkadir Aygan (Aziz Turan) ve Mahmut Yıldırım ile beraber öldürmekle suçlanan sanık Mesut Mehmetoğlu'nun savunması alındı.
Abdülkadir Aygan - 03.07.2019
Musa Anter cinayeti davasında sanık sayısı arttı
Tekinalp, Ayten Öztürk'ün öldürülmesine ilişkin, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ve Abdülkadir Aygan'ın yanı sıra Mesut Mehmetoğlu hakkında Elazığ 1.
Abdülkadir Aygan - 20.03.2019
MİT Görevlisi: 'Yeşil' Kod Adlı Mahmut Yıldırım'la Telefonda Görüştüm
MİT'TEN CEVAP GELDİ MİT'ten gelen cevapta, bahsi geçen personelin H.K., olduğu ve ifadesinin yazılı olarak gönderildiği belirtildi. Mahkeme Başkanı tarafından okunan ifadesinde H.K., şunları söyledi: "1988 tarihli MİT Teftiş Kurulu soruşturma raporundaki 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'la ilgili beyanlarım nedeniyle, Ankara 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesince ifademe başvurulmak istenmiştir. Bahsi geçen rapordaki telefon görüşmeleri 'Yeşil'i son gördüğüm tarih 29 Kasım 1996'dan sonraki hafta içerisinde gerçekleşmiştir. O dönem Yıldırım, Mehmet Eymür ile görüşmek için Eymür'ü aramaktaydı; ancak ulaşamadığından santral bu aramaları bana bağladı. Bu tarihte 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'la görüşmek durumunda kaldım. Yıldırım, görüşmelerde bana Mehmet Eymür ile görüşmek istediğini ancak ulaşamadığını söyledi. Ben de bu durumu Eymür'e ileteceğimi kendisine ilettim. Yıldırım ile o dönemde sadece bu kapsamda görüştüm ve bu görüşmelerin tamamını Mehmet Eymür'e sözlü olarak ilettim. Yıldırım ile o hafta kurduğum irtibat bundan ibarettir. Devamında ne tür gelişmeler yaşandığından haberdar değilim. Bu telefon görüşmelerinin yaşandığı haftadan sonra Yıldırım'la bugüne kadar herhangi bir iletişimim olmamıştır. Dolayısıyla kendisinin yaşayıp yaşamadığını konusunda bir bilgim bulunmamaktadır." 'BU ADAM KONUŞSUN, O DÖNEME AİT HİÇBİR FAİLİ MEÇHUL OLAY KALMAZ'   Gelen evrakların okunmasının ardından emekli astsubay Hüseyin Oğuz tanık olarak dinlendi. Tanık Oğuz, Musa Anter'in öldürülmesi ve Orhan Miroğlu'nun yaralanması olayını PKK itirafçısı firari Abdülkadir Aygan'ın, kendisinin de konuk olarak bulunduğu bir televizyon programında detaylı bir şekilde anlattığını belirtti.
Abdülkadir Aygan - 20.03.2019
Musa Anter Cinayeti Davası
Oğuz, sanıklardan Abdülkadir Aygan'ın ağabeyinin de astsubay olduğunu, Aygan'ın kendisine yakınlık gösterdiğini, ona "doğruları söyle" diyerek, Anter cinayetini sorduğunu anlattı.
Abdülkadir Aygan - 04.04.2018
Musa Anter Cinayeti Davası
Davanın geçmişi İddianamede, Anter'in ölümü, Miroğlu'nun yaralanmasıyla sonuçlanan eylemi Mahmut Yıldırım'ın planladığı ve yönettiği, Hamit Yıldırım'ın eylemi gerçekleştirdiği, dönemin Jandarma İstihbarat Grup Komutan Vekili Savaş Gevrekci'nin ise emri altında bulunan Abdülkadir Aygan'ı faillere yardım için görevlendirdiği öne sürülüyor.
Abdülkadir Aygan - 20.12.2017
Musa Anter Cinayeti Davası
Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın jandarma personeli tarafından nasıl kaçırılıp öldürüldüğüyle ilgili de ayrıca çalışmalarımız var. Özel Kuvvetler Komutanlığı, eski adıyla Özel Harp Dairesinde çalışan üst düzey bir subay, Mahmut Yıldırım'ın jandarma tarafından kaçırılıp öldürüldüğünü, hatta ölüm anının kamerayla çekilip o dönem jandarma teşkilatının üst düzey komutanlarına izlettirildiğini bana söyledi. Bu konuyla ilgili çalışma yapıyorum. Bu kişiye 'Bana anlattıklarınızı yargıya da anlatır mısınız?' dedim. Can güvenliği nedeniyle kabul etmedi." "Dosyaya yeni fotoğrafları gönderildi" Sanık Hamit Yıldırım'ın bu yakını aracılığıyla Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ile de tanıştırıldığını iddia eden Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Açık kaynaklardan yaptığım araştırmaya göre, Abdülkadir Aygan'ın anlatımlarında cinayeti gerçekleştiren kişi olarak Şırnaklı korucu Hamit diye biri geçiyor.
Abdülkadir Aygan - 27.09.2017
Musa Anter Cinayeti Davası
Sanıklardan İsveç'te bulunan Abdülkadir Aygan'ın (Aziz Turan) savunmasının alınamamasının yargılamayı geciktirdiğini ifade eden Okçuoğlu, Aygan yönünden dosyanın ayrılmasını talep etti.
Abdülkadir Aygan - 14.03.2017
Musa Anter Cinayeti Davası
Gazeteci Abdurrahman Şimşek'in, bu davanın sanıklarından PKK itirafçısı Abdülkadir Aygan'ın ile yaptığı bir röportajda hakkında iftiralara yer verdiğini savunan Yıldırım, Aygan ve Şimşek'in kedisini bilinçli şekilde hedef aldıklarını savundu.
Abdülkadir Aygan - 20.07.2016
FETÖ'cü Askerlerin, Gaffar Okkan Suikasti Bağlantısı Araştırılıyor
Diyarbakır Sezai Karakoç Bulvarı üzerinde makam aracıyla pusuya düşürülüp öldürülen Okkan Suikasti'nin Hizbullah terör örgütü tarafından yapıldığı iddia edilmiş ancak bazı PKK itirafçıları ise farklı görüşleri dile getirmişti. Okkan'ın Özel Kuvvetler C Timi tarafından öldürüldüğünü iddia eden itirafçılar Yıldırım Begler ve Abdülkadir Aygan suikastin Diyarbakır 8.
Abdülkadir Aygan - 20.06.2016
Musa Anter Cinayeti Davası
Sanıklardan İsveç'te bulunan Aziz Turan'ın (Abdülkadir Aygan) ifadelerinde son dönemde "dalgalı, tereddüt uyandıran" durum olduğunu söyleyen Okçuoğlu, "Daha önceki beyanlarından rücu etmeye dönük sözlerini okuduk.
Abdülkadir Aygan - 25.04.2016
Musa Anter Cinayeti ve Jitem Davaları
Söz alan avukat Selim Okçuoğlu, sanık Abdülkadir Aygan'ın İsveç'te ifadesinin alınması için mahkemenin görevlendireceği bir hakimin ifadesini alabileceğini söyledi.
Abdülkadir Aygan - 29.01.2016
Jitem ve Musa Anter Cinayeti Davaları Birleştirildi
"Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ve itirafçı "Abdülkadir Aygan" olarak bilinen Aziz Turan ise iki davada da yargılanıyor.
Abdülkadir Aygan - 23.03.2015
Musa Anter'in Öldürülmesine İlişkin Davanın Görülmesine Devam Edildi
Diyarbakır'da 1992 yılında yazar Musa Anter'in öldürülmesine ilişkin davanın görülmesine Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık, Hamit Yıldırım ve tutuksuz sanık Savaş Gevrekçi katıldı. Diğer sanıklar ‘Yeşil’ kod adli Mahmut Yıldırım ve Aziz Turan (Abdülkadir Aygan) ise duruşmaya katılmadı.
Abdülkadir Aygan - 06.01.2015
Yazar Musa Anter Cinayeti Davası
Bu arada Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi de geçtiğimiz günlerde aralarında "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ve itirafçı Abdülkadir Aygan'ın da bulunduğu 16 sanıklı JİTEM dosyası ile Musa Anter dosyasının birleştirilmesi yönünde karar vermişti.
Abdülkadir Aygan - 23.12.2014
Diyarbakır'daki Jitem Davası
Aralarında "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ve itirafçı Abdülkadir Aygan'ın da bulunduğu 16 sanıklı JİTEM davasının görülmesine devam edildi Mahkeme heyeti dosyanın başka mahkemede yargılaması devam eden yazar Musa Anter cinayeti davasıyla birleştirilme kararı verdi.
Abdülkadir Aygan - 23.12.2014
Jitem ve Musa Anter Davalarına Birleştirme Kararı
Diyarbakır 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 16 sanığın katılmadığı duruşmaya mağdur avukatları Barış Yavuz ve Tevfik Karahan katıldı. Duruşmada ilk olarak dosyaya gelen evrakları okuyan mahkeme başkanı, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve güvenlik gerekçesiyle başka bir yere nakli istenen Musa Anter cinayeti davasının, bu dosya ile birleştirilmesi konusunda görüş sorulduğunu belirtti. Söz hakkı verilen mağdur avukatları da her iki dosya arasında hukuki ve fiili irtibat olduğunu ifade ederek, birleştirme kararı verilmesini talep etti. Daha sonra kararını açıklayan mahkeme dosyanın Musa Anter cinayeti davası ile hukuki irtibatı bulunduğu gerekçesiyle birleştirilmesi konusunda muvafakat verilmesine hükmetti.  AYGAN'IN İADE EDİLMESİ TALEBİNDE SON 9 GÜN  Bu arada JİTEM davası sanıklarından Abdulkadir Aygan'ın İsveç'ten iadesine ilişkin talebin de 1 Ocak tarihinde geçersiz kalacağı ortaya çıktı. İsveç Adalet Bakanlığı'ndan gönderilen yazıda Abdülkadir Aygan'ın iadesinin 9 Nisan 2012 tarihinde Türkiye tarafından resmen talep edildiği, ancak Başsavcı'nın bir karara varmak için ek bilgiler istediği belirtildi.
Abdülkadir Aygan - 27.02.2014
Diyarbakır'da 16 Sanıklı Jitem Davasına Devam Edildi
Ara kararlarını açıklayan mahkeme, hakkında yakalama kararı bulunan sanık Mahmut Yıldırım, Hacı Hasan, Mehmet Zahit Karadeniz ve Muhsin Gül hakkındaki yakalama emri ile sanık Abdülkadir Aygan için çıkartılan gıyabi tutuklama kararlarının devamına karar verdi.
Abdülkadir Aygan - 27.02.2014
Diyarbakır'daki Jitem Davası
Aralarında "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ve itirafçı Abdülkadir Aygan'ın da bulunduğu 16 sanıklı JİTEM davasının görülmesine devam edildi Duruşmada, Mehmet Kılıç'ın öldürülmesine ilişkin Irak'tan gelen 4 tanığın dinlenilmesi talebini mahkeme heyeti reddetti.
Abdülkadir Aygan - 01.08.2013
'Sivil Araçlarla Köylere Gider, Sahte Plaka Takardık'
'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ı tanıyıp tanımadığının sorulması üzerine Gevrekçi şöyle konuştu: "Yeşil'i tanımıyorum. Ama halk arasında 'Sakallı' diye bir efsane geçiyordu. Adam ortada yoktu. Abdülkadir Aygan'a baksanız Yeşil sanki bizim rütbelimiz gibi, ondan emir alıyormuşuz.
Abdülkadir Aygan - 15.11.2012
Emniyet ile Mahkeme Jitem Konusunda Anlaşamıyor
Türkiye'de JİTEM hakkında açılan tek davanın duruşması, Diyarbakır 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Aralarında 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım ve itirafçı Abdülkadir Aygan'ın da bulunduğu 16 sanıklı 'JİTEM' davasına hiçbir sanık katılmadı.
Abdülkadir Aygan - 07.11.2012
Şemdin Sakık: Şartlar Uygun Olduğu İçin Kimliğimi Açıkladım
Ergenekon diye bir oluşumu tanımadığını ve bilmediğini belirten Sakık, itirafçılar içinde Abdülkadir Aygan gibi 3-5 kişinin kirli işlere bulaştırıldığını söyledi.
Abdülkadir Aygan - 14.09.2012
Abdülkadir Aygan Trafik Kazası Geçirdi
İsveç'te yaşayan eski JİTEM ve PKK itirafçısı Abdülkadir Aygan şüpheli bir kaza sonucu ölümden döndüğü ortaya çıktı.
Abdülkadir Aygan - 31.07.2012
Jitem Davasında, Aygan'ın Türkiye'ye İadesi Kararı Çıktı
Mahkeme Başkanı Bekir Soytürk, dosyaya eklenen ve gönderilen yazılara gelen cevapları okudu. Mahkeme başkanı, haklarında yakalama kararı bulunan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım, Fethi Çetin (Fırat Can Eren), Hacı Hasan (İbrahim Babat), Mehmet Zahit Karadeniz, Muhsin Gül ve gıyabi tutuklama kararı bulunan Abdulkadir Aygan'ın (Aziz Turan) henüz yakalanmadıklarını bildirdi. Mağdur avukatları, Abdülkadir Aygan'ın yurt dışından iadesi için işlem yapılmasını, ayrıca Mahmut Yıldırım ve Hacı Hasan (İbrahim Babat) hakkında da yakalama kararından ziyade tutuklama kararı çıkarılmasını talep etti.
Abdülkadir Aygan - 31.07.2012
Diyarbakır'daki "Jitem" Davası
Birçok suçtan yargılanan ve aralarında "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ve itirafçı Abdülkadir Aygan'ın da bulunduğu 16 sanığın JİTEM davası devam ediyor.
Abdülkadir Aygan - 05.07.2012
Aygan: Hamit Yıldırım'ı Kurtarmaya Çalışıyorlar
PKK ve JİTEM itirafçısı Abdülkadir Aygan, Musa Anter'in katil zanlısı olduğu iddiasıyla tutuklanan Hamit Yıldırım'ın kurtarılmaya çalışıldığını öne sürdü.
Abdülkadir Aygan - 29.06.2012
Musa Anter'i Vurduğu İddia Edilen Yıldırım Diyarbakır'a Getirildi
Güneydoğu'da işlenen faili meçhul cinayetlerden biri olan Musa Anter cinayetinin aydınlatılması için 2 yıl önce çalışmalara başlandı. Savcılık, dosyayı zaman aşımından kurtarmak için başlattığı yeni soruşturma kapsamında, yurt dışında yaşayan terör örgütü PKK itirafçısı Abdülkadir Aygan'ın yanıtlaması için 50'ye yakın soru gönderdi.
Abdülkadir Aygan - 26.04.2012
Abdülkadir Aygan'ın İddialarına İlişkin Kayıt Savcılıkta
Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele (JİTEM) mensubu olduğu ileri sürülen Abdülkadir Aygan'ın, Ayten Öztürk'ün ölümü ile ilgili sözlerinin yer aldığı kayıt, Malatya Cumhuriyet Savcılığı'na sunuldu.
Abdülkadir Aygan - 22.03.2012
Yeşil'in Gürcistan'ın Başkenti Tiflis'te Yaşadığı İddiası
Eski PKK'lı ve JİTEM itirafçısı Abdülkadir Aygan, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te yaşadığını ileri sürdü.
Abdülkadir Aygan - 28.02.2012
"Faili Meçhuller" Osmanlı'ya Uzandı!
Adli Tıp Kurumu, "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Diyarbakır İçkale'de yürüttüğü restorasyon çalışması sırasında 12 Ocak'ta bulunan kemik parçaları"nın çoğunun hayvanlara ait olduğunu açıkladı Adli Tıp Kurumu, "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın"...
Abdülkadir Aygan - 27.02.2012
PKK İtirafçısı Aygan: Faili Meçhul Cinayetler Birbiriyle Bağlantılı
Diyarbakır, Batman ve Şırnak'ta çeşitli tarihlerde birden fazla kişiyi öldürme, kundaklama ve bombalama eylemi gerçekleştirdikleri iddiasıyla aralarında 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım, PKK itirafçısı olan ve halen İsveç'te yaşayan Abdülkadir Aygan'ın bulunduğu ve kamuoyunda 'JİTEM' davası olarak bilenen tutuksuz 16 sanığın yargılandığı Diyarbakır 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde davada, Aygan'ın İsveç'te alınan ifadeleri dava dosyasına girdi.
Abdülkadir Aygan - 21.02.2012
Sürpriz Tanıktan Sürpriz Açıklama
Diyarbakır, Batman ve Şırnak'ta çeşitli tarihlerde birden fazla kişiyi öldürme, kundaklama ve bombalama eylemi gerçekleştirdikleri iddiasıyla aralarında 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım, PKK itirafçısı olan ve halen İsveç'te yaşayan Abdülkadir Aygan'ın bulunduğu ve kamuoyunda 'JİTEM' davası olarak bilenen tutuksuz 16 sanığın yargılanmasına Diyarbakır 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdülkadir Aygan Haberleri | Abdülkadir Aygan Kimdir - Haberler - Abdülkadir Aygan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdülkadir Aygan kimdir, hayatı ve biyografisi. Musa Anter cinayeti davası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 20:49:53. #1.16#

title