Koronavirüsü atlatan hasta: 5 yıldızlı otelde konaklamış gibi hissettim

Koronavirüsü atlatan hasta: 5 yıldızlı otelde konaklamış gibi hissettim

Koronavirüse yakalanan Bülent Gürpınar, Kartal Lütfi Kırdar Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu olurken Gürpınar "8 gün boyunca 5 yıldızlı otelde kalmış gibi hissettim" diye konuştu.

08.04.2020 09:55 | Son Güncelleme: 08.04.2020 12:12

8 gün süren koronavirüs mücadelesini kazanan Bülent Gürpınar, hastaneden taburcu edildi. Gürpınar, 8 günlük tedavi sürecinde tüm hastane çalışanlarının kendisiyle yakından ilgilendiğini ve adeta 5 yıldızlı otelde konaklamış gibi hissettiğini belirtti.

GRİP BELİRTİLERİ ÜZERİNE BAŞVURDU

Maltepe'de yaşayan Bülent Gürpınar, yaklaşık 15 gün önce grip belirtileri göstermesi üzerine hastaneye başvurdu. Hastanede test yapıldıktan sonra evine dönen Gürpınar, kendisini kötü hissetmesi üzerine tekrar hastaneye gitti.

Gürpınar, koronavirüs tedavisi görmek üzere Kartal Lütfi Kırdar Hastanesinde tedavi altına alındı. Hastanede 8 gün süren mücadelesini kazanan Gürpınar, koronavirüs testinin soncunun negatif çıkmasının ardından taburcu edildi. Hastaneden çıkan Gürpınar için evinde 14 gün boyunca sürecek karantina süreci başladı. Gürpınar, kendisiyle yakından ilgilendiklerini belirttiği tüm hastane çalışanlarına teşekkürlerini iletirken, 8 gün boyunca adeta 5 yıldızlı otelde kalmış gibi hissettiğini söyledi.

"5 YILDIZLI OTELDE YATMIŞ GİBİYİM"

Tedavi süreci hakkında konuşan Bülent Gürpınar, "Bu hastalığa kapıldık. Yaklaşık 15 gün evvel grip belirtisi vardı. Hastaneye gittim tomografi çekildi, kan tahlili yapıldı ve eve geldim. 2-3 gün evde yattıktan sonra kendimi kötü hissettim. Kartal Lütfi Kırdar Hastanesi'ne gittim. Orada da tomografi sonucunda ciğerlerde gözüktüğünü söylediler. Bana yatış verdiler. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan'a, başhemşireye, tüm doktorlara, hemşirelere, temizlikçi arkadaşlara, güvenlikçiye teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Onların çalışma azmini gördüm. Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın bakanımıza çok teşekkür ediyorum. 8 gün yattım, 8 gün boyunca sanki 5 yıldızlı otelde yatmış gibiyim. İlk gün moralim çok bozuktu, sevdiklerinden ayrı kalıyorsun. Moralle yenebilirsin. Dualarla olduk. Çok şükür 8 gün sonra negatife döndü. Şu an evimdeyim, 14 gün karantina sürecim başladı. İnşallah ilaçlarla birlikte bu 14 günü atlatacağız. Rabbim tez zamanda bu hastalığı ülkemizden alsın" dedi.

Koronavirüsü atlatan hasta: 5 yıldızlı otelde konaklamış gibi hissettim

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Koronavirüsü atlatan hasta: 5 yıldızlı otelde konaklamış gibi hissettim - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 06:51:25. #1.15#
title