24 Kasım Öğretmenler Günü

24.11.2013 14:59 | Son Güncelleme: 24.11.2013 14:59
24 Kasım Öğretmenler Günü

Manisa'nın ilçelerinde törenler düzenlendi

Manisa'nın ilçelerinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla törenler düzenlendi.

Soma'da İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy'un Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Soma Belediye Düğün Salonu'nda devam eden törende konuşan Altunsoy, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu vurgulayarak, bütün öğretmenleri kutladı.

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı ve Soma İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç tarafından emekli öğretmenlere plaket verildi. Tören, Seyr-i Temaşa adlı kısa oyunun ardından "Anı" adlı kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Akhisar

Akhisar ilçesindeki kutlama törenleri Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu'nda gerçekleştirildi.

Törende konuşan kaymakam Kaan Peker, öğretmenliğin sadece bir meslek olmadığını, aynı zamanda bir misyon olduğunu kaydetti.

Peker, şunları söyledi:

"Öğretmenler Günü'nü kutlamak ülkemizde eğitim sisteminin içinde bulunduğu sorunları, öğretmenlerimizin ihtiyaçlarını yeniden düşünmek ve bunların çözümü için daha yoğun çalışmak açısından bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Son yıllarda öğretmenlerimizin sosyal haklarınını iyileştirilmesi ve teknolojiden daha fazla yararlanmalarının sağlanması yolunda önemli adımlar atılmıştır. Bilginin ve eğitim yapısının sürekli yenilenebilirliği bu konuda atılan adımların devamlılığını zorunlu kılmaktadır."

Törende stajyer öğretmenler yemin etti, şiir ve makaleler okundu.

Kutlamalar çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödül verilmesiyle sona erdi. - Manisa

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title