Şi Cinping Haberleri

Şi Cinping haber, Şi Cinping son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şi Cinping - 7.2.2020
Li Venliang: Vuhan'daki virüsü duyuran doktorun ölümü ülkede tepkilere yol açtı
Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüsü teşhis ederek meslektaşlarına yönelik ilk uyarıyı yapan doktor Li Venliang'ın ölümü ülkede tepkilere yol açtı.
Şi Cinping - 7.2.2020
Şi, Trump ile koronavirüs salgını ve ticaret anlaşmasını görüştü
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD'ye, ülkesindeki salgın durumunu soğukkanlılıkla değerlendirmesi ve makul önlemler alması çağrısı yaparak iki ülke arasında ticari konulardaki ayrılıkları da diyalog yoluyla çözmeyi umduklarını belirtti.
Şi Cinping - 7.2.2020
Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Ekonomik aktiviteye ilişkin endişelerin neden olduğu ABD ile Çin arasındaki birinci faz ticaret anlaşmasının uygulanmasına yönelik soru işaretleri ise dün yapılan açıklamalarla şimdilik ortadan kalktı. Dün Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, Trump ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in gerçekleştirdikleri telefon konuşmasında, ticaret anlaşmasına bağlılıklarını vurguladıkları kaydedildi.
Şi Cinping - 5.2.2020
Lagarde: ECB coronavirüs belirsizliklerini yakından izliyor
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, ECB'nin Çin'den tüm dünyaya yayılan ölümcül coronavirüs salgınından kaynaklanan belirsizlikleri yakından izlediğini söyledi.
Şi Cinping - 5.2.2020
Xi: Coronavirüsü engelleme kritik aşamada
Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ölümcül coronavirüs salgınını engellemenin kritik aşamaya yükseldiği uyarısı yaptı.
Şi Cinping - 4.2.2020
Xi: Coronavirüs Çin ekonomik istikrarını etkiliyor
Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, giderek büyüyen coronavirüs salgınının, ülkesinin ekonomik ve sosyal istikrarını zarar verebilecek bir tehdit oluşturduğuna dikkat çekti.
Şi Cinping - 3.2.2020
Çin Devlet Başkanı Şi'den koronavirüs salgınıyla mücadelenin güçlendirilmesi çağrısı
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ülkede yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınına karşı mücadelenin güçlendirilmesi konusunda daha fazla çaba harcanması çağrısında bulundu.
Şi Cinping - 3.2.2020
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'tan koronavirüs açıklaması Açıklaması
Geçen hafta Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile Pekin'de görüşen Ghebreyesus, konuşmasının bir bölümünde öksürünce, "Endişelenmeyin, koronavirüs değil.
Şi Cinping - 2.2.2020
Çin'de salgın altındaki Vuhan'a 1400 askeri sağlık personeli gönderildi
The Paper gazetesinin haberine göre, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in başkanlığını yürüttüğü ve ülkenin en üst düzey askeri komuta mekanizması olan Merkezi Askeri Komisyonun onayıyla, askeri uçaklar Vuhan'a sağlık personeli ve tıbbi malzeme götürdü.
Şi Cinping - 28.1.2020
Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs salgınıyla mücadelede Çin'e güveniyor
"Böyle bir zamanda Çin'i ziyaret etmeniz, sadece Çin'e olan desteğinizi göstermiyor, aynı zamanda Çin'e DSÖ ile iş birliğini güçlendirmesi konusunda motivasyon sağlıyor". ifadelerini kullanan Vang, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in merkezinde olduğu parti yönetimi ve sosyalist sistemin avantajlarıyla bu seferki salgınla mücadelede daha hızlı hareket ettiklerini, önlemlerin daha güçlü olduğunu belirtti.
Şi Cinping - 27.1.2020
Şi'den Komünist Parti'ye "halkın çıkarları her şeyin üstünde" uyarısı
Çin Komünist Partisi (ÇKP) Genel Sekreteri ve Devlet Başkanı Şi Cinping, yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınıyla mücadele konusunda çetin bir savaş verildiğini belirterek, ÇKP'nin tüm mekanizma ve mensuplarına halkın çıkarlarını en öne koymaları çağrısında bulundu.
Şi Cinping - 26.1.2020
Çin'de koronavirüs nedeniyle ölen kişi sayısı 56'ya yükseldi
Çin'in Hubei bölgesinde devam eden Koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 56'ya yükseldi.
Şi Cinping - 26.1.2020
Çin'de salgın yayılıyor: 56 ölü
Çin'de görülen korona virüsünden kaynaklı salgın nedeniyle ölenlerin sayısı 56'ya yükselirken, ülkenin 30 eyalet ve kentinde en üst düzey acil durum tedbirleri uygulanmaya başlandı.
Şi Cinping - 25.1.2020
Şi'den ilaç ve malzeme tedarikinin güçlendirilmesi çağrısı
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, yeni tip koronavirüs salgınının hızla büyüdüğü ciddi bir durumla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.
Şi Cinping - 25.1.2020
Xi Jingping'den korkutan açıklama: "Korona virüs ilerlemesi hızlanıyor"
Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, "Korona virüs ilerlemesi hızlanıyor ve ülke ciddi bir durumla karşı karşıya" açıklamasında bulundu.
Şi Cinping - 22.1.2020
Merkel ve Çin Devlet Başkanı Şi, Libya'yı ve ikili ilişkileri görüştü
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile Libya'yı ve iki ülke arasındaki ilişkileri görüştü.
Şi Cinping - 21.1.2020
Trump FED'den şikayetçi
İsviçre'de düzenlenen Davos Zirvesi'nde konuşan ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile ilişkilerinden memnun olduğunu belirtiği açıklamasında yine ABD Merkez Bankası'na (FED) yüklendi.
Şi Cinping - 21.1.2020
Trump FED'den şikayetçi
İsviçre'de düzenlenen Davos Zirvesi'nde konuşan ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile ilişkilerinden memnun olduğunu belirtiği açıklamasında yine ABD Merkez Bankası'na (FED) yüklendi.
Şi Cinping - 21.1.2020
Trump: Fed faizleri çok hızlı artırdı, çok yavaş düşürdü
ABD Başkanı Donald Trump, Davos Zirvesi'nde yaptığı konuşmada bir kez daha ABD Merkez Bankası'nın faizleri "çok hızlı artırdığını ve çok yavaş indirdiğini" savundu ve "negatif faiz oranları" talebini yineledi.
Şi Cinping - 18.1.2020
Şi Cinping'in Myanmar ziyaretinde Kuşak ve Yol projesi ön planda
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Myanmar ziyaretinde Kuşak ve Yol projesi kapsamında çok sayıda anlaşmaya imza attı.
Şi Cinping - 17.1.2020
Berlin'deki Libya Konferansı'na Çin de katılacak
Sözcü, Yang'ın Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in özel temsilcisi olarak Almanya tarafının daveti üzerine katılacağını da ifade etti.
Şi Cinping - 15.1.2020
ABD ile Çin, birinci faz ticaret anlaşmasını imzaladı
Liu, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in Trump'a hitaben kaleme aldığı bir mektubu da katılımcıların önünde okudu.
Şi Cinping - 9.1.2020
Tayvan'da liderlik seçiminde anketler Tsai'yi önde gösteriyor
Tayvan'da farklı kuruluşlarca yapılan seçim anketleri, Kasım 2018'deki yerel seçimlerde kan kaybeden iktidardaki Demokratik İlerleme Partisi'nin lideri Tsai'nin, Çin'in Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nde hükümet karşıtı protestoların başlaması, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in "tek ülke, iki sistem" açıklaması ve ABD'nin güvenilir faktör olarak görülmesinin ardından Ada'da ikinci kez lider olabileceğini ortaya koyuyor.
Şi Cinping - 9.1.2020
Çin'den yabancı şirketlere petrol ve doğalgaz çalışmalarına katılım izni
Çin Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Pekin yönetiminin yabancı şirketlere ülkedeki petrol ve doğalgaz araştırmalarına ve üretimine katılma izni vereceğini duyurdu.
Şi Cinping - 29.12.2019
Pompeo: "Çin Komünist Partisi, kendi vatandaşlarının kültür ve inançlarını yok etmeye çalışıyor"
Belgenin en az 200 sayfasında Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve diğer Çinli yetkililerin, bölgedeki Uygur nüfusunun kontrolü ve aralıksız denetim yapılmasına ilişkin talimatları yer alırken, İslam'ın yayılmasını önlemek için önlem alınması uyarısında bulunulduğu görülüyordu.
Şi Cinping - 25.12.2019
Çin, dini metinlerin Komünist Partinin görüşlerine göre yorumlanmasını istedi
- "Adım adım Çin tipi dini ideolojik sistem" Çin'de Diyanet İşleri Başkanlığı gibi faaliyet gösteren devlet kontrolündeki Çin İslam Cemiyeti (ÇİC) başta olmak üzere Hristiyan, Budist ve Taoist inanç gruplarının temsilcilerinin yer aldığı toplantıda Vang, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in dini çalışmalar hakkındaki fikirlerinin derinlemesine öğrenilmesi gerektiğini savundu.
Şi Cinping - 25.12.2019
Petrol fiyatları üretim kısıtlaması gelişmeleriyle yükseldi
Noel tatili sebebiyle oluşan düşük hacimli işlemlerde Rusya'nın petrol kısıtlamalarına yönelik Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile işbirliğini sürdüreceği ve ABD ile Çin'in ticaret anlaşmasını tamamlamaya yaklaşmasıyla petrol fiyatları yükseldi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Şi Cinping Haberleri | Şi Cinping Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Şi Cinping haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şi Cinping kimdir, hayatı ve biyografisi. Koronavirüs Çin ekonomisi vurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 23:11:42. #1.15#
title