Bayraklı Tower, İzmir'in Sembolü Olmaya Aday

Kavuklar ve Miray İnşaat ortaklığıyla Bayraklı ilçesinin Altınyol bölgesinde yaptırılan 27 katlı akıllı bina bölge ekonomisini canlandarmıya aday.

Bayraklı Tower, İzmir'in Sembolü Olmaya Aday

Kavuklar ve Miray İnşaat ortaklığıyla Bayraklı ilçesinin Altınyol bölgesinde yaptırılan 27 katlı akıllı bina bölge ekonomisini canlandarmıya aday. Kavuklar Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, "Bayraklı Tower'ın İzmir'in gelecekteki ticari sembolü olacağına inanıyoru." dedi.

Swissotel Grand Efes'te basına tanıtılan dev projede binalar 9 büyüklüğündeki bir depreme karşı 2.5 dakika dayanması planlanan bina için 9.5 km uzunluğunda kazık, zemine çakıldı. Dünyada en uzun deprem bilindiği gibi ortalama 45 saniye sürüyor. Aynı anda 1000 ile 3000 bin kişinin yaşaması hesaplanan akıllı bina, 2012 sonunda bitirelecek. Bina bittiğinde ise 100 metre yüksekliği ile en üst katında 360°'den izleme imkanı bulunan bölüm olacak. Kavuklar Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Metehan Kavuk, Miray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Haydar İnanç, akıllı bina hakkında bilgi verdi.

Bugüne kadar İzmir ve Malatya'da toplam 200 bin metrekarelik projeyi tamamladıklarını belirten Kavuk, "Önümüzdeki 5 yılda gayrimenkul geliştirmede 5 kat büyümeyi ve Türkiye'yi uluslararası ölçekte temsil eden ilk İzmirli gayrimenkul geliştirme firması olmayı istiyoruz. İzmir limanlarıyla her zaman ticari kimliğini koruyan bir şehir oldu. Bu ticari kimliği daha da geliştirmek için hayata geçirdiğimiz, 50 milyon dolar yatırım değeri taşıyan projemiz Bayraklı Tower'ın İzmir'in gelecekteki ticari sembolü olacağına inanıyoruz. "diye konuştu. Altındağ'da beş yıldır yaklaşık 120 hektarlık bir arazi üzerine bin konutluk kent yenileme proje hazırladıklarını anlatan Kavuk, bu projenin de 2012 yılında hayata geçireleceğini ve bu sayede o bölgenin de kalkınmasına hız kazandıracaklarını söyledi.

İnşaat sektöründe 17 yıldır bir birinden seçkin yapıların altına imza attıklarını söyleyen Miray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Haydar İnanç, "Hedefimiz, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda yurtiçinde ve yurtdışında büyük ve başarılı projelere bundan sonrada kalıcı imzalar atarak sektörde ayrıcalıklı konumda yer almaktır. Tüm bu hedefler ve projeler arasında çok özel bir yere sahip olan ve bugün sizlere tanıtmaktan gurur duyduğumuz Bayraklı Tower ise bizim için büyük önem taşıyor. Bugüne kadar kazanmış olduğumuz iş tecrübelerini şimdi de Bayraklı Tower'a aktarıyoruz. İzmir'in yeni sembolü olacağına inandığımız Bayraklı Tower projesinin temelini Temmuz ayında attık ve 2012'nin sonunda da tamamlamayı planlıyoruz." dedi.

Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Metehan Kavuk, "Bayraklı Tower, iş dünyasının en verimli şekilde çalışması için kullanıcılarına maksimum seviyede konfor sunuyor. Yüksek güvenlik önlemlerine sahip olan binada, her ofis, girişindeki kamera ve ofis kapılarındaki parmak izi, kart ve dokunmatik şifre sistemleriyle korunuyor olacak. Akıllı Kontrol Sistemi ile teknik servisten araba yıkamaya, vale hizmetinden ofis temizliğine, içecek siparişinden taksi çağırmaya kadar tüm ayrıntıları kontrol etmek kullanıcıların tek parmağının ucunda olacak. Bayraklı Tower'da enerji tüketimleri de anlık olarak kontrol edilebilecek. Bu özelliklerin size maliyetlerinizi doğru yönetme ve kontrol imkanı sunacak. Şuanda 171 ofisten 82'sini satılmış durumda."diye konuştu.

Binanın başlı başına bir prejtis mekan haline getirdiklerini aktaran Metehan Kavuk, "Binada seçkin restoranların ve kafelerin yer alacağı bir yemek katı bulunuyor. Newyork'ta da çok yaygın olan fakat İzmir için bir ilk olacak Roof Top Bar da binanın bizi heyecanlandıran özelliklerinden bir tanesi. Güzel İzmir'in eşsiz manzarasını, Bayraklı Tower'ın en üst katında bulunan Roof Top Bar'da 360°'den izleme imkanı sunuyoruz. ve inanıyorum ki; Bayraklı İzmir'in Manhattan'ı, Bayraklı Tower da bu iddialı bölgenin downtown'ı olacak." şeklinde konuştu.