Bartın Çimento, Yeni Yıla 4 Kat Büyüyerek Girecek

SANKO Holding Bartın Çimento Fabrikası Genel Müdürü M.Fevzi Bingöl, fabrikalarının 150 milyon dolarlık yatırımla komple yenilenerek üretiminin artırılacağını bildirdi.

08.12.2011 12:01 | Son Güncelleme: 08.12.2011 12:01
Bartın Çimento, Yeni Yıla 4 Kat Büyüyerek Girecek

SANKO Holding Bartın Çimento Fabrikası Genel Müdürü M. Fevzi Bingöl, fabrikalarının 150 milyon dolarlık yatırımla komple yenilenerek üretiminin artırılacağını bildirdi. BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt beraberliğinde İl Genel Meclisi Başkanı ve yönetim kurulu üyesi Ali Kartal, BAKİAD Başkan Yardımcısı Aydemir Toksöz, yönetim kurulu üyesi Cihat Çakır ve BAKİAD Genel Sekreteri Hasan Önder'den oluşan heyet SANKO Holding Bartın Çimento Fabrikası Genel Müdürü M. Fevzi Bingöl'ü ziyaret etti.

Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD) Yönetim Kurulu'nu ağırlayan Bingöl, fabrika yatırımları hakkında bilgi verdi. 2005 yılında Sanko Holding bünyesine katılan Bartın Çimento Fabrikası'nda büyüme kararı alarak 2010 yılı itibariyle mevcut sistem üzerinde teknolojik iyileştirme ve geliştirme yaparak üretim kapasitesini arttırma kararı alındığını açıklayan Genel Müdür M. Fevzi Bingöl, yatırımın 2012 Mart ayında biteceğini söyledi.

ÜRETİM 4 KAT ARTACAK

Yıllık 250 bin ton klinker üretimi yapan ve 450 bin ton çimento kapasitesiyle çalışan fabrikalarının yeni yapılacak teknolojik iyileştirme ve geliştirme ile birlikte kapasitesini 1 milyon ton klinker ve 1.8 milyon ton çimentoya çıkarmayı hedeflediklerini açıklayan Fabrika Genel Müdürü M. Fevzi Bingöl, "Bartın Çimento bulunduğu konum itibariyle ülke ekonomisine katkıda bulunmakta ve ihracattaki pazar payını giderek arttırmaktadır. Bartın Çimento, Bartın ve çevre illere yaptığı çimento satışının yanı sıra Libya, Mısır, Cezayir, Kongo, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Bulgaristan, Romanya gibi ülkelere de ihracat yapmaktadır. Yeni yatırımlarla birlikte yurt içi ve yurt dışı satış miktarlarını ve döviz girdisini arttırmayı hedeflemektedir. Bulunduğu çevreye ekonomik bir canlılık kazandıran Bartın Çimento fabrikası, ayrıca çevrenin korunması için gereken tüm önlemleri almış ve almaya devam etmektedir. Yenileme ve büyütme çalışmaları ile birlikte istihdam da artacaktır." dedi.

Bartın'ın köklü sanayi kuruluşlarından olan Bartın Çimento Sanayi'nin 2005 yılında SANKO Holding bünyesine geçmesinden itibaren hızlı bir şekilde yenilenme ve yatırım çalışmalarına başlanarak sektördeki ilerleyişini 50 yıllık tecrübe ile sürdürmesinin herkesi memnun ettiğini anlatan BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt yatırımlarından dolayı SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adil Konukoğlu ve Fabrika Genel Müdürü M.Fevzi Bingöl'e teşekkür etti.

Kaynak: CHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title