Pazaryerlerindeki Hırsızlık Olayları, Güvenlik Elemanlarıyla Önlendi

Pazaryerlerindeki Hırsızlık Olayları, Güvenlik Elemanlarıyla Önlendi

Önceleri Günde 9 -10 Olayın Meydana Geldiği Pazaryerlerinin Denizli Belediyesi Temizlik Ulaşım Sanayi Ticaret A.ş. (Beltaş) Tarafından Korunmasıyla Bilirkte Hırsızlık Sayısı Ayda Beş Olay Yaşanmaya Başladı.

Pazaryerlerindeki Hırsızlık Olayları, Güvenlik Elemanlarıyla Önlendi

Önceleri günde 9-10 olayın meydana geldiği pazaryerlerinin Denizli Belediyesi Temizlik Ulaşım Sanayi Ticaret A.Ş. (BELTAŞ) tarafından korunmasıyla bilirkte hırsızlık sayısı ayda beş olay yaşanmaya başladı.

Daha önce pazaryerlerine kontrol amaçlı ücretsiz tartılar koyan BELTAŞ, vatandaşların güvenliğini sağlamak için başka bir yenilik getirdi. Özellikle pazaryerlerinde sıkça rastlanan kavga ve hırsızlık olayları alınan bu önlemlerle büyük ölçüde engellendi. BELTAŞ A.Ş. Güvenlik Birimi Müdürü Halim Akbulut, pazaryerlerinde çok sıkı tedbirler aldıklarını, bu uygulamaların vatandaşı ve esnafı rahatlattığını söyledi.

Akbulut, göreve geldikleri ilk aylarda günde 9-10 olay yaşandığını belirterek, "Şimdi ise ayda 4-5 olumsuz olay ancak yaşanıyor. Güvenliğinden sorumlu olduğumuz 22 pazaryeri ile birlikte Çamlık Parkı ve Yunus Emre Koruluğu da var. Bu alanlar vatandaşın en sık ziyaret ettiği yerler. Bu sebeple istihdam ettiğimiz personelimizi seçerken çok dikkatli davranıyoruz. Güvenlik personelimize stres yönetimi gibi eğitimler vererek kalabalık ortamlarda verimli çalışmalarına yardım ediyoruz. İşe aldığımız personelimizin geçmiş iş tecrübelerini de göz önünde bulundurarak en iyi adayları istihdam ediyoruz." dedi.