Ocak Haberleri

Ocak haber, Ocak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ocak - Bugün
Kocaeli'de teşvik belgesi düzenlenen proje sayısı yaklaşık yüzde 17 arttı
Kocaeli'de, ocak-eylül döneminde teşvik belgesi düzenlenen yatırımların sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 17 artış gösterdi.
Ocak - Bugün
Honduraslılar yarın genel seçimler için sandık başına gidiyor
Koltuğunda ikinci dönemindeki Hernandez'in görev süresi 27 Ocak 2022'de tamamlanacak.
Ocak - Bugün
Kırgızistan'da halk yarın milletvekili seçimleri için sandık başına gidecek
Seçim sonuçları iptal edilmişti Kırgızistan'da 7. dönem parlamento seçimleri 4 Ekim 2020'de yapılmış, ancak seçim sonuçları protestolar nedeniyle iptal edilmişti. Ülkeyi 3 yıldır yöneten Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov da istifa etmişti. Protestoların ardından tutuklu siyasetçi Sadır Caparov cezaevinden çıkarılarak başbakanlığa getirilmişti. Caparov, 10 Ocak'ta düzenlenen seçimle cumhurbaşkanı seçilirken, başkanlık sistemine geçişi öngören yeni Anayasa önerisinde bulunmuştu.
Ocak - Bugün
Son dakika haberi! Fransa'da gözaltına alınan aşırı sağcı örgütün üyelerinden 4'ü hakkında soruşturma açıldı
Bu kişilere aynı zamanda örgütün üyeleriyle irtibat halinde olma, silah taşıma ve ülkeyi terk etmenin yasaklandığı ifade edilen açıklamada, gözaltına alınan diğer 8 kişinin Ocak 2022'de hakim karşısına çıkarılacağı kaydedildi.
Ocak - Bugün
Yanan sahalarda kesim işçilerinin elektriksiz yaşam mücadelesi
Ülkenin değişik illerinden yanan sahalarda temizlik çalışması yapan işçiler, çamaşır makineleri olmasına rağmen çamaşırlarını leğende yıkayıp, ocakta ısıttıkları su ile banyo yaparak temizlenmeye çalışıyor.
Ocak - Bugün
Elazığ'da 452 depremzede daha evlerine kavuştu
Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında kent genelinde konutların yapımı ve teslimatı devam ederken, 452 depremzede vatandaş daha evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
Ocak - Bugün
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı
Depremde görev yaptı Bayraktar TB2 SİHA'lar 24 Ocak 2020'de meydana gelen Elazığ Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından 25 dakika gibi çok kısa bir sürede bölgeye intikal ederek ulaşımın zor sağlandığı noktalardan Ankara'ya ve deprem olan illerin komuta merkezlerine görüntülü bilgi aktardı.
Ocak - Bugün
Cinayetten yargılanan Tarkan'ın firari kuzeni Servet Tevetoğlu yakalandı
Esenyurt'ta 17 Ocak 2017'de iş yerinde silahla vurulan ve yakılarak öldürülen Ercan Gönülkırmaz cinayetine ilişkin Tarkan'ın kuzeni Servet Tevetoğlu'nun da arasında bulunduğu 6 sanık yargılanıyordu.
Ocak - Dün
Son dakika haber: Kolombiya'da hükümetle Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin imzaladığı anlaşmanın 5. yılı kutlandı
Adını 24 Ocak'ta "müşterek" ve "ortak" anlamlarına gelen "COMUNES" olarak değiştiren FARC'ın eski liderlerinden Rodrigo Londono da hükümetin barışı güçlendirmesi ve eski FARC mensuplarının can güvenliğinin sağlanması için daha faza çaba harcaması gerektiğini söyledi.
Ocak - Dün
Fransa'nın silah satmak için Mısır'ın "insan hakları ihlallerine göz yumduğu" iddia edildi
27 Ocak 2019 tarihli gizli belgeye göre Fransa, Kasım 2013-Şubat 2014 döneminde Mısır'a Renault Trucks markalı 138 askeri zırhlı araç sattı ve ödemesi Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yapıldı.
Ocak - Dün
Krea Prodüksiyon ve 48 bayisi hakkındaki soruşturmada sözlü savunma toplantısı yapılacak
Krea İçerik ve Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. ve 48 bayisi hakkında yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Sözlü savunma toplantısı 4 Ocak 2022'de yapılacak.
Ocak - Dün
Ağrı'da Siyer Yarışması çalışması devam ediyor
Arif Yılmaz, "Öğrenciler, öğretmenlerimiz bizi bekliyor. Amaç okuma alışkanlığını geliştirmek, kendimize rehber edindiğimiz Peygamber Efendimiz (Aleyhisselatu Vesselam)'in hayatını öğretmek ve hem de toplum içerisinde böyle anlaşılır bir düzeye getirmektir. 11 yıldır sürdürdüğümüz hummalı çalışmanın esasında Allah'ın rızasını kazanmak var. 11 yıldır Siyer Yarışmasını yapıyoruz, bu yıl ki çalışmalarımız ise yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmalarımız kapsamında Ağrı Belediyesi ile görüştük, yarışmanın duyurusunu yapmak için şehrin birçok noktasında bulunan billboardlara, raketlere, panolara afişlerimizi astık. Yarışmanın duyurusu için Ağrı İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüştük camilerde, okullarda çalışmalar yürüttük. Okulları geziyoruz, okullarda yarışmanın tanıtımı ile ilgili öğrencilere bilgilendirmede bulunuyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimizin yarışmaya katılabilmeleri için okul idaresi ve öğretmenlerimiz ile birlikte öğrencilere yardımcı oluyoruz. Halkın yoğun bir ilgisi var. Gerek öğrencilerimiz ve gerekse velilerimiz kayıt başvurularında bulunuyor. Yarışma için son başvuru 31 Ocak 2022 tarihinde, bir sorun ve sıkıntı olmaz ise 12 Şubat 2022 tarihinde ise yarışma sınavımızı gerçekleştireceğiz.
Ocak - Dün
Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi
Usulüne uygun tebligat yapılmasına rağmen duruşmaya katılmayan sanıklar hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasına hükmeden heyet, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 17 Ocak'a erteledi.
Ocak - Dün
Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Yapımı Devam Eden Okullarımız
24 Ocak ve 27 Aralık 2020 tarihlerinde ilimizde meydana gelen depremleri müteakiben Milli Eğitim Bakanlığınca TOKİ'ye yaptırılan okullarımızdan;
Ocak - Dün
AB, "Kovid-19 aşı ihracat izin mekanizmasını"kaldırıyor
Spinant, "Aşı üreticileri, 1 Ocak 2022'den itibaren AB dışına aşı ihracatı için izin talep etmek zorunda kalmayacak.
Ocak - Dün
Portekiz Kovid-19 vakalarındaki artışa karşı kısıtlamalar getirdi
Costa ayrıca, Noel ve yılbaşı tatillerinin ardından 2-9 Ocak tarihlerinde bar, restoran ve eğlence merkezlerinin kapalı olacağını, evden çalışmanın zorunlu tutulacağını ve okulların açılışının bir hafta erteleneceğini açıkladı.
Ocak - Dün
Suriye muhalefeti, savaştırmak için kız çocuklarını kaçıran YPG/PKK'yı kınadı
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi, 16 Ocak 2020'de yayımladığı raporda YPG/PKK'lı teröristlerin, Suriye'de çocukları savaşçı olarak kullandığına dair yeni bulguları paylaşmıştı.
title