Geleceğin Yönetmenleri Çizgi Filmle İşe Başladı

Geleceğin Yönetmenleri Çizgi Filmle İşe Başladı

Geleceğin Yönetmenleri Çizgi Filmle İşe Başladı
CHA - Haberler | Güncel

Kılıçaslan Eğitim Kurumları'na bağlı okullardan seçilen üstün zekalı öğrenciler, 3 boyutlu çizgi film yapmayı başardı.

Kılıçaslan Eğitim Kurumları'na bağlı okullardan seçilen üstün zekalı öğrenciler, 3 boyutlu çizgi film yapmayı başardı. Yönetmen, senarist ve dekorculardan oluşan gruplar, titizlikle çektikleri filmleri daha sonra seslendiriyor. Yönetmen olmak isteyen çocukların hayali, 'Allah'ın Sadık Kulu; Barla' çizgi filminin benzerini çekmek.

Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesindeki okullarda teste tabi tutularak 100'ü aşkın üstün zekalı çocuk tespit edildi. Çocuklar, normal eğitimlerin dışında Üstün Zekalı Eğitim Merkezi'nde yetenek ve becerileriyle ilgili eğitim alıyor. Yelkenoğlu Koleji bünyesindeki eğitim merkezinde, sanat, bilgisayar, çeşitli oyunlar, origami (kağıt kaplama sanatı), gör-öğren-keşfet, çizgi film ve sinema meraklıları için dersler veriliyor.

Çizgi film teknikleri grubunda yönetmen olarak görev alan ilköğretim okulu beşinci sınıf öğrencisi Gülten Berra, arkadaşlarıyla birlikte çizgi film hazırlıyor. Gülten, Pepe ve Keloğlan gibi 3 boyutlu çekilen çizgi filmleri kendilerine örnek aldığını ifade ederek, "Bizim çektiğimiz çizgi filmler 3 boyutlu. Yine Allah'ın Sadık Kulu'da 3 boyutlu olarak çekilmiş ve biz ondan da esinlenerek 3 boyutlu olmasına dikkat ediyoruz. Kullandığımız program sayesinde aktarılan fotoğrafları birleştirerek seslendirip çizgi film haline getiriyoruz." dedi.

Çizgi film ekibinden Kezban Dilara Güngör, 2-3 dakikalık çizgi film hazırladıklarını, daha uzun süreli film hazırlamak istediklerini dile getirdi.

Bilgisayar öğretmeni Nusret Yıldırım, öğrencilere verdikleri eğitim ve kullanılan programlar sayesinde 2-3 dakikalık çizgi film hazırladıklarını anlattı. Origami eğitim veren İdris Abacı da üstün zekalı çocukların zeka gelişiminde üç boyutlu kağıt kaplama sanatının önemli olduğunu ifade etti. Gör-öğren-keşfet derslerini veren sosyal bilgiler öğretmeni Ahmet Bayar, özellikle doğadaki güzellikler ve köprü gibi bazı yapıların çocukların dikkatini çektiğini belirtti

Geleceğin Yönetmenleri Çizgi Filmle İşe Başladı
Geleceğin Yönetmenleri Çizgi Filmle İşe Başladı

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title