Başkan Bakıcı, Şehircilik Şurası'na Katıldı

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’nde Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen ‘Şehircilik Şurası Genel Kurulu’na katıldı.

08.11.2017 17:46

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü'nde Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 'Şehircilik Şurası Genel Kurulu'na katıldı.


Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı beraberindeki Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Şehircilik Şurası'na katıldı. 30 büyükşehir belediye başkanı ile il ve ilçe belediye başkanları, akademisyenler, bürokratlar, uzmanlar ve ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda kentsel dönüşüm, imar konuları, yerel yönetimler, kentsel tasarım, sosyal donatı, dışgöç, kentsel kimlik, koruma geliştirme, yaşam kalitesi gibi konular ele alındı. Başkan Bakıcı toplantıda belediye başkanlarıyla görüş alışverişinde bulundu.


Toplantının sonunda Başkan Bakıcı, Başkan Yağcı, Başkan Şahin ve Başkan Tuna, Bilecik AK Parti Milletvekili Halil Eldemir'i Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki ofisinde ziyaret etti. Burada Milletvekili Eldemir ile belediye yatırımları ve yapılacaklar konusunda bir süre sohbet eden belediye başkanları daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi binasından ayrıldılar. - BİLECİK

Kaynak: İHA