Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Dün
Alternatif Bank müşterileri, İş Bankası Bankamatiklerini ücretsiz kullanabiliyor
Alternatif Bank'ın tüm kart kullanıcıları bankacılık işlemlerini, kendi banka ATM'lerinin yanı sıra, Türkiye genelinde ve KKTC'de bulunan 6 bin 500'den fazla İş Bankası Bankamatik'lerinden 7/24 herhangi bir ücret ödemeden gerçekleştirebiliyorlar.
Türkiye - Dün
Türkiye'de tarımın geleceği yerli üretimde
Yayla Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gümüş, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü için yaptığı açıklamada, tüm zorluklara karşın üretmekten ve emeklerini ortaya koymaktan vazgeçmeyen çiftçilerimizin her alanda desteklenmeleri gerektiğini belirtti ve yerli üretimin önemini vurguladı.
Türkiye - Dün
Son dakika haber! Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası'nda madalya kazanan Sıla'ya Bahçeşehir Üniversitesi'nden tam burs
Son dakika haberleri... Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası gençler senkronize finalinde Elif Çolak'la birlikte ikinci olarak trampolinde Türkiye'ye ilk madalyayı kazandıran Sıla Karakuş'a Bahçeşehir Üniversitesi'nden tam burs imkanı sağlandı.
Türkiye - Dün
Mitsubishi Electric'ten doğru klima seçimi ve bakımı için tavsiyeler
Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri tarafından geliştirilen ve ücretsiz olarak sunulan, sektördeki ilk ve tek teknolojik keşif hizmeti "Keşfetteam"in, "doğru klima seçimi profesyonellik gerektirir" mottosuyla klima seçiminde profesyonel destek arayanlara hizmet sunduğunu bildiren Çıvak, ayrıca uzmanların yapacağı periyodik bakımın aksatılmaması gerektiğini vurguladı.
Türkiye - Dün
'Türk Hukuk Tarihi Sempozyumu' düzenlenecek
ADALET Bakanlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Türk Tarih Kurumu ve Türkiye Barolar Birliği işbirliği ile akademisyenler, hukukçular, avukatlar, yargı mensupları ile hakim ve savcı adaylarının katılımıyla 'Türk Hukuk Tarihi Sempozyumu' düzenleneceğini duyurdu.
Türkiye - Dün
Kuveyt Türk'ün reel sektöre desteği 89 milyar TL'yi aştı
İnsan kaynakları süreçlerini "önce insan-önce çalışan" prensibiyle yürüten ve Gelişim Mutfağı, Gelişim Sepeti, İyi ki İşveren Markası, Önce Çalışan Meclisi gibi birçok özgün insan kaynakları uygulamasını hayata geçiren Kuveyt Türk, Great Place to Work Enstitüsü tarafından insan kaynakları alanında düzenlenen organizasyonda "5000+ Çalışan Sayısı" kategorisinde birinci olarak üst üste 4'üncü kez "Türkiye'nin En İyi İşvereni" seçildi.
Türkiye - Dün
Doğu Anadolu'da küçükbaş hayvanların yayla yolculuğu başladı
Türkiye'nin en önemli küçükbaş hayvancılık merkezlerinden Iğdır'da göçerlerin yaylalara yolculuğu başladı.
Türkiye - Dün
Garanti BBVA'nın Türkiye'ye dair makroekonomik tahminlerine yurt dışından ödül
Garanti BBVA, veri temelli, güvenilir ve tutarlı makroekonomik tahminler üreten Ekonomik Araştırmalar Bölümü'nün çalışmalarıyla dünyanın önde gelen makroekonomik araştırma şirketi Consensus Economics tarafından "Türkiye için 2020 Tahmin Doğruluğu Ödülü"ne layık görüldü.
Türkiye - Dün
Başkan Tugay'dan Boğa Ferdinand'ın çiftliğine destek
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ile birlikte üç yıl önce Rize'den Trabzon'a kadar yüzerek canını kurtaran Boğa Ferdinand'ın da yaşadığı Kemalpaşa'daki Türkiye'nin ilk çiftlik hayvanları barınağı Angels Farm Sanctuary'yi ziyaret etti.
Türkiye - Dün
Alman Die Welt Türkiye Temsilcisi Deniz Yücel'e 2 yıla kadar hapis istemi
"Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılan Almanya'da yaşayan "Die Welt" gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel hakkında "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Türkiye - Dün
Batı Akdeniz'den nisanda yapılan rekor ihracat yüzleri güldürdü
Çandır, bölge için lokomotif sektörün yaş sebze ve meyve olduğunu, nisanda Türkiye'nin yaş sebze ve meyve ihracatının yüzde 26,5'inin Antalya'dan yapıldığını dile getirdi.
Türkiye - Dün
Özbekistan'da dünyanın en büyük el yazması Kur'an-ı Kerim sayfası
Altın suyu ile işlenen Kuran-ı Kerim sayfasının hazırlanması için özel kağıdın Japonya'dan, boyaların ise Türkiye'den getirildiğine dikkati çeken Munavvarov, tek bir sayfadan oluşan söz konusu hattatlık eserinin İslam Medeniyeti Merkezi'nde muhafaza edileceğini aktardı.
Türkiye - Dün
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz"
Salgınla mücadelede aşı başta olmak üzere her türlü yol ve yöntemle mücadele ettiklerini vurgulayan Erdoğan, "Bunun zorlu ama arkası aydınlık bir imtihan olduğunun bilinci ile hareket ediyoruz. Salgın tedbirlerinden olumsuz etkilenen her kesime, sıkıntıya düşen her vatandaşımıza destek paketler ile elimizi uzatıyoruz. Üretimi, istihdamı, büyümeyi, kalkınmayı destekleyecek her adımı atıyor, her desteği veriyoruz. Buna rağmen sıkıntıya düşen, geliri azalan, işi bozulan vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. İnşallah onların sıkıntılarını da en kısa sürede yine biz gidereceğiz. Türkiye'yi 20 yıl öncesinin siyasette, ekonomide, toplumsal yapıda kırılgan ülkesinden bugünkü bölgesinde ve dünyada söz sahibi ülkesi haline nasıl getirdiysek, mevcut sıkıntıları da aynı şekilde çözeceğiz.
Türkiye - Dün
EBSO Başkanı Yorgancılar salgın sürecinde sanayinin performansını değerlendirdi Açıklaması
Dünya ticaretinde son dönemde "komşudan tedarik" tercihinin öne çıktığını, Türkiye'nin ihracatında da yakın pazarların önemini artırdığını bildiren Yorgancılar, şu değerlendirmelerde bulundu: "Sanayi üretim endeksindeki artışlar, Satınalma Yöneticileri Endeksinin (PMI) 50 barajının üstünde seyrediyor olması, işgücü artışına sanayinin damgasını vurması, her türlü kısıta rağmen ihracatın sınırlı da olsa artıyor olması sevindiricidir.
Türkiye - Dün
Eski Ankara İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Tarım'ın FETÖ'yle bağı gerekçeli kararda
Sanığın 2011 ve 2016 yıllarında operasyonel hat üzerinden FETÖ'nün sözde "Jandarma Genel Komutanlığı Kuvvet Sorumlusu" ve ByLock kullanıcısı firari D.Y, sözde "Jandarma Karargah Temsilcisi" firari A.Ç, sözde "Jandarma Ankara Karargah İstihbarat Müdürü" firari Z.T. ve sözde "Jandarma Türkiye Bilgi İşlem Mesulü Temsilcisi" C.
Türkiye - Dün
Depolama ile GES'ler gece karanlığında, RES'ler rüzgar yokken enerji sağlayacak
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre Türkiye'de elektrik depolama tesislerinin, "üretime bütünleşik, tüketime bütünleşik, müstakil ve şebeke işletmecisi tarafından" olmak üzere 4 farklı tipte kurulabilmesinin önünün açıldığını dile getiren Kalaycı, "Enerji depolama, başta rüzgar ve güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarından daha sürdürülebilir ve verimli şekilde enerji üretilmesinin yolunu açması bakımından kritik önem taşıyor.
Türkiye - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması
Üretimi, istihdamı, büyümeyi kalkınmayı destekleyecek her adımı attıklarını, her desteği verdiklerini ancak buna rağmen sıkıntıya düşen, geliri azalan, işi bozulan vatandaşların olduğunu bildiklerini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: "İnşallah onların sıkıntılarını da en kısa sürede yine biz gidereceğiz. Türkiye'yi 20 yıl öncesinin siyasette, ekonomide ve toplumsal yapıda kırılgan ülkesinden, bugünkü bölgesinde ve dünyada söz sahibi ülkesi haline nasıl getirdiysek mevcut sıkıntıları da aynı şekilde çözeceğiz.
Türkiye - Dün
Türkiye'den 4 ayda yaklaşık 4 milyar dolarlık otomotiv yan sanayi ürünü ihraç edildi
Türkiye'den ocak-nisan döneminde 192 ülke, özerk bölge ve serbest bölgeye otomotiv yan sanayi ürünleri ihracatı yapıldı.
Türkiye - Dün
Nevşehir Belediye Başkanı Savran çalışma alanlarını inceledi
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Savran, Hasan Emmi Türbe Kavşağı ve Diriliş Meydanı'ndaki peyzaj çalışmaları ile Şifa Köprülü Kavşağı'ndaki Türkiye-Azerbaycan Anıtı yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
Türkiye - Dün
Soma şehitleri facianın 7'nci yılında dualarla anılacak
Olayın ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, Türkiye Kömür İşletmelerine bağlı tahliye ekipleri, çevre maden ocaklarından gelen işçiler ve Sağlık Bakanlığına bağlı 112 Acil Servis ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri tarafından arama kurtarma çalışması başlatıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Sayfa 7 - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. Erdoğan-Putin görüşmesinde Filistin'de yaşanan gelişmeler ile Sputnik V aşısının Türkiye'ye sevkiyatına ilişkin konular ele alındı..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 09:40:13. #1.16#

title