Hırsızlık zanlısı damat düğününde yakalandı

Hırsızlık zanlısı damat düğününde yakalandı

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde düğün yapan hırsızlık zanlısı Bülent Ç. (26), takı töreni sırasında gözaltına alındı.

Hırsızlık zanlısı damat düğününde yakalandı

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde düğün yapan hırsızlık zanlısı Bülent Ç. (26), takı töreni sırasında gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, 13 ayrı hırsızlık suçlamasıyla arandığı ve daha önce polisle 4 kez çatışmaya girip kaçmayı başardığı ileri sürülen Bülent Ç., Edirne Uzunköprü'de düğün yaparken nikah salonunda yakalandı. Araması olduğu için resmi nikah kıydırmadığı ileri sürülen damadın, gelin arabası olarak da çalıntı olduğu ileri sürülen BMW marka X5 model lüks cipi de gelin arabası yaptığı öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri, uzun zamandır takip ettikleri, 15 ev ve iş yerinden hırsızlık, bir güvenlik görevlisinin yaralanması olaylarıyla ilgili hakkında arama kararı bulunan Bülent Ç.'nin evleneceği bilgisine ulaştı. Firarda bulunduğu dönemde İkitelli'de bir mezarlık yakınında kendisini yakalamak isteyen polislere silahla karşılık vererek kaçtığı da ileri sürülen Bülent Ç.'nin Edirne Uzunköprüde evleneceği öğrenildi.

Edinilen bilgiler üzerine hazırlıklarını yapan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Bülent Ç.'yi yakalamak için Uzunköprü'ye hareket etti. Tesbit edilen düğün salonuna Özel Harekât polisleriyle birlikte giren Hırsızlık Büro ekipleri, takı töreni sırasında davetlilerin şaşkın bakışları arasında gelinin yanındaki Bülent Ç.'yi yakalayarak yere yatırıp bileklerine takı yerine kelepçe taktı. Gözaltı sırasında damadın yakınları tarafından polise mukavemet edilmeye teşebbüs edildiği iddia edildi.

Hakkındaki arama kararları nedeniyle kimliğinin ortaya çıkmasından ve yakalanmasından endişe duyduğu için resmi nikah yaptırmadığı iddia edilen damat Bülent Ç.'nin çalıntı olduğu öğrenilen 34 BB 702 plakalı BMW marka X5 model cipi de gelin arabası yaptığı öne sürüldü.

Gözaltına alındıktan sonra İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelin arabasıyla götürülen Bülent Ç.'nin, yüzünü gizlediği gözlendi.

Kaynak: CHA