Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Mahmuti: Seyircimizin Desteği ile Kazandık

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker'i 67 - 56 Yenen Galatasaray Cafe Crown'da Antrenör Oktay Mahmuti, Seyircilerinin Desteği ile Kazandıklarını Söyledi.

Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Mahmuti: Seyircimizin Desteği ile Kazandık
29.12.2010 23:31 | Son Güncelleme: 29.12.2010 23:31

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker'i 67 - 56 yenen Galatasaray Cafe Crown'da antrenör Oktay Mahmuti, seyircilerinin desteği ile kazandıklarını söyledi.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Oktay Mahmuti, karşılaşmaya iyi başlayamadıklarını; ancak sonraki periyotlarda oyunu dengelediklerini belirterek, ''Savunmada iyiydik, ama hücumda istediğimiz akıcılığı yakalayamadık. Son çeyrekte boş atışları değerlendirerek potaya daha agresif hücum ettik ve kazandık. Keyifli bir basketbol oldu.'' diye konuştu.

Mahmuti, keyifli oyun olması için iki takımın olmasını gerektiğini de dile getirerek, Fenerbahçe Ülker'i göstermiş olduğu performanstan ötürü kutladı. Mahmuti, ''Onların ne kadar iyi bir kadro olduğunu söylemeye gerek yok. Seyircinin de yoğun bir desteğiyle kazandığımız için mutluyum. Ancak sadece bir maç kazandık. Pazar günü de önemli bir maçımız var.'' diyerek sözlerini tamamladı.

Galatasaray Cafe Crownlu oyuncu Tutku Açık da ''Seyircimizin yarattığı atmosferle iyi oynadık. Şu anda lider olmamız hiçbir şeyi değiştirmez. Aynı şekilde önümüze bakmamız lazım.'' şeklinde değerlendirmede bulundu.

SPAHİJA: KAZANMAYI HAK ETMEDİK

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Neven Spahija ise maçın ardından yaptığı açıklamada, kötü oynadıklarını ve kazanmayı hak etmediklerini söyledi.

Galatasaray Cafe Crown'ın çok iyi oynadığını dile getiren Spahija, ''Onları tebrik ediyorum. Biz çok kötü oynadık. Neden konsantrasyonumuz bozuldu anlayamadım. Serbest atışların yüzde 56'sını attık. 12 serbest atış kaçırdık. Bu tarz maçlarda serbest atışlar çok önemli." şeklinde konuştu.

Spahija, maçın en önemli noktalarından birinin son periyodun başında kendisine çalınan teknik faul olduğunu da dile getirerek, "Maçın en önemli noktalarından biri Ömer'e çalınmayan faul ve bana çalınan haklı teknik fauldü. Pınar Karşıyaka maçında da benzer şeyler oldu. Ama en büyük fark Pınar Karşıyaka maçında çok iyi oynadık, ama bu maçı kazanmayı hak etmedik. Oktay Mahmuti ve Galatasaray'ı tebrik ediyorum.'' diye konuştu.

Fenerbahçe Ülkerli basketbolcu Can Mutaf Maxim de iyi başladıkları karşılaşmanın sonunu getiremediklerini ifade etti.

Kaynak: CHA

title