Müslüm Baba'nın Vasiyeti!

 - Güncelleme:

Müslüm Gürses'in vasiyeti, vefatından sonra hayatının filme çekilmemesi.

Müslüm Gürses'in hayatı filme alınacaktı ama o istemiyordu. Hasta yatağında eşi Muhterem Nur'a bıraktığı vasiyette bu konuda oldu.

Müslüm Gürses vefatından sonra filminin çekilmemesini vasiyet etti. Gürses'in bu isteğinin nedeni ise babası Mehmet Akbaş'ın annesi Emine Akbaş'ı öldürmesi. Sanatçı 2008'de hazırlıklarına başlanan bir filmi çekim aşamasında durdurmuştu.

Habertürk'ün haberine göre; Müslüm Gürses'in film gibi hayatı, yapımcıların ve yönetmenlerin hep ilgisini çeken bir konu oldu. Yoksulluk içinde geçen çocukluk ve gençlik günlerinin ardından bütün Türkiye'nin tanıdığı, sevdiği bir sanatçı olmayı başaran Gürses'in hayatının çok iyi bir filme dönüşeceğini düşünen sinemacılar sık sık Gürses'in kapısın çaldılar.Sanatçı, biyografisini film haline getirmek isteyen yapımcılara her defasında 'Hayır' dedi.

SIRRI SÜREYYA FİLM YAPACAKTI

Müslüm Gürses, en sonunda 2007'de Sırrı Süreyya Önder'in film teklifine 'Evet' dedi. Önder, "Müslüm Gürses, bu ülkenin tüm katmanlarının üzerinde birleştiği nadir insanlardan biri. Tüm problemlerin üstesinden gelmeyi başarmış biri. Yoksulluğu, yükselmesi ve Muhterem Nur ile olan aşkı çok ilgimi çekti" diyerek senaryonun yazımına başlarken Müslüm Gürses'i kendisine çok benzeyen Serkan Genç'in, Muhterem Nur'u ise Begüm Birgören'in canlandırmalarına karar verildi.

Hatta öyle ki Sırrı Süreyya Önder, Genç'ten 2008'de başlanacak olan çekimlere kadar başka bir projede görünmemesini istedi.

AİLE DRAMI FİLMİ İPTAL ETTİRDİ

Ancak çekimlerin başlamasına birkaç ay kala Müslüm Gürses, babası Mehmet Akbaş'ın annesi Emine Akbaş'ı 1977'de öldürmesinin de filmde yer alacağı yönünde haberler çıkmasına kızarak finalde kendisinin de görüneceği filmi iptal etti.

VASİYET ETTİ

Aile içinde yaşanan bu büyük dramın beyazperdeye yansımamasını isteyen Gürses, Muhterem Nur'a sık sık "Bana bir şey olursa hayatımın filme çekilmesine izin verme" dedi.

Müslüm Gürses, geçtiğimiz yaz kendisine gelen yeni teklifler üzerine Nur'a filminin çekilmemesini vasiyet etti.

Müslüm Gürses, 30 yıl boyunca görmediği, konuşmadığı babası Mehmet Akbaş'ın 2010'de vefat etmesi üzerine Almanya'daki turnesini yarıda bırakarak Urfa'ya gidip defin işlemleriyle ilgilendi. Gürses, her ne kadar konuşmasa da babasına her ay düzenli olarak para gönderiyordu.

Haberler.Com - Magazin

Müslüm Gürses, Mehmet Akbaş, Muhterem Nur, Müslüm Baba, Magazin, Haberler