Huzur Haberleri

Huzur haber, Huzur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Huzur 5.6.2020
İçişleri Bakanlığından "sokağa çıkma kısıtlaması"na ilişkin genelge Açıklaması
Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.
Huzur 5.6.2020
İçişleri Bakanlığından 15 ilde uygulanacak "Sokağa çıkma kısıtlaması" ilgili genelde
Açık olacak işyeri, işletme ve kurumlar Genelge de sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla; "Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 05.06.2020 Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00'a kadar faaliyetlerine devam edebileceklerdir. Kısıtlamanın olduğu Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 18 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir. Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacaktır. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilir.) Cumartesi ve Pazar günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabileceklerdir. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri, sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı işyerleri. İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri. Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri. Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.
Huzur 4.6.2020
Kılıçdaroğlu, il başkanları toplantısında konuştu Açıklaması
Negatif dil kullanmamaya bütün il başkanlarının özen göstermesi gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Kullanacağımız dil şu, Türkiye bölgenin en güçlü devleti midir? Evet en güçlü devletidir. Türkiye bütün bu sorunları aşma kapasitesine sahip midir? Evet sahiptir. Tarih bunu göstermiş midir? Evet. Türkiye Cumhuriyeti tarihine bakıldığında en zor dönemlerde dahi Türkiye bütün sorunlarını aşma kapasitesine sahiptir. Sorun nedir peki? Sorun, Türkiye iyi yönetilmiyor. İyi yönetilirse bunların tamamı aşılır. Biz ne yapıyoruz? Türkiye'yi iyi yöneteceğiz. Her kuruşun hesabını millete vereceğiz. Bizim iktidarımızda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bizim iktidarımızda yoksulluk diye bir kavram olmayacak. Bunları söyleyeceğiz. Yani vatandaşa umut vereceğiz. Örnek mi istiyorsunuz? Belediyeleri örnek gösterebilirsiniz." "Türkiye'yi bölgenin üretim üssü haline getireceğiz" Bütün belediye başkanlarına "bulunduğunuz beldede bir tek çocuk dahi yatağa aç girmeyecek" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Her çocuk huzur içinde akşam evde yatağına girecek.
Huzur 4.6.2020
Gölcük Tabiat Parkı ziyaretçilerini yeniden ağırlamaya başladı
Restoran sahiplerini ve işletmecileri uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirdiklerini aktaran Barut, şunları kaydetti: "Pandemi Kurulunun kararları doğrultusunda nelere dikkat edileceğini ve bu konuda nelerin yapılabileceği konusunda da tüm çalışmaları yaptık. İnşallah hafta sonunda vatandaşların gelebilmesini sağlamak için çok daha fazlasını yapıp, sosyal mesafeyi ayarlayıp, herkesin ailesiyle rahat ve huzurlu bir şekilde gelebileceği bir Gölcük amaçlıyoruz.
Huzur 4.6.2020
ABD'deki Trump Otelleri'nde güvenlik üst düzeye çıkarıldı
 ABD'nin Minneapolis şehrinde gözaltına alınırken polisin nefessiz kalana kadar dizini bastırıp öldürdüğü siyahi George Floyd'un hayatını kaybetmesinin ardından ülkede bir çok eyalette protestolar sürüyor. Göstericilerin uğrak noktalarından biri de ülke genelindeki ABD Başkanı Donald'ın ülkedeki en önemli yatırımlarından biri olan Trump Otelleri oldu. Özellikle başkent Washington, New York ve Chicago'da bulunan otellerin önüne gelen yüzlerce protestocu otellerin önünde sloganlar attı.  TRUMP'A AİT OTELLERDE GÜVENLİK ÜST DÜZEYE ÇIKARILDI  Daha önce olayların çıktığı ve çok sayıda yaralanma ve gözaltının olduğu otellerin önündeki polisler göstericileri otel binasına yaklaştırmadı. Alınan yoğun güvenlik önlemleri göze çarptı. Otellerin çevresine barikatlarla geniş güvenlik şeridi çeken polisler güvelik güçlerinin sayısını da artırdı.  Washington'daki göstericiler ABD Kongre Binasından Beyaz Saray'a yürürken Trump Otel'in önüne gelerek "Siyahilerin hayatı değerlidir', 'beni vurma' ve 'nefes alamıyorum' sloganları attı. Göstericiler, 'adalet yoksa huzur yok' sözlerini de sürekli tekrarladı.
Huzur 4.6.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ --------------------------------- -Cami içerisi -Dağ keçisi -Koruyucunun dağ keçisini yakalaması -Dağ keçisi ile hatıra fotoğrafı çektirilmesi -Doğaya salınması -Genel ve detay görüntü Haber-Kamera: Mahir ALAN -ADIYAMAN-DHA) ========================== Gizemli Amerikalı, sınır dışı edilmek üzere Ankara'ya gönderilmiş KONYA'da, izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bırakan ve gece yarısı bomba paniğine neden ABD'li Chesterr Juall'ın (60), sınır dışı edilmek üzere Ankara'ya gönderildiği ortaya çıktı. Juall hakkında İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve Konya'da 'cinsel saldırı', 'yaralama', 'resmi belgede sahtecilik', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' ile 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından yasal işlem yapıldığı bildirildi.
Huzur 4.6.2020
İngiltere Düşesi Meghan Markle'dan ırkçılığa karşı tepki
İnsanların huzursuzluğa rağmen dayanışma içinde olduklarını vurgulayan Markle gençlere, "bu hareketin parçası" olmaları için çağrıda bulundu.
Huzur 4.6.2020
Keçiören Belediyesi'nden Gümüşdere'ye yaz temizliği
"Gece gündüz çalışıyoruz" Başkan Altınok, daha yaşanabilir bir Keçiören için gece gündüz çalıştıklarını kaydederek, "Mesai mefhumu tanımaksızın sokaklarda gece gündüz demeden vatandaşımızın daha sağlıklı yaşaması ve daha temiz, daha huzurlu, daha güzel bir Keçiören için çalışıyoruz.
Huzur 4.6.2020
Almanya'da Allach Camisi Derneği, huzurevi çalışanları için maske hazırladı
Almanya'nın Münih kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Allach Camisi Derneği mensupları, hazırladıkları maskeleri hediye ettikleri huzurevi çalışanlarına, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.
Huzur 4.6.2020
Danimarka Parlamentosunda "Müslümanlar üzerinden oy kavgası"na tepki
İnanç toplumları kendi okullarını açma hakkı elde edebiliyor ve kendilerine ait huzurevi ile mezarlıkları olabiliyor, hastanede ya da hapishanedeki cemaatin üyelerini ziyaret etme hakkı bulunuyor.
Huzur 4.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Gizemli Amerikalı, sınır dışı edilmek üzere Ankara'ya gönderilmiş KONYA'da, izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bırakan ve gece yarısı bomba paniğine neden ABD'li Chesterr Juall'ın (60), sınır dışı edilmek üzere Ankara'ya gönderildiği ortaya çıktı. Juall hakkında İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve Konya'da 'cinsel saldırı', 'yaralama', 'resmi belgede sahtecilik', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' ile 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından yasal işlem yapıldığı bildirildi.
Huzur 4.6.2020
Başkan Yılmaz'dan Tazegül'e 'hayırlı olsun' ziyareti
YILDIRIM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ Yıldırım Belediyesi olarak, ilçeye hizmet etmek adına ilçedeki tüm kurum ve kuruluşlar ile iş birliği içereside çalıştıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, "Bu birlik beraberlik, önemli bir sinerji oluşturarak, sorunların daha hızlı ve etkin şekilde çözüme kavuşturulmasını sağladığı gibi yeni projelerin de vakit kaybedilmeden hayata geçirilmesini kolaylaştırıyor. Kamu kurumlarımızla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleriyle Yıldırımlı hemşehrilerimizin sorunlarını daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaya devam edeceğiz. Hepimizin ortak paydası Yıldırım. Gayemiz, ilçemize ve hemşehrilerimize en iyi hizmeti, en iyi ve hızlı şekilde ulaştırmak. Bunun için hep birlikte çalışacağız. Geleceğin Yıldırım'ını ancak birlikte inşa edebilir, hemşerilerimizin, mutluluk, güven ve huzurunu ancak birlikte temin edebiliriz.
Huzur 4.6.2020
Son Dakika | Belçika'da Kovid-19 vakası sayısı 59 bine yaklaştı
Böylece ülkede salgının başlangıcından bu yana ölenlerin sayısı 9 bin 548'e yükseldi. Bu kişilerin yüzde 48'i hastanelerde, yüzde 51'i huzurevlerinde yaşamını yitirdi.
Huzur 4.6.2020
Bingöl Valisi Kadir Ekinci'den Dünya Çevre Günü mesajı
Ekinci, önlem alınmadığı takdirde dünyadaki tüm canlıların yaşam alanlarının bozulmaya devam edeceğini aktararak, şunları kaydetti: "Bu nedenle; sağlıklı ve huzurlu yarınlar için çevre bilinci gelişmiş, canlı ve cansız her varlığa sevgi ve şefkatle davranan nesiller yetiştirmeliyiz.
Huzur 4.6.2020
Limak Otelleri'nden "Hijyen Manifestosu"
Konuyla ilgili "Hijyen Manifestosu" yayınlayan şirket, misafirlerinin tatilinin başlangıcından bitişine kadar huzurlu ve sağlıklı geçmesi için her detayı düşünerek hizmet verecek.
Huzur 4.6.2020
ABD'li profesör Robinson: "Korkarım iç savaşa gidiyoruz"
Covid-19 krizinin ABD'de milyonlarca kişiyi politik kayıtsızlıktan uyandırdığını iddia eden Profesör Robinson, "İşçiler arasında radikalleşme var. Yeni bir dayanışma duygusu yaşanıyor. Adeta savaşın hatları çiziliyor. Toplumsal huzursuzluk belirginleşiyor" iddialarını ortaya attı.
Şu an buradasınız: Huzur Haberleri | Huzur Haber - Haberler - Huzur haberleri, son dakika huzur haber ve gelişmeleri burada. İçişleri Bakanlığından sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin genelge Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.6.2020 02:42:34. #1.15#
title