AK Parti Adayından Tuhaf Sözler: Bu Milli Olanla Gayrimilli Olanların Seçimi

AK Parti Adayından Tuhaf Sözler: Bu Milli Olanla Gayrimilli Olanların Seçimi

AK Parti İzmir milletvekili adayı İbrahim Turhan, tuhaf bir benzetmede bulunarak, “Bu seçim, milli olanla gayrimilli olanların seçimidir.

AK Parti Adayından Tuhaf Sözler: Bu Milli Olanla Gayrimilli Olanların Seçimi

AK Parti İzmir milletvekili adayı İbrahim Turhan, tuhaf bir benzetmede bulunarak, “Bu seçim, milli olanla gayrimilli olanların seçimidir.” dedi. Turhan, seçim çalışmaları kapsamında Kınık ve Dikili ilçelerinde incelemelerde bulundu. Kınık’ta partilileriyle biraraya gelen Turhan, "Hiç aklınızın ucundan geçer miydi, CHP, MHP, HDP biraraya gelecekler? Hiç olacak şey mi? Bunlar beş benzemeze benzerler, bunlar beş benzemez koalisyonu kurmaya çalışıyorlar. En büyük hedefleri bu. Size İbrahim Turhan söz veriyorum, ülkeyi bir daha Kemal Derviş’e teslim etmeyeceğiz." dedi.


ABD'denn sömürge valisine ihtiyaç olmadığını vurgulayan AK Parti adayı Turhan, "Bu millet artık kendi kaderini eline aldı. Şunlara bak, bir de halk partisi diyorlar kendilerine. Projeleri, beş benzemez koalisyonu kurup Derviş’i de başına getirmek. Yok öyle bir şey. Biz sağ olduğumuz müddetçe böyle bir zilleti bir daha yaşatmayacağız millete. AK Parti sevdalıları, bu seçim Türkiye’yi yeniden IMF’nin kapısında dilendirmek isteyenlerle IMF’ye borç vermek isteyenlerin seçimidir. Bu seçim başka ülkelerin hurda, hibe silahlarıyla donatmak isteyenlerle milli tankı, tüfeği, topu yapmak isteyenlerin seçimidir. Bu seçim, milli olanla gayrimilli olanların seçimidir.” dedi.

Kaynak: CİHAN