Nuripazarbaşı'nda 379 Konutun Yapımına Başlandı

Nuripazarbaşı'nda 379 Konutun Yapımına Başlandı

Şahinbey Belediyesi tarafından Nuripazarbaşı bölgesinde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan yıkımlar ardından, temel kazı çalışmaları tamamlanmak üzere olan Çamlıca Konutları'nın yapımına başlandı.

Nuripazarbaşı'nda 379 Konutun Yapımına Başlandı

Şahinbey Belediyesi tarafından Nuripazarbaşı bölgesinde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan yıkımlar ardından, temel kazı çalışmaları tamamlanmak üzere olan Çamlıca Konutları'nın yapımına başlandı. Birinci etap çalışmalarda 379 adet konut inşa edilecek.

Konut alanında incelemeler yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu konutların, 2013 yılı bitmeden hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Tahmazoğlu, "Yıktığımız konutların yerine 2+1 ve 3+1 konut, 24 tane de iş yeri olmak üzere çalışmalara başladık. Kazı çalışmalarımızın büyük çoğunluğunun tamamlandığı konut alanımızda temel atma aşamasına geldik. Bazı bloklarda beton dökülmeye başlandı. Bundan sonra membran döşendikten sonra demir atılacak ve ilk temeli dökmüş olacağız. Toplamda 379 konutumuz 8 bloktan oluşacak. İnşallah bu konutlarımızı bir yıl gibi kısa sürede tamamlayarak, vatandaşlarımıza vermeye başlayacağız. Sadece bu konutları yapmakla kalmıyoruz. Çamlığın altındaki yol ve Özdemirbey Caddesi'ni 6 şeritli hale getirip, bu bölgenin aynı zamanda trafik sorununu da büyük ölçüde rahatlatmış olacağız. Hedefimiz, bölgede depreme dayanıklı konut alanları kazandırmak, trafiği rahatlatmak, sosyal donatı ve park alanları açmak." dedi.