CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı: AK Parti Kendi Mezar Kazıcılığını Yapıyor - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı: AK Parti Kendi Mezar Kazıcılığını Yapıyor

CHA - Haberler | Politika
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı: AK Parti Kendi Mezar Kazıcılığını Yapıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (HP) Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, AK Parti'nin yürüttüğü politikalarla gerçekte kendi mezar kazıcılığını yaptığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (HP) Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, AK Parti'nin yürüttüğü politikalarla gerçekte kendi mezar kazıcılığını yaptığını söyledi. Sarı, "CHP'nin bu süreçte AK Parti sonrasında iktidara hazır olması gerek." dedi.

Parti içi eğitim çalışmalarına katılmak üzere Hatay'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, eğitim çalışmaları ile parti üyelerini iktidara hazırladıklarını söyledi.

Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen parti içi eğitim çalışmasında yaptığı konuşmada iktidara yüklenen Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, AK Parti hükümetinin ülkeyi yönetemediğini söyledi.

Sarı, "AK Parti artık bu ülkeyi yönetemiyor. Bugün içinde bulunduğumuz durum bunun kanıtıdır. Öylesine somut bir kanıt ki, Hatay gibi barış ve uygarlık şehrinin bu niteliğini bile sarsacak, gölgede bırakacak durumda. Dış politika alanında ortaya koyduğu bu beceriksizlik 'komşularla sıfır sorun' diye başlayan süreçte ortaya çıkan bunca sorun sonuçta Hatay'a da büyük üçlüde yansıdı. AK Parti yürüttüğü politikalarla gerçekte kendi mezar kazıcılığını yapıyor. CHP'nin bu süreçte AK Parti sonrasında iktidara hazır olması gerek. Halkımızın CHP'ye ihtiyacı var ve bizim parti olarak iktidara hazır olmamız lazım. Parti içi eğitim çalışmaları partimizi iktidara hazırlayacak nitelikte bir çalışma." dedi.

Üyelerin gücünden destek alarak iktidara yürüyeceklerini de ifade eden Sarı, "'Her birimizin CHP'ye kattığı güç, bizi yönlendirecek ve iktidara taşıyacak. Bu gücü açığa çıkarmamız gerekiyor. Taşıdığımız bu gücü partimizi iktidara taşıyacak olan yolda bir enerjiyle yönlendirmemiz lazım." diye konuştu.

CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu da siyasetçilerin her zaman toplumun ilerisinde olması gerektiğini söyledi. Mullaoğlu, "Siyasetçinin aldığı kararlar, toplumun geleceğini şekillendirir. Bu nedenle siyasetçi, günlük kaygılara çok takılmadan kendini dünya siyasetini bilebilecek kadar iyi yetiştirmek zorundadır. Partimizin bu gerçekleri görerek başlatmış olduğu eğitim çalışmalarını önemsiyoruz. Artık partimizde kişilerin değil, fikirlerin tartışılacağı bir zemin oluşmaktadır." açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı: AK Parti Kendi Mezar Kazıcılığını Yapıyor

CHA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title