Zico: 'Fenerbahçe ile Devam Etmeyi İstiyorum. Yönetime Teklifi Gönderdim'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Yeni Sezonda da Görevine Devam Etmek İstediğini, Yeni Sözleşme Koşullarını Yönetime İlettiğini Söyledi.

Zico: 'Fenerbahçe ile Devam Etmeyi İstiyorum. Yönetime Teklifi Gönderdim'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, yeni sezonda da görevine devam etmek istediğini, yeni sözleşme koşullarını yönetime ilettiğini söyledi.

Gençlerbirliği maçından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı Teknik Adam, ''Kalmak istiyor musunuz?'' şeklindeki soruya, ''Elbette istiyorum. Bunu hiçbir zaman da saklamadım. Avukatım benim açımdan teklifi yönetime sundu ve gitti. Tekrar görüşme olacaktır. Eğerler hakkında konuşmayı sevmiyorum. Kalırsam düşünür konuşuruz. Lazio hakkında çıkan haberler doğru değildir. Böyle bir haberi ve görüşmeyi kabul etmem. Çünkü kontratım burada sürüyor. Burada devam etmeyi istediğimi ve burada mutlu olduğumu hep söylüyorum. Umuyorum ki çözeceğiz, çözemezsek herkes yoluna bakmak durumundadır. Bu futbolun içinde herkesin yaptığı bir şey'' diye konuştu.

Zico, iki yıllık çalışma süreci içinde olumlu işler yaptığını düşündüğünü belirterek, ''Ben başarının özellikle alınan bir maçla ya da kaybedilen bir maçla herhangi bir şekilde değerlendirilmesi taraftarı değilim. İki tarafın da isteği varsa bir şekilde oturulur, konuşulur ve karar verilir. İstek olduğu sürece her şey çözülür. Güzel olmayan nokta, birkaç sonuca bakılıp da olumsuz yargılara varılmasıdır. Bu beni mutlu etmez açıkçası. Fakat genel tabloya bakılıp sonuca varılması beni mutlu eder'' dedi.

''NEFES ALMAYA DEVAM EDİYORUZ''

Zico, ''Şampiyonluk umudunuz sürüyor mu?' şeklindeki soruya ise, ''Bir söz vardır. Nefes aldığınız sürece yaşıyorsunuz. Biz de nefes almaya devam ediyor ve yaşıyoruz. Futbolun içinde her şey olur. Biz Trabzon'a kazanmak için gideceğiz. Öteki taraftan herhangi bir sonuç gelebilir. Bu bizi yönlendirecektir. Yaşantım içinde bir sürü son haftalara giden ligler gördüm, şampiyonluklar gördüm. Futbolun içinde her şey gördüm. Trabzonda da 11'e 11, öteki maçta da 11'e 11 mücadele olacak'' yanıtını verdi.

Brezilyalı teknik adam son olarak, Şampiyonlar Ligi'ne kaldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

BAKKAL: ''KUPA MAÇI ÖNCESİ MORAL BULDUK''

Bu arada, Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise Fenerbahçe'ye 3-2 yenildikleri maç sonrası yaptığı değerlendirmede, ''Kupa finali öncesi ligin bitmesi bizim için ayrı bir motivasyon oldu. Üç gün sonra oynayacağımız Fortis Türkiye Kupası finaline moralli gidiyoruz'' dedi.

Bakkal, Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak ise, ''İkinci devrenin başında da pozisyon yoktu, ancak yan toptan gol oldu. Böyle pozisyonları Fenerbahçe'ye verdiğin zaman yeniliyorsun. İyi oynadık. Bir nevi Kayserispor maçının provasını yaptık. Fortis Türkiye Kupası finaline bakacağız. İnşallah kupayı müzemize götürürüz'' diye konuştu.