Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico: "Semih'i özellikle tebrik ettim"

Gençlerlirği'ni deplasmanda 2-1 yenen Fenerbahçe'de Teknik Direktör Arthur Zico, Fenerbahçe gibi büyük bir takımın bu tip zor maçları kazanması gerektiğini belirterek, gerçekleştirdiği oyuncu değişikliklerinin maça yaptığı etkiden de memnun olduğunu belirtti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico:

Gençlerlirği'ni deplasmanda 2-1 yenen Fenerbahçe'de Teknik Direktör Arthur Zico, Fenerbahçe gibi büyük bir takımın bu tip zor maçları kazanması gerektiğini belirterek, gerçekleştirdiği oyuncu değişikliklerinin maça yaptığı etkiden de memnun olduğunu belirtti.

Zico, Semih'i özellikle bir konu nedeniyle kutladığını açıkladı. "Fenerbahçe gibi büyük takım bu tip maçları kazanmalı. Özellikle de Türkiye'yi Avrupa'da temsil eden bir takım olarak bunu yapmak zorunda" diyen Zico, ''Saha kesinlikle oynamaya engeldi bugün. Ancak biz oyuncularımıza maçtan önce eğer bu tip faktörler kalitelerini sahaya yansıtmalarını engellerse daha çok mücadele ederek bu sıkıntıyı aşmaları gerektiğini söyledik. Onlar da bunu yaptılar. Bu sıkıntı her iki takım için de geçerliydi. Ancak oyuncularımız hırs, istek ve arzularıyla bu maçı kazanmayı ne kadar çok istediklerini gösterdi'' şeklinde konuştu.

Oyuna müdahele etmesi gerektiğini hissettiği için oyuncu değişiklikleri yaptığını dile getiren Zico, "Topu orta sahada tutmak ve Gençlerbirliği'nin yarattığı boşluklardan yararlanmak için bu yola başvurdum. Onlar da istediğim her şeyi yaptılar. Ancak tabii ki burada önemli olan bir teknik direktörün kulübesine bakıp istediklerini başarabilecek oyuncular görmesidir. Bu da biz de var'' dedi. Semih'i maçtan sonra özellikle tebrik ettiğini açıklayan Zico, "Çünkü antrenmanda sürekli çalıştığı bir şeyi bugün başardı. Antrenmanlarda bunu sürekli çalışıyor ama maçlarda yapmıyordu. Bunu denediği için onu kutladım'' dedi.

Fenerbahçe'ye 2-1 kaybeden Gençlerbirliği'nde Teknik Direktör Bülent Korkmaz, oyuncularının yapılabilecek her şeyi yaptıklarını, ancak Fenerbahçe'nin bir şut bir de duran topla maçı bitirdiğini belirtti. Korkmaz, ''Tüm oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok iyi oynadılar ve çok iyi mücadele ettiler. Rakiplerine bastılar. Pozisyon yakaladılar. Yapabilecekleri her şeyi yaptılar. Ancak olmayınca olmuyor. Fenerbahçe tecrübeli ve kaliteli bir takım sonuçta. Bir uzaktan şut bir de duran topla maçı bitirdiler. 1-0 her zaman tehlikeli bir skordur. Her an değişiklik olabilir. Buna rağmen geri çekilmediler. Önde bastılar skora rağmen. Sadece gol yapamadılar girdikleri pozisyonu'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçeli futbolcular otobüslerine giderken, taraftarlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Futbolcular taraftarlara imza dağıttı.

Maçtan sonra açıklama yapan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ise, "Gençlerbirliği futbolcuları son haftalarda çok iyi futbol oynuyorlar. Eğer bu oyunu sezon başından beri oynasalardı şimdi farklı yerde olurduk. Özellikle maçın ilk yarısında üstün olan taraf bizdik. 1-0 öne geçmemize rağmen bunu koruyamadık. Fenerbahçeyi kutluyorum" diye konuştu.