Belediye Personeline Yangın Eğitimi Verildi

Belediye Personeline Yangın Eğitimi Verildi

Belediye Personeline Yangın Eğitimi Verildi
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

Polatlı Belediyesi çalışanlarına yangına ilk müdahale ve söndürme eğitimi verildi.

Polatlı Belediyesi çalışanlarına yangına ilk müdahale ve söndürme eğitimi verildi. Polatlı Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü açık alanında yangın tatbikatı yapıldı ve yangının en etkin nasıl söndürüleceği kursiyerlere tek tek uygulatılarak gösterildi. Yangın ve yangına müdahale konusunda Yangın Firması 1. Seviye Yangın Eğitim Uzmanı Özgün Bektaş, Belediye çalışanlarına yangına ilk müdahale, yangın söndürme, koruma ve kurtarma başlıkları altında teorik ve pratik eğitim verdi. Eğitimde yangın çeşitleri, ateş yaralanmaları konusunda bilgiler verildi. Katılımcılara işyerlerinde yangın çıkmaması için alınması gereken önlemler anlatıldı.

Yangına, zaman geçirmeden ilk müdahalenin öneminin anlatıldığı eğitimde yangının fark edilir edilmez öncelikle 110 numaralı Yangın İhbar hattının aranarak kısa öz bilgilerle itfaiyenin yönlendirilmesi gerektiği ifade edildi. Yangın söndürme tüplerinin özellikleri ve kullanımının anlatıldığı eğitimde ayrıca yangın söndürme tatbikatı yapıldı. Kursiyerler tatbikatta sırayla yangın söndürme tüpü kullanarak uygulama yaptı. Polatlı Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu'nun düzenlediği eğitimden Polatlı Belediyesi personeli 30 kişi yararlandı.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title