Anavatan'lı Başkan İtfaiye Elbisesi Giyip Belediye Meclisine Geldi

Anavatan'lı Başkan İtfaiye Elbisesi Giyip Belediye Meclisine Geldi

Bursa'da Son Aylarda Ayyuka Çıkan İtfaiye Erlerinin Sıkıntısı Büyükşehir Belediye Meclisi'ne Taşındı. Arkadaşlarıyla Birlikte İtfaiye Eri Elbisesi Giyerek Meclis Toplantısına Gelen Anavatan Bursa İl Başkanı Ahmet Kömbe, 10 Dakika Oturduktan Sonra Salondan Ayrıldı.

Anavatan'lı Başkan İtfaiye Elbisesi Giyip Belediye Meclisine Geldi

Bursa'da son aylarda ayyuka çıkan itfaiye erlerinin sıkıntısı Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı. Arkadaşlarıyla birlikte itfaiye eri elbisesi giyerek meclis toplantısına gelen ANAVATAN Bursa İl Başkanı Ahmet Kömbe, 10 dakika oturduktan sonra salondan ayrıldı.

İtfaiye çalışanlarının mağdur edildiklerini ifade eden Kömbe, itfaiye çalışanları ile belediye arasında bir süredir devam eden çalışma saatleri ile ilgili yaşanan problemlerden dolayı üzüntü duyduğunu söyledi.

Giydiği itfaiye elbisesi ile Tarihi Belediye binasına gelen Kömbe, ilk olarak koruma engeline takıldı. İtfaiye çalışanlarının zor şartlar altında çalıştığını kaydeden Kömbe, 24+48 sisteminin itfaiyecilerin dinlenmesi için yeterli olduğunu belirtti.

Çalışanların mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini isteyen Kömbe, yangının üzerine benzinle değil akıl ile gidilmesi gerektiğini kaydetti.

Kömbe yaptığı açıklamanın ardından ısrar ederek meclis salonuna girdi. Meclis üyelerinin meraklı bakışları arasında 10 dakika kadar salonda oturan Kömbe, daha sonra meclisi terk etti. Böylece meclis toplantısında sessiz protesto gerçekleşmiş oldu.