'allah'ın Sadık Kulu' Filmi 4 Kasım'da Kastamonu'da Gösterime Giriyor

'allah'ın Sadık Kulu' Filmi 4 Kasım'da Kastamonu'da Gösterime Giriyor

'allah'ın Sadık Kulu' Filmi 4 Kasım'da Kastamonu'da Gösterime Giriyor
CHA - Haberler | Güncel

Yapımcılığını Fatih Gök'ün, yönetmenliğini Esin Orhan'in yaptığı 'Allah'ın Sadık Kulu-Barla' animasyon filmi 4 Kasım'da tüm Türkiye sinemalarında ve aynı zamanda Kastamonu'da gösterime girecek.1936-1943 yılları arasında Kastamonu'da da 8 yıl sürgün yaşayan asrın din alimi Bediüzzaman Said Nursi'nin Isparta Barla'daki yılları animasyon film oldu.

Yapımcılığını Fatih Gök'ün, yönetmenliğini Esin Orhan'in yaptığı 'Allah'ın Sadık Kulu-Barla' animasyon filmi 4 Kasım'da tüm Türkiye sinemalarında ve aynı zamanda Kastamonu'da gösterime girecek.

1936-1943 yılları arasında Kastamonu'da da 8 yıl sürgün yaşayan asrın din alimi Bediüzzaman Said Nursi'nin Isparta Barla'daki yılları animasyon film oldu. Bediüzzaman Said Nursi'nin çileli hayatının en zorlu dönemlerinden biri olan Barla (1927-34) dönemini ele alan filmde aynı zamanda Barla fedakarlarının devrin sert esen rüzgarlarına karşı onurlu duruşları animasyon diliyle anlatılıyor.

Motion capture tekniğiyle Türkiye'de yapılmış ilk uzun metraj 3D film. Esin Orhan yönetmenliğinde 3, 5 yıllık titiz çalışmasının bir ürünü olan sinema filmi Bediüzzaman Hazretleri ve talebelerinin tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak modellendirilmiş. Hikâyenin senaryo teksinden sinema perdesine taşınması aşamasında 2 yıl boyunca hiçbir zorluktan kaçınılmamış. 4 Kasım'da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan "Allah'ın Sadık Kulu: Barla" yurt çapında ve Kastamonu'da 200 kopya olarak izleyicisiyle buluşacak. Aralık ayında da Avrupa, Ortadoğu, Balkanlar ve Asya'da yerel dillerde dublajlı olarak gösterilecek.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title