İstanbul Büyükşehir Belediyespor -Galatasaray Maç Sonu Değerlendirmeleri

Galatasaray Teknik Sorumlusu Cevat Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Maçında Ortaya Koydukları Oyun Taktiğinin Başarılı Olduğunu Söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor -Galatasaray Maç Sonu Değerlendirmeleri

Galatasaray Teknik Sorumlusu Cevat Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında ortaya koydukları oyun taktiğinin başarılı olduğunu söyledi.

Galatasaray'ın İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u deplasmanda 3-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Güler, "Sondan 4. maçımızı oynadık. Bu akşam sahada istekli ve arzulu bir futbol ortaya koyduk. Zaman zaman kopukluklar olmasına rağman maçı isteyen, arzulayan takım bizdik. Bu akşam üç golle sahadan galibiyetle ayrıldığımız için mutluyuz. Son üç haftaya kafa kafaya girdik. Galibiyetin sevincini yaşıyoruz" dedi.

Bir basın mensubunun "Tek santraforla oynama fikri nasıl oluştu ?" şeklindeki sorusuna Güler, "Bu maç için böyle uygun gördük. Rakibimiz ayağa çok iyi pas yapıyordu. Biz de bu nedenle ortasahayı kalabalık tutmak istedik ve oyun taktiğimiz başarılı oldu. Fenerbahçe maçı için nasıl oynayacağımıza yarından itibaren yapacağımız çalışmalar sonucunda karar vereceğiz" diye konuştu.

Güler, arka adelesinden sakatlanan Ümit Karan'ın durumunun yarın yapılacak kontrollerden sonra belli olacağını sözlerine ekledi.

AVCI: "SENARYO YAZMAYI BİR KENARA BIRAKALIM"

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı da, önlerinde kalan maçlara konsantre olacağını belirterek, "Artık ligde 6.'lık hedefimiz var, bunu gerçekleştirmek için çalışacağız" dedi.

Bir basın mensubunun hafta içinde Galatasaray ile oynanacak maç öncesinde yapılan spekülasyonlar konusunda ise şöyle konuştu: "Ülkemizde bazı şeyleri değiştirmek gerekiyor. Komplo senaryolarını bırakmamız gerekiyor. Negatif değil, olaylara pozitif bakmakta fayda var. Senaryo yazmayı bıraksınlar."

Kaynak: CHA