'Galatasaray Teknik Direktörsüz Kalmaz'

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Medyada Çıkan, Kulübün Teknik Direktör Bulmakta Zorlandığı Yönündeki Haberleri Eleştirerek, 'Galatasaray Teknik Direktörsüz Kalmaz.' Dedi.

'Galatasaray Teknik Direktörsüz Kalmaz'

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, medyada çıkan, kulübün teknik direktör bulmakta zorlandığı yönündeki haberleri eleştirerek, "Galatasaray teknik direktörsüz kalmaz." dedi.

Sarı-kırmızılı kulübün yöneticilerinden Adil Emecan'ın, Samatya'daki Forsa Restaurant'ta verdiği, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in de katıldığı yemekte bir açıklama yapan Adnan Polat, Galatasaray'a şu anda gelmek isteyen 5 teknik direktörün olduğunu ifade ederek, "Futbol komitesindeki arkadaşlarım, başta Adnan Sezgin, Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ olmak üzere bu teknik direktörlerle her birimiz teker teker görüştük. Bir kısmı buraya geldi görüştük, bir kısmıyla da bulundukları yere giderek görüştük. Bu teknik direktörler arasında bu akşam veya yarın bir karar vereceğiz. Ben 'Salı günü açıklarız' demiştim, ama bir gün sonra da olabilir. Mutabakata vardığımız veya Galatasaray'a almak istediğimiz teknik direktörü, ancak sözleşmesini imzaladıktan sonra açıklayabiliriz."

"Yarışırken, bizim futbolcularımızı eğitip, geliştirecek bir hocanın peşindeyiz." diyen Polat, "Alternatiflerden biri için, bu akşam olmazsa yarın karar veririz. Karar verdikten sonra sözleşmesini faks aracılığıyla imzalarız. Ondan sonra çıkar, kamuoyuna, açıklarız. Bu anlamda içiniz rahat olsun. Galatasaray teknik direktörsüz kalmaz, arzu ettiği antrenörü rahatlıkla buraya getirir.'' diye konuştu.

-"15 FUTBOLCU ADAYIMIZIN İÇİNDEN 2-3'ÜNÜ SEÇECEĞİZ."-

Adnan Polat, futbolcu transferinde de 15 futbolcu arasından 2-3'ünü seçeceklerini söyleyerek, şöyle devam etti: "Galatasaray'a gelmek isteyen 5 antrenörün her birine Galatasaray'ın görüntülerini gönderdiklerini ifade eden Polat, sözlerini şöyle Futbolcu adaylarımız da var. 15 futbolcu adayımızın içinden 2-3'ünü seçeceğiz. Teknik direktör anlaşmasından sonra onlarla da kendi imkanlarımız çerçevesinde anlaşmaya çalışacağız.

Sezon başlarken, Galatasaray transferleri yapıp, bitirmiş, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne ve Turkcell Süper Lig'e hazır olacak. Çalışmaları bitirmiş olacağız, onun için içiniz rahat olsun. Biz gelecek sezon Turkcell Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası'nda şampiyonluğun adayıyız. Bu sezon gönlümüzden geçen, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalin öte tarafına geçebilmek.''

Teknik direktör konusunun bu kadar uzamasının nedeninin sorulması üzerine Polat, ''Bir gün daha bekleyeceksiniz, rahat olun'' derken, ''Çarşamba gününe sarkmasının nedeni ne olabilir?'' sorusuna ''Karar verdiğimiz hocanın belki sözleşmesinin bitme süreci'' diye cevap verdi.

Bu arada, yönetici Adil Emecan'ın kardeşi ve Fenerbahçe taraftarı olan restoran sahibi Halil Emecan, Polat'a, Galatasaray'ın simgesi olan küçük bir aslan heykeli hediye etti.