Erzurum Eski Milletvekili Özyılmaz, Aziziye Belediyesi'ni Ziyaret Etti
Haberler » Güncel » Haber

Erzurum Eski Milletvekili Özyılmaz, Aziziye Belediyesi'ni Ziyaret Etti

AK Parti Eski Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'i Ziyaret Etti.

1997–2007 Yılları Arasında İki Dönem Erzurum Milletvekilliği Yapan Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Belediye Başkanı Cengiz'den Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldı.

Erzurum Eski Milletvekili Özyılmaz, Aziziye  Belediyesi'ni Ziyaret Etti

AK Parti eski Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'i ziyaret etti.

1997–2007 yılları arasında iki dönem Erzurum Milletvekilliği yapan Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Belediye Başkanı Cengiz'den çalışmaları hakkında bilgi aldı. Aziziye Belediye Başkanı Cengiz, kentsel dönüşüm, sosyal sorumluluk projeleri, yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında Prof. Dr. Özyılmaz'a sunum yaparak bilgi verdi. En önemli gündem maddelerinin kentsel dönüşüm olduğunun altını çizen Fatih Cengiz, "Kentsel dönüşüm çalışmalarını Gezköy ve Ilıca'da birlikte yürüterek, büyük mesafe aldık. Gezköy'ün 90 dönüm olan birinci etabını yüzde 90 tamamladık ve 180 dönüm olan ikinci etap çalışmalarına başladık. Birinci etapta hak sahiplerine 8 milyon ödeme yaparken, ikinci etapta da 5 milyonluk muvafakat aldık. Ilıca'da ise 30 dönüm olan birinci etap tamamlandı, 90 dönümlük ikinci etabın çalışmalarına başladık. Ilıca Eski Mahalle'de birinci etaba yapılacak 320 konutun ihalesi 8 Ekim'de gerçekleşecek. Gezköy'de 900 konut, 100 villa, Ilıca'da 700 konut, 150 dükkân planlıyoruz." dedi

Pulur Çayı'nın bölgenin mesire alanı haline getirilmesi için proje hazırladıklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Cengiz, kaynak arayışı içerisinde olduklarını vurguladı. 65 aile kabinli termal köy projesini de hayata geçirme aşamasında olduklarına işaret eden Başkan Cengiz, 500 kişilik kapalı spor salonu inşaatının da devam ettiğini belirtti.

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz ise hazırlanan projelerin kendisini heyecanlandırdığını ifade etti. Ilıca'nın geçmişten beri Erzurum'un mesire alanı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Özyılmaz, "Çocukluğumuzda köyümüzden arabalarla gelir, Ilıca'nın içindeki fidanlık alanda piknik yapardık. O günkü Ilıca ile bugünkü arasında hiçbir fark yok. Bundan dolayı Ilıca için adeta yeni bir plan ve program lazım." ifadelerini kullandı.