Kundaktaki Bebeğiyle 'Özgür Basına' Destek İçin Geldi

Kundaktaki Bebeğiyle 'Özgür Basına' Destek İçin Geldi

Kundaktaki Bebeğiyle 'Özgür Basına' Destek İçin Geldi
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Özgür basını hedef alan 14 Aralık polis baskınına tepki göstermek amacıyla yediden yetmişe yüzlerce kişi Bursa Adliyesi önüne geldi.

Özgür basını hedef alan 14 Aralık polis baskınına tepki göstermek amacıyla yediden yetmişe yüzlerce kişi Bursa Adliyesi önüne geldi. Kimisi kundaktaki bebeğiyle kimisi torunuyla kimisi bastonuyla adliye önünde buluştu.

Henüz 29 günlük bebeği Tahir Hilmi’yle birlikte Bursa Adalet Sarayı önüne gelen Hanife Bingöl, "29 günlük çocuğumla birlikte özgür basına destek vermek amacıyla adliyeye geldim." dedi. Slovenya vatandaşı Azra Altıntaş ise "Demokrasiye çok inanan bir Slovenya vatandaşı olarak özgür basına destek için adliyeye geldim. İnşallah onlara doğru yolu göstereceğiz” diye konuştu. 65 yaşındaki Ayşe Çelik de şunları kaydetti: “Ben davam için buradayım. 1974’te tanıştığım bu davada çocuk da yetiştirdim torun da. Herhangi birisinin başına bir iş gelmedi. Hepsi, uslu, vatansever çocuk oldu.Bu davamın ölene kadar arkasındayım, bırakmayacağım, devam edeceğim, torunlarım da çocuklarım da bırakmayacak."

GÖRECEĞİZ, ALLAH NELER LÜTFEDECEK?

Demokrasi nöbetine destek vermek için Bursa Adliyesi önüne gelen Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Ali Fuat Er ise, “Bu zulüm, asla böyle gitmeyecektir, zulüm ilelebet devam etmemiştir. Ne zaman ki olağanüstü durum kalkana kadar. Karanlık aydınlığa döndürülünceye kadar bu insanlar susmayacak. Susturmaya çalıştılar, memurlar tayinlerle korkutuldu, işadamları vergi incelemeleriyle susturulmaya çalışıldı fakat halen dimdikler, halen inandıkları yolda dimdik yürümeye çalışıyorlar. Arkadaşlarının seslerinin soluklarının kesilmesine asla müsaade etmeyeceklerdir. Zaman susmayacaktır, Samanyolu susmayacaktı, bu pırıl pırıl insanlar susmayacak. Herkesin bir planı var, ama Allah’ın planı işliyor. Göreceğiz Allah neler lütfedecek hep beraber göreceğiz.” şeklinde konuştu. Bursa’nın tanıtımına büyük katkı sağlayan Rehber Mustafa Güleryüz de şunları söyledi: “Sükutu hayale uğramış durumdayız. Olmayacak şeyler yaşanıyor memlekette. Belki zaman içerisinde düzelecek ama şuanda çok kötü olaylar yaşanıyor."

EKREM DUMANLI MI TÜRKİYE’Yİ YIKACAKMIŞ?

Mustafa Duman isimli vatandaş ise şu hikayeyi anlattı: "Barla Çamdağı’nda bir çoban Mustafa varmış. Onu da Üstad’la beraber içeriye almışlar. Savcı iddianame yazmışlar, ‘Çoban Mustafa Türkiye’yi yakmak ve yıkmak için örgüt kurmuş’ diye yazmış. Hakim sormuş ‘Oğlum Mustafa Savcı böyle diyor, sen ne diyorsun?’. Çoban Mustafa da, ‘Hakim bey, benim bir değneğim var, 10 tane koyunum var, yazın çıkarım, kışın inerim. Ama Savcı beyden şikayetçiyim. Bir Çoban Mustafa Türkiye’yi yıkıyorsa yazıklar olsun o Türkiye’ye. Bir Ekrem Dumanlı Türkiye’yi yıkacaksa yazıklar olsun o Türkiye’ye."

Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkanlığı Sekreteri Mehmet Geveş, "Vatandaş komedi izler gibi izliyor. Akıl tutulmasına son vermek amacıyla vatandaşlar adliyeye gidiyor." dedi.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title