Erbil Haberleri

Erbil haber, Erbil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erbil - 28.10.2020
Uzmanlara göre Sincar anlaşması PKK'nın bölgeden çıkarılmasına ve Türkiye'nin sınır güvenliğine katkı sağlayacak
Uzmanlar, Irak hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki Sincar anlaşmasıyla, terör örgütü PKK'nın bölgeden çıkarılacağı ve Türkiye'nin sınır güvenliğine katkı sağlanacağını belirterek, Bağdat ve Erbil ilişkilerinin de olumlu etkileneceğini söyledi.
Erbil - 28.10.2020
Irak hükümeti: "Sincar Anlaşması ile Bağdat'ın bölgeye hakimiyeti sağlandı"
Talal, yaptığı basın toplantısında, terör örgütü PKK'nın Musul'a bağlı Sincar'dan çıkarılmasını içeren Bağdat ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında imzalanan Sincar Anlaşması'na değinerek şunları kaydetti: "Sincar Anlaşması, bazı tarafları çok kızdırdı. Bu anlaşma, merkezi yönetiminin çetrefilli sorunlara sahip bölgedeki (Sincar) hakimiyeti sağladı. Anlaşma bölge halkının evine geri dönmesini ve yeniden imarı da beraberinde getirecek. Sincar Anlaşması, ayrıca orada bulunan yabancıları (PKK terörü) da dışarı çıkaracak." Terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesindeki varlığını sonlandırmayı da amaçlayan "Sincar Anlaşması" 9 Ekim'de Bağdat ile Erbil arasında imzalanmıştı.
Erbil - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Barzani'nin partisi KDP: "PKK, IKBY halkı için tehlike oluşturuyor"
Son dakika haberi... Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), terör örgütü PKK'nın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) halkı için tehlike oluşturduğunu ifade etti.
Erbil - 27.10.2020
IKBY Fransa Temsilciliği, tepkiler üzerine Fransa'ya destek mesajını sildi
IKBY Fransa Temsilciliği, Erbil yönetiminin Dış İlişkiler Ofisine bağlı olarak Fransa'nın başkenti Paris'te bulunuyor.
Erbil - 26.10.2020
Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna Arap ülkelerinin tepkisi sürüyor
IKBY milletvekilleri Fransa'nın İslam karşıtı tutumunu kınayan bildiri imzaladı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) farklı partilerden 25 milletvekili de Macron'un İslam karşıtı açıklamalarını kınayan bildiri yayımladı. Milletvekilleri tarafından imzalanan bildiri, Erbil'deki Fransız Konsolosluğuna iletildi.
Erbil - 26.10.2020
Erbil'deki bir diplomatik misyona saldırı hazırlığındaki PKK ile ilişkili en az 12 şüpheli tutuklandı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı, Erbil'deki bir yabancı diplomatik misyona saldırmayı ve üyelerine suikast düzenlemeyi planlayan terör örgütü PKK ile bağlantısı olan en az 12 şüphelinin tutuklandığını bildirdi.
Erbil - 26.10.2020
IKBY, Erbil'deki bir diplomatik misyona saldırı hazırlığındaki PKK ile ilişkili 12 şüphelinin tutuklandığını bildirdi.
IKBY, Erbil'deki bir diplomatik misyona saldırı hazırlığındaki PKK ile ilişkili 12 şüphelinin tutuklandığını bildirdi.
Erbil - 26.10.2020
Son dakika haber: Saddam'ın Yardımcısı el-Duri öldü
Son dakika haberi... Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in Yardımcısı İzzet İbrahim el-Duri'nin öldüğü açıklandı.
Erbil - 24.10.2020
Erbil'de Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği'nin kuruluşunun 28. yılı kutlandı
Irak'ın Erbil kentinde Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği'nin kuruluşunun 28. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Erbil - 24.10.2020
Sincar'da yalnızca Irak bayrağı dalgalanacak
Bağdat ile Erbil arasında statüsü tartışmalı bölgelerden biri olarak bilinen, terör örgütü PKK'nın varlık gösterdiği Sincar'daki sorunların çözümüyle ilgili 9 Ekim'de başkent Bağdat'ta yapılan toplantıda anlaşmaya varıldığı duyurulmuştu.
Erbil - 23.10.2020
Son dakika haber! İran'dan ABD yaptırımlarına karşı hamle: ABD'nin Bağdat Büyükelçisi yaptırım listesine alındı
Bir son dakika haberine göre İran, Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi'nin yaptırım listesine alınmasına karşılık ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Tueller ile yardımcısı ve Erbil Başkonsolosu Rob Waller'e yaptırım uygulamaya karar verdi.
Erbil - 23.10.2020
Irak'ın yeni ortakları: Rusya ve Çin
Rusya'nın Irak'ta artan nüfuzu Rusya 2003'te Irak'ta Saddam Hüseyin'i deviren ABD öncülüğündeki işgale sert bir şekilde karşı çıkmıştı. Zira Saddam'ın devrilmesi Rusya'nın Irak'ta stratejik pozisyonunu kaybetmesine sebep olmuştu. Rusya nezdinde Irak, ABD öncülüğündeki uluslararası düzeni geri püskürtme konusunda önemli bir rol oynayan aktördü. 2008 yılına gelindiğinde Rusya Irak'ta etkisini artırmaya başlayarak ABD öncülüğündeki uluslararası düzende bir boşluk açtı. Bu anlamda ilk hamle olarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Irak'ın Saddam dönemindeki 12 milyar dolarlık borcunu 4 milyar dolarlık petrol anlaşması karşılığında sildi. 2012'de Rus enerji şirketleri Lukoil ve Gazprom Neft Kuzey Irak enerji pazarına girdiler. Dahası, Irak'taki Rus faaliyetleri 2014 yılından itibaren hız kazandı. Irak'ın DEAŞ ile mücadelede acil yardıma ihtiyaç duyduğu ve buna karşılık ABD'nin gerekli askeri yardımı tehir ettiği bir dönemde, Rusya kendini gösterdi. ABD DEAŞ'a karşı mücadele kampanyasını başlatsa da, Rusya'nın ilk baştaki desteği, Bağdat ve Erbil ile enerji sektöründe anlaşmalar yapmasına imkan verdi.
Erbil - 21.10.2020
Son dakika haberleri... Bağdat'ta protestolarda öldürülüp elektrik direğine asılan çocuğun katillerine idam cezası
Son dakika 3. sayfa haberine göre Irak'ın başkenti Bağdat'ta geçtiğimiz yılın sonlarında hükümet karşıtı protestolarda 17 yaşındaki çocuğu öldürerek cesedini elektrik direğine asan şahıslar idam cezasına çarpıtıldı.
Erbil - 21.10.2020
Fuat Erbil C2FO Global Danışma Kurulu'na katıldı
Türk bankacılığının deneyimli ismi, Garanti BBVA eski Genel Müdürü Fuat Erbil, dünyanın önde gelen finansal teknoloji şirketlerinden C2FO'nun Global Danışma Kurulu'na katıldı.
Erbil - 21.10.2020
Osmaniye'de Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Daha sonra 180 Derece Madde Bağımlılığı Mücadele Derneği Başkanı Uğur Elaman ve Isparta UYUMDER Başkanı Yaşar Erbil, bağımlılıkla mücadele konusunda yaptıkları çalışmalarını anlattı.
Erbil - 20.10.2020
Erbil - 20.10.2020
IKBY İçişleri Bakanlığı: IKBY'de 1 milyona yakın iç göçmen ve sığınmacı yaşıyor
Raporda, Erbil, Süleymaniye ve Duhok vilayetlerinde 737 bin 365 iç göçmen ve 259 bin 496 sığınmacının bulunduğu, bu kişilerin yüzde 37'sinin 37 kampa dağıldığı kaydedildi.
Erbil - 20.10.2020
Erbil Valisi Ferset Sofi Kovid-19'a yakalandı
Erbil Valisi Ferset Sofi'nin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı bildirildi.
Erbil - 19.10.2020
Son dakika haber... Koalisyon güçleri: "Irak ordusuna desteğimiz sürecek"
Son dakika haber... ABD öncülüğündeki terör örgütü DEAŞ karşıtı koalisyon güçleri, Irak ordusuna özellikle havadan sağlanan desteğin devam edeceğini vurgulayarak, "Irak ordusuna desteğimiz sürecek" dedi.
Erbil - 19.10.2020
Iraklı politikacı el-Alosi: "el-Kazimi, Londra'da İsrail ile ilişkileri normalleştirmeyi görüşecek"
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi, Paris, Berlin ve Londra'yı kapsayan Avrupa turunu başlatırken, Iraklı politikacı Misal el-Alosi'den "Iraklı heyetin Londra'da İsrail ile ilişkileri normalleştirme görüşecek" açıklaması geldi.
Erbil - 16.10.2020
Son dakika haber | Hizan'da Kovid-19 denetimi yapıldı
Denetimde Yelek'e İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Abdulkadir Yağar, İlçe Emniyet Amiri Erbil Başar, Hizan Belediye Başkan Vekili Hümmet Kaya ve kurum amirleri eşlik etti.
Erbil - 16.10.2020
İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi: "Silahlı gruplar bölgeden (Sincar'dan) çekilmeli"
İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi Stephen Hickey, Bağdat ve Erbil yönetimleri arasında imzalanan anlaşma kapsamında silahlı grupların Sincar'dan çekilmesi gerektiğini belirtti.
Erbil - 15.10.2020
Irak, ABD askerlerinin yurtdışında konuşlandırılması için özel bir heyet oluşturdu
Irak Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD askerlerinin yurtdışında konuşlandırılması için özel bir teknik heyetinin oluşturulduğu aktarıldı.
Erbil - 15.10.2020
Irak'taki çadır kamplar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak kapatılacak
Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın ülkenin büyük bir bölümünü işgal etmesi ardından başlayan göç dalgası nedeniyle ülkenin birçok yerinde kurulan çadır kamplar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak kapatılacak.
Erbil - 15.10.2020
Son dakika haberleri... Eski albaya FETÖ'den hapis
Bir son dakika haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik ankesörlü ve ardışık arama soruşturması kapsamında hakkında dava açılan eski denizci albay Erbil Kızıldaş, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Erbil - 15.10.2020
Son dakika haberi | Irak Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu, Yunanistan Dışişleri Bakanın Bağdat ziyaretini eleştirdi
Son dakika haberler... Irak Meclisi Dış İlişkileri Komisyonu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'in Bağdat ziyaretini "Düşünmeden alınmış karar" olarak nitelendirdi.
Erbil - 15.10.2020
Son dakika haber...
Bağdat ile Erbil arasında imzalanan Sincar anlaşması AA muhabirinin ulaştığı Bağdat ile Erbil arasında 9 Ekim'de imzalanan anlaşma metnine göre, Sincar'da ilçe kaymakamı ve diğer idari birimler için yeni atamalar gerçekleştirilecek.
Erbil - 14.10.2020
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Bağdat'ta
Erbil'de Yunanistan Başkonsolosluğu açılacak Yunanistan Dışişleri Bakanı, Bağdat'ta Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve Başbakan Mustafa el-Kazımi ile görüştükten sonra Erbil'e giderek, oradaki Yunanistan Başkonsolosluğunun açılışını yapacak.
Erbil - 14.10.2020
Sanayinin "Mübeccel Usta"sı azmiyle örnek oluyor
Her sabah tutkunu olduğu motosikletiyle iş yerine gelen genç kadın, önlüğünü giyip tezgahın başına geçiyor. Kimi zaman makinelerle kapı kesen Erbil, çekiçle de düzeltme işlemini yapıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erbil Haberleri | Erbil Haber - Haberler - Erbil haberleri, son dakika erbil haber ve gelişmeleri burada. Uzmanlara göre Sincar anlaşması PKK'nın bölgeden çıkarılmasına ve Türkiye'nin sınır güvenliğine katkı sağlayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 15:40:13. #1.15#
title