Yalova'da Oks'de İlk 10'da 7 Öğrenci Yücebilgili'den Çıktı

Yalova'da Oks'de İlk 10'da 7 Öğrenci Yücebilgili'den Çıktı

Yalova'da Faaliyet Gösteren Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu, Ortaöğretim Kurumlar Sınavı'nda (Oks) İlk 5'te 4, İlk 10'da 7 Öğrenci Çıkararak Yalova'da Ki Tüm Dereceleri Elde Etti.

Yalova'da Oks'de İlk 10'da 7 Öğrenci Yücebilgili'den Çıktı

Yalova'da faaliyet gösteren Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu, Ortaöğretim Kurumlar Sınavı'nda (OKS) ilk 5'te 4, ilk 10'da 7 öğrenci çıkararak Yalova'da ki tüm dereceleri elde etti.

3 öğrenci 100 sorudan tamamına doğru cevap vererek Türkiye dereceleri elde etti ve ilde ki 3 dereceye sahip oldu.

İl birinciliğini Mesutcan Tunca, il ikinciliğini Taylan Kırdar, il üçüncülüğünü Ahmet Sefa Nazim elde etti. Aynı okuldan Aşkın Alkan il beşincisi Büşra Yıldırım il altıncısı Esra Nur Saraçoğulları il dokuzuncusu oldu.

Mehmet Sorgun ve Aslıhan Ezber ise il onuncusu oldu. İlde ilk onda 7 dereceyi elde eden öğrencilerin mutlulukları görülmeye değerdi.

Öğrenciler, başarılarında emeği geçen herkese teşekkür ederek disiplinli çalışmanın önemine değildiler.Okul Müdür Yardımcısı Mustafa Tanju ise sınava giren tüm öğrencilerin sınavda başarı gösterdiğini ve başarının yüzde 100 olduğunu söyledi.

Öğretmenleri ve velileri tebrik ederek başarıların artarak devam etmesini dileyen Tanju, öğrencilerin ve öğretmenlerin planlı ve disiplinli çalışmalarının bu tür bir neticeye sebep olduğunu ifade etti

Özel Yücebilgili Okul Müdür Yardımcısı Mustafa Tanju OKS'de alınan bireysel ve kitlesel başarılarla, okulun bilinçli bir eğitim politikasının izlediğinin görüldüğünü de söyledi. Tanju, "Okulumuz geçen yıllarda da OKS'de Anadolu liselerine ve Fen liselerine en çok öğrenci yerleştiren okullar arasında yer alıyordu. Bu yıl da Yalova'da ilk 10'a giren öğrencilerin 7'si Yücebigiliden" açıklamasında bulundu.

Yalova'nın genel anlamda gösterdiği başarıları mutlulukla izlediklerini,belirten Tanju,bunda Yücebilgili İlk Öğretim Okulu olarak katkıları bulunduğu için de gururlandıklarını söyledi.

Yücebilgili'nin şampiyon öğrencilerini sınava hazırlayan Anafen Dershaneleri Yalova Şubesi de elde edilen birincilik sevincine ortak oldu.

Yalova'da ilk 3 giren ve sınavlara Anafen Dershanesi'nde hazırlanan öğrenciler, tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı.

Kaynak: CHA