Haberler » Spor » Trabzonsporlu Göksu Alhas: 'Şımarmadan Yoluma Devam Edeceğim' - Spor

Trabzonsporlu Göksu Alhas: 'Şımarmadan Yoluma Devam Edeceğim'

Trabzonspor'un Devre Arasında Paf Takımdan A Takıma Aldığı Göksu Alhas (18), Genç Yaşta Yakaladığı Fırsatı İyi Değerlendirip, Şımarmadan Yoluna Devam Edeceğini Söyledi. Genç Futbolcu, En Büyük Hedefinin Trabzonspor Formasıyla Avni Aker Stadı'nda Şampiyonluk Turu Atmak Olduğunu Belirtti.

Trabzonsporlu Göksu Alhas: 'Şımarmadan Yoluma Devam Edeceğim'

Trabzonspor'un devre arasında PAF takımdan A takıma aldığı Göksu Alhas (18), genç yaşta yakaladığı fırsatı iyi değerlendirip, şımarmadan yoluna devam edeceğini söyledi. Genç futbolcu, en büyük hedefinin Trabzonspor formasıyla Avni Aker Stadı'nda şampiyonluk turu atmak olduğunu belirtti.


Göksu Alhas 7 yaşında Trabzonspor altyapısında futbola başladı. Futbola başlama hikâyesi ise ilginç. Ailesinden habersiz seçmelere gidiyor. Üç arkadaşıyla kafa kafaya verip, mahalledeki çocuklardan duydukları seçmeler yapılıyor haberiyle soluğu hocaların yanında alıyor. O da denenmek istiyor. Üç arkadaşının içinde beğenilen bir tek o oluyor. Sıra anneye vermeye gelince ­­işler biraz sarpa sarıyor. Fotoğrafçı olan babası, "Futbolcu olmak isteyen milyonlarca insan var. Bunların içinden sıyrılıp da bu işten para kazanacak konuma gelmek zor oğlum. Gel sen vazgeç bu sevdadan. Okuluna devam et" diyor demesine ancak, bizim Göksu pek de ikna olmuyor. Ağlıyor da ağlıyor. Sabaha kadar ağlıyor. Annesi daha fazla dayanamıyor ve idmanlara katılmasına izin veriyor. Şimdilerde sentetik çim olan lisenin arka bahçesindeki toprak sahada Salim Doğan hoca nezaretinde idmanlara gelip gidiyor. Annesi, her eve çamurlu gelişince 'bir daha idmana gitmeyeceksin' dese de idmanlarını aksatmıyor genç Göksu.


Ligin ilk yarısında PAF takımda gösterdiği performansla dikkatleri çeken ve Ersun Yanal tarafından devre arası kampına götürülen genç futbolcu, daha sonra A takıma alındı ve profesyonel sözleşme imzalandı.


Göksu Alhas, Trabzonspor Dergisi'ne verdiği röportajda, A tıkım kadrosuna alınmasına hala inanamadığını vurgu yaptı. Birkaç yıl öncesine kadar Avni Aker'de maç izlemenin bile kendisi için çok zor olduğunu anlatan Göksu, şimdi o sahada olmanın rüya gibi geldiğini dile getirdi.


Trabzonspor'da kalıcı olmak istediğinin altını çizen genç futbolcu, "Daha önce şımaranları da gördüm parlayanları da. Çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Abilerim sağ olsunlar bana hep nasihat edip destek veriyorlar. Dışarıda oynamanın burada oynamaktan daha zor olduğunu söylüyorlar. Ben de bunlardan bir şeyler alıyorum kendi adıma. Bu takımın kıymetini biliyorum. Dışarıda dışlanmaların dahi olduğunu söylüyorlar. Ancak burada öyle bir şey yok. Her şey saygı sevgi çerçevesinde oluyor. Hem futbolumla hem de hal ve hareketlerimle kendimi kabullendirmek istiyorum." dedi.


Şımarmadan çalışmalarına devam edeceğine değinen Göksu, fizik olarak biraz daha güçlenmesi ve temposunu yükseltmesi gerektiğini ifade etti.


En büyük hedefinin Trabzonspor'la Avni Aker'de şampiyonluk turu atmak olduğunu söyleyen genç futbolcu, "Tabi ki Milli Takımın formasını giymek ve Avrupa'da futbol oynamak herkesin isteği ancak dediğim gibi ben öncelikli olarak Trabzonspor formasıyla şampiyonluk turu atmak istiyorum. O gün dünyanın en mutlu insanı ben olacağım." ifadelerini kullandı.


(CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler