Muhsin Yazıcıoğlu: "Partilerin kapatılması Türkiye'ye gelişme yolunda zaman kaybettirir"

Muhsin Yazıcıoğlu: "Partilerin kapatılması Türkiye'ye gelişme yolunda zaman kaybettirir"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, terör odaklı olmayan tüm fikirlerin rahatça ifade edilebilmesi gerektiğini söyledi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hakkında açılan kapatma davasına ilişkin açıklamada bulunan Yazıcıoğlu, parti kapatmanın Türkiye'deki demokrasi ve gelişme için olumsuz bir durum olduğunu ve gelişme yolunda Türkiye'ye zaman kaybettireceğini ifade e...

Muhsin Yazıcıoğlu:

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, terör odaklı olmayan tüm fikirlerin rahatça ifade edilebilmesi gerektiğini söyledi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hakkında açılan kapatma davasına ilişkin açıklamada bulunan Yazıcıoğlu, parti kapatmanın Türkiye'deki demokrasi ve gelişme için olumsuz bir durum olduğunu ve gelişme yolunda Türkiye'ye zaman kaybettireceğini ifade etti.

İstanbul'da Akgün Otel'de partisince düzenlenen birtoplantıya katılan Muhsin Yazıcıoğlu, burada basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Savcının AK Parti'ye ilişkin açtığı kapatma davasının gerekçesi hakkında bilgi sahibi olmadığını belirten Yazıcıoğlu, "Bize yansımış olan, laikliğe aykırı eylemleri ve fikirleri dolayısıyla dava açıldığı. Bu gerekçelerle Türkiye'de birçok kere parti kapatıldı. Bu ülkenin gelişmesine ve ilerlemesine bir katkısı olmadı. Bu tip olaylar daha çok ülkeye zaman kaybettirir." dedi.

Yazıcıoğlu, dava sürecinin henüz başı olduğunu ancak ileriki günlerde davaya ilişkin gerekçelerin açıklanması ile birlikte olaya ilişkin görüşlerini geniş olarak açıklayacağını dile getirdi.

Kaynak: CHA