Microsoft Haberleri

Microsoft haber, Microsoft son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Microsoft 30.10.2019
Bahçeşehir Koleji yöneticileri "Dünya Yapay Zeka Konferansı"na katıldı
Bahçeşehir Koleji'nden yapılan açıklamaya göre, Harvard, IBM, Microsoft, Amazon, Google, Facebook gibi dünya devlerini bir araya getiren ve bu yıl Cambridge İnovasyon Enstitüsü tarafından 4.
Microsoft 26.10.2019
Bahçeşehir Kolejinden ABD'ye "yapay zeka" çıkarması
Harvard, IBM, Microsoft, Amazon, Google ve Facebook gibi dünya devlerini bir araya getiren ve bu yıl Cambridge İnovasyon Enstitüsü tarafından 4'üncü kez düzenlenen Dünya Yapay Zeka Konferansı'na çok sayıda ülkeden yaklaşık 3 bin kişi katıldı.
Microsoft 26.10.2019
"Sadece Türkiye'de uygulanan yapay zeka sistemini 6 ay içinde dünyaya açacağız"
Cambridge İnovasyon Enstitüsü tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen 'AI World Conference'; Harvard, IBM, Microsoft, Amazon, Google, Facebook gibi dünya devlerini bir araya getirdi.
Microsoft 26.10.2019
Pentagon'un 10 milyar dolarlık "bulut" ihalesini Microsoft kazandı
ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Savunma Altyapısı Müşterek Girişimi (JEDİ) olarak bilinen "bulut" ihalesini yazılım devi Microsoft kazandı.
Microsoft 25.10.2019
MediaMarkt'tan "çifte keyif" kampanyası
Lenovo Ryzen 5 işlemcili dizüstü bilgisayar, Canon Pixma yazıcı, Targus çanta ve Microsoft fare hediyesiyle 3.
Microsoft 17.10.2019
Bağlantı dünyasının liderleri DE-CIX İstanbul Zirvesi 2019'da buluştu
16 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşen, Microsoft'un Platinum Sponsor olduğu DE-CIX İstanbul Zirvesi'nde uzman isimler, birbirine bağlı ekosistemin genel bir fotoğrafını çekerek, başta bulut olmak üzere bugünün gerekliliklerini, yeni teknolojileri, fırsatları ve geleceğin bağlantı dünyasını masaya yatırdı.
Microsoft 10.10.2019
"Akbank nexTalk"ta geleceğin bankacılığı konuşuldu
Microsoft Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Yazılım Mühendisliği Yöneticisi Cavit Yantaç ve Google Türkiye Ajans Transformasyon Lideri Eren Kantarlı'nın da konuşmacı olarak katıldıkları "Akbank nexTalk"da, yapay zeka, büyük veri, ödemeler ve para transferleri, chatbot gibi konularda uzman Tarentum, Paym.
Microsoft 4.10.2019
İranlı bilgisayar korsanlarının ABD seçimlerini hacklemeye çalıştığı iddiası
NEW ABD'li teknoloji devi Microsoft, 2020 Başkanlık seçimlerine yönelik İran kaynaklı binlerce hackleme girişiminde bulunulduğunu tespit ettiklerini duyurdu.
Microsoft 26.9.2019
Geliştirilebilir yapay zekâ ile Türkçe veri tabanı oluşturuluyor
YAPAY ZEKÂ GÖRME ENGELLİNİN SOKAKTAKİ GÖZÜ OLACAK Yapay zekâ destekli bir Türkçe altyazı üretme sistemi olarak öne çıkan proje ile sisteme verilen görüntülere gerçekten bir insan tarafından yorumlanmışçasına birer cümlelik tanımlayıcı altyazılar üretiliyor. Asıl amaçlarının Türkçe altyazılama projesi geliştirmek olduğunu ama sistemin entegrasyon ile farklı amaçlar için de geliştirilebileceğini belirten BİLGİ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu Ali Emre Demir, şu ifadeleri kullandı, "Geliştirdiğimiz proje, görüş teknolojisiyle birleştirilerek bir aparattan alınacak videoya otomatik altyazı üretebilir. Sese dönüştüren programların da işin içine girmesiyle birlikte görme engelliler için bir aparat üretilmesinin önü açık. Bu sayede engelli bireyler yanlarında biri varmışçasına gittikleri yolu onlara anlatan bir yapay zekâ ile kolaylıkla hareket edebilir." TÜRKÇE VERİ TABANI OLUŞTURUYOR BİLGİ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Tuğba Yıldız ve Dr. Öğretim Üyesi Elena Battini Sönmez'in yürütücülüğünde fakülte mezunları Berk Dursun Yılmaz ve Ali Emre Demir tarafından hayata geçirilen proje, halihazırda dijital veri tabanlarında yer alan görsel içeriklerin etiketlenme sürecini insanlar için yük olmaktan çıkartarak tamamen otomatize etme potansiyeli sunuyor. Projenin bu yönüyle e-ticarette kullanılabileceğini belirten Berk Dursun Yılmaz, "İngilizce dili için Microsoft tarafından sunulan ve oldukça popüler olan COCO (Common Objects in COntext) isimli veri tabanını otomatik çeviri servisleri kullanarak Türkçe diline çevirmeyi sağladık ve modelimizi bu veri tabanı ile eğitmeye başladık.
Microsoft 23.9.2019
71. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu
Los Angeles'taki Microsoft Tiyatrosu'nda düzenlenen 71.
Microsoft 20.9.2019
"Bilişim Kampı"nda 22 oyun geliştirildi
İbrahimcioğlu, 200 gencin 10 gün boyunca kamp alanında yatıp kalktığını dile getirerek, şöyle konuştu: "Gençler Türkiye'nin her yerinden geldiler. Aksaray'dan, Batman'dan, Nevşehir'den, Mardin'den, Eskişehir'den, Bursa'dan, Tekirdağ'dan insanlar geldi. Günlük gelenlerle beraber sayımız 500 civarını buldu. Kampa katılan 200 genç 10 gün içerisinde 22 oyun çıkardı ve 33 ön kuluçka başvurusu aldık. Şimdi firmalaştıracağız bu gençleri, oyun geliştirecekler, oyun satacaklar. Arkadaşlarımız şu an sözleşmelerini hazırlıyorlar. Türkiye'ye 33 şirket kazandıracağız, belki oyunlarını satacaklar belki 33 milyon dolar para kazanacaklar. Bunların Google Play Store'da, App Store'da satışları yapılacak. Bu da bir ihracat geliri." "Kampları devam ettireceğiz" Eğlenirken öğrenmenin tam anlamını kazandığı kampta birçok etkinlik düzenlendiğine dikkati çeken İbrahimcioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğitimcilerimizi Türkiye'nin en önde gelen oyun şirketlerindeki yazılımcıları getirmeye gayret ettik. TRT'den, Turkcell'den, Google'dan, Microsoft'tan ve diğer pek firmadan yaklaşık 40 kişilik gönüllü mentör grubu vardı.
Microsoft 19.9.2019
Microsoft hisseleri tarihi düzeyine yükseldi
ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft hisseleri, Perşembe günü 141.68 dolarla tarihi düzeyini gördü.
Microsoft 18.9.2019
Teknoloji devleri TEKNOFEST'te yerini aldı
Google, Microsoft ve Samsung'un aralarında bulunduğu dev bilişim firmaları Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) ziyaretçilerle buluştu.
Microsoft 17.9.2019
Tayvan'da Foxconn Grubunun kurucusu Gou liderlik yarışından çekildi
Foxconn Grubu, dünyanın en büyük elektronik imalat hizmetleri sağlayıcısı olarak biliniyor. Şirket Apple'ın iPhone ve iPad, Amazon'un Kindle, Sony'nin PlayStation 3 ve Microsoft'un Xbox 360 gibi orijinal tasarım cihazlarının kitlesel imalatını yapıyor.
Microsoft 16.9.2019
New york'ta microsoft protestosu: 76 gözaltı
ABD'nin New York şehrinde, Microsoft mağazası önünde toplanan kalabalık, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza ile işbirliği içerisinde olduğu belirtilen Microsoft'u protesto etti.
Microsoft 11.9.2019
Kaspersky, OneDrive'ı da koruma altına alıyor
Kaspersky, Security for Microsoft Office 365 ürünü ile Microsoft'un depolama hizmeti OneDrive için de koruma sunuyor.
Microsoft 10.9.2019
İklim değişikliğine uyum sağlamak için 1,8 trilyon dolar yatırım gerekiyor
Eski Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Dünya Bankası Üst Yöneticisi Kristalina Georgieva ve Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in de aralarında olduğu Komisyon, dünyaya fayda sağlayacak önlemlere yatırım yapmanın daha zengin ülkeler açısından acil ahlaki bir yükümlülük olduğu değerlendirmesinde bulundu.
Microsoft 10.9.2019
Microsoft'tan ABD hükümetine Huawei tepkisi
Microsoft Başkanı Brad Smith, ABD hükümetinin Huawei'ye yönelik tutumunu eleştirerek, yaptırımları haksız bulduğunu bildirdi.
Microsoft 10.9.2019
Microsoft: ABD hükümeti Huawei'ye haksızlık etti
Microsoft Başkanı ve Hukuki İşler Sorumlusu Brad Smith, ABD hükümetinin Huawei'ye haksızlık ettiğini belirterek "ABD hükümeti Huawei'ye karşı yürütülen işlemlerin makul olup olmadığını tam olarak kanıtlayamadı.
Şu an buradasınız: Microsoft Haberleri | Microsoft Haber - Haberler - Sayfa 7 - Microsoft haberleri, son dakika microsoft haber ve gelişmeleri burada. Amazon, bulut ihalesinden dolayı Pentagon'u mahkemeye verecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 20:49:17. #1.15#
title