Haberler » Ekonomi » Haber

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Yücel: Son 20 Yılın En Kötü Sezonunu Yaşıyoruz

Elazığ'da Kuyumcular Piyasanın Durgunluğundan Şikâyet Ediyor. Düğün Sezonunun Başlamasına Rağmen Bekledikleri Satışların Bir Türlü Gerçekleşmemesi Kuyumcu Esnafını Kara Kara Düşündürüyor.

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Yücel: Son 20 Yılın En Kötü Sezonunu Yaşıyoruz

Elazığ'da kuyumcular piyasanın durgunluğundan şikâyet ediyor. Düğün sezonunun başlamasına rağmen bekledikleri satışların bir türlü gerçekleşmemesi kuyumcu esnafını kara kara düşündürüyor.

CİHAN'a açıklamalarda bulunan Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Mehmet Yücel, son 20 yılın en durgun sezonunu yaşadıklarını belirtti.

Mehmet Yücel, küresel krizin vatandaşları maddi açıdan çok fazla etkilemediğini kaydederek, "İnsanlarımız kriz yüzünden para harcamaz oldu. Aslında bakarsak yastık altı diye nitelendirdiğimiz paralar gün yüzüne çıkarsa piyasada hareketlilik olur. Otomobil firmaları fiyat indirimine gitti, firmalarda araç kalmadı. Bu durumda gösteriyor ki, para var ama dışarıya çıkmıyor." şeklinde konuştu.

Evlenecek çiftlerin eskisi gibi pahalı takılara rağbet göstermediğini ekleyen Yücel, "İşlerimizin açılacağını umuyoruz." dedi. (CİHAN)