Başkan Kocaoğlu ve 17 İlçe Belediye Başkanı Vali Toprak'ı Ziyaret Etti

Başkan Kocaoğlu ve 17 İlçe Belediye Başkanı Vali Toprak'ı Ziyaret Etti

Başkan Kocaoğlu ve 17 İlçe Belediye Başkanı Vali Toprak'ı Ziyaret Etti
CHA - Haberler | Güncel

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları ile birlikte Vali Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları ile birlikte Vali Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti. Beraberindeki 17 başkanla birlikte Toprak'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kocaoğlu, "Göreviniz, hem İzmirimiz'e ve ülkemize hem de size ve ailenize hayırlı uğurlu olsun. Hoşgeldiniz." dedi. Vali Toprak da başkanları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlarıyla çeşitli vesilelerle biraraya geldiğini hatırlatan Toprak, "Toplu bir şekilde yapılan bu ziyarette, daha önce görüşme imkanı bulamadığımız arkadaşlarla da buluştuk, teşekkür ediyoruz. Hem kamu kurum ve kuruluşları arasındaki iletişim ve diyalog hem de bunun mahalli idarelere olan yansımasını da hizmete dönüştürecek şekilde çalışmalarımızı birlikte sürdüreceğiz. İzmir'in sorunlarını hep birlikte aşmaya gayret edeceğiz." diye konuştu.

Ziyarete Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Beydağ Belediye Başkanı Süleyman Vasfi Şentürk, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Dikili Belediye Başkanı Yusuf Altıparmak, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Karaburun Belediye Başkanı Serdar Yasa, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Ödemiş Belediye Başkanı Bekin Keskin, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür ve Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu katıldı. Başkanlar, ziyaretten önce İzmir Saat Kulesi önünde fotoğraf çektirdi.

'TARTIŞILMASI ANLAMSIZ DEĞİL AMA ZAMANSIZDIR'

Başkanların ziyaretinin hemen ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Vali Mustafa Toprak, EXPO 2020 sunumunda İnciraltı lagününün binalar içinde resmedilmesiyle ilgili olarak Başkan Kocaoğlu'nun gündeme getirdiği tartışmaları değerlendirdi. Tartışmaların zamansız olduğunu söyleyen Toprak, "Kasım'da beşinci sunum ve oylama yapılacak. Tüm enerjimizi, gücümüzü, heyecanımızı 27 Kasım'daki oylamada sandıktan İzmir'i çıkarmaya harcıyoruz. Biz bununla uğraşmak ve buna yoğunlaşmak durumundayız. İzmir EXPO sandığından çıktığı takdirde 2020'ye kadar yedi yıllık bir süre var. Gerek EXPO'nun yapılacağı yer gerek o yerdeki problemler, her türlü altyapı ve çalışma için görüşleri dikkate alınarak yolumuza devam edeceğiz. Bugün birlik ve beraberlik günü ve sandıktan İzmir'i çıkarma günüdür. O tartışmaları, eleştirileri saygıyla karşılamak lazım ama neyin ne olduğunu da bilmek lazım. Bir meselenin sunumu için ortaya konulan taslağı esasmış gibi kabul etmemek lazım. Ben de bu noktaya yeni geldim ve öğreniyorum. O noktadaki her türlü çalışmaya hazırız. 2008 oylamasında da bunlar çok gündeme getirildi. Bunun zamanının daha sonra olduğunu düşüyorum. Benim açımdan netleşmiş bir şey yok. Yapılan imar planları, dinamiklerin de görüşleri alınarak revize edilebilir. Alanda 1., 2. ve 3. derece sit alanları var. Nerelere neyin yapılacağı bellidir. Sandıktan çıkmadan bunların tartışılması anlamsız değil ama zamansızdır." dedi. Vali Toprak, EXPO adaylığı konusundaki artı ve eksileri görüşmek üzere salı günü Paris'e gideceğini belirterek, "BIE Genel Sekreteri ile görüşme yapacağız. Bundan sonraki yol haritamızı çıkaracağız, eksilerimizi, artılarımızı genel sekreter ve ekibiyle gözden geçirmiş olacağız." şeklinde konuştu.

Başkan Kocaoğlu ve 17 İlçe Belediye Başkanı Vali Toprak'ı Ziyaret Etti
Başkan Kocaoğlu ve 17 İlçe Belediye Başkanı Vali Toprak'ı Ziyaret Etti

Kaynak: CHA

Çok Okunan Haberler

title