Otomobil Otobüs Durağına Girdi

Otomobil Otobüs Durağına Girdi

Ankara Keçiören İrfan Baştuğ Caddesi'nde aşırı hız yapan otomobil kontrolden çıkarak, otobüs durağına girdi.

Otomobil Otobüs Durağına Girdi

Ankara Keçiören İrfan Baştuğ Caddesi'nde aşırı hız yapan otomobil kontrolden çıkarak, otobüs durağına girdi. Kazada durakta bulunan 3 kişi ağır yaralanırken, otomobil sürücüsü hafif yaralı kurtuldu.

Edinilen bilgiye göre kaza şöyle meydana geldi; İrfan Baştuğ Caddesi'nde aşırı hızlı olduğu iddia edilen Uğur Koç idaresindeki 06 BB 2023 plakalı otomobil, önündeki aracın fren yapmasını son anda fark ederek kontrolden çıktı ve o sırada vatandaşların da bulunduğu otobüs durağına girdi. Otomobil, o sırada durakta bulunan Gizem Aksoy, Ahsen Dişe ve Sevcan Çapcı isimli 3 vatandaşı ezdi. Kaza sonucu durakta bulunan vatandaşların durumunun ciddi olduğu, özellikle belden aşağı kırıkların ve parçalanmaların olduğu öğrenildi. Araç sürücüsü U.K. hafif yara alırken, yine otomobilde bulunan Mehmet Seyman ve Büşra Özlem Yavru, kazadan yara bile almadan kurtuldu. Yerlerdeki kanların bir hayli fazla olduğu gözlenirken, yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Elde edilen bilgilere göre, otomobilin çarpması sonucu bacakları parçalanan yaralılar kaldırıldıkları hastanelerde ameliyata alındı. Araçta bulunanlar da kontrol amaçlı hastaneye götürülürken, olay yerine gelen polis, kazayla ilgili bilgi incelemelerde bulundu.

Kaynak: CHA