Lübnan Haberleri

Lübnan haber, Lübnan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lübnan - 28.9.2020
TBMM Başkanı Şentop, "Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu"nda konuştu: (2)
Eski dünyanın sakil alışkanlıklarıyla hareket eden ülkelerin, yeniden şekillenen bölge ve Doğu Akdeniz'in geleceğinde söz sahibi olma iddiası taşıdıklarını aktaran Şentop, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şüphesiz iyi niyetli, barışı tesis etmeyi hedefleyen uluslararası hukuka ve anlaşmalara saygılı milletlerin ve devletlerin hak ve hukuklarına hürmet eden yaklaşımlarla hep birlikte çalışmak, gayret göstermek, müzakere yapmak arzu edilen bir tutumdur. Ancak şu gerçekleri görmeden ve göstermeden harekete geçmek de mümkün değildir. 1977 yılında sonuçlanan Manş Denizi'nde kıta sahanlığı sınırlarının tespitine ilişkin İngiltere-Fransa ihtilafında ortaya çıkan tez bugün Türkiye'nin, adaların yetki alanlarının sınırlandırılmasına dair savunduğu teze yakındır. Bu tezi Manş Denizi ihtilafında kabul eden Fransa, kendisini hiç alakadar etmeyen Doğu Akdeniz'deki gelişmelerde bunun tam tersini savunmaktadır. Bu samimiyetsiz ve ikiyüzlü yaklaşımlarla uluslararası hukuku işletebilmek mümkün olamaz. Bugün Suriye'den Lübnan'a, Lübnan'dan Kuzey ve Orta Afrika'ya, Madagaskar'daki dağınık adalarda hak iddiasına kadar dünyanın neresinde bir maddi ve ekonomik değer varsa ona göz koyan ve üzerinde hak iddia eden Fransa'yı biraz hayretle ve değişen dünyayı fark etmeyen bir anlayışsızlık içinde olduğu için de tebessümle izliyoruz.
Lübnan - 28.9.2020
AB: Lübnan'da yeni hükümetin hızlıca kurulması hayati önemde
Avrupa Birliği (AB), Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Mustafa Edib'in görevi iade etmesinden hayal kırıklığı duyulduğunu, yeni hükümetin kurulmasının hayati önemde olduğunu bildirdi.
Lübnan - 28.9.2020
Lübnan siyasetinde Fransa açmazı
4 Ağustos'taki Beyrut Limanı patlamasının ardından 1 Eylül'de Lübnan'ı ikinci kez ziyaret eden ve burada uluslararası ilişkiler literatürüne önemli etkisi olan Antonio Gramsci'nin "eski ölüyor, yeni doğamıyor" şeklindeki meşhur ifadesine atıf yaparak Lübnan'ın içinde bulunduğu çok boyutlu...
Lübnan - 28.9.2020
Küresel sömürü sisteminin memuru: Macron
Fransa her yüzyıl başında Orta Doğu'ya saldırıyor Fransa her yüzyıl başında Doğu Akdeniz'de bir saldırıya geçiyor. 18. yüzyılın sonunda, 1799'da Mısır ve Suriye'ye saldırıp Akka'da yenilmişti. Türklere yenilenler intikam almak için başkalarıyla ittifak yaparak karşımıza çıkıyorlar. Kut'ül-Amare'de ağır bir yenilgi alan İngiltere intikam almak için Fransa ile Sykes-Picot gizli anlaşmasını yaparak Osmanlı Devleti'nin Orta Doğu'daki topraklarını paylaştı. Sykes-Picot gizli anlaşmasına göre Suriye, Lübnan, Türkiye'nin güneyi ve güneydoğusu, Tokat Yıldız dağları-İskenderun-Diyarbakır üçgenindeki bölge Fransa'ya sömürge olarak bırakıldı.
Lübnan - 27.9.2020
Son dakika... Fas, Lübnan ve Ürdün'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı arttı
Son dakika haberi: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Fas'ta 28, Lübnan'da 7, Ürdün'de 2 kişi daha yaşamını yitirdi.
Lübnan - 27.9.2020
Son dakika haber... Macron, Lübnanlı siyasileri "ihanetle" suçladı
Son dakika haberine göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Lübnan'da hükümetin kurulmamasına ilişkin, "Lübnanlı siyasi güçler, açık şekilde taahhüdü yerine getirmek istemedi, bu taahhüde ihanet etmeye karar verdiler.
Lübnan - 27.9.2020
UNIFIL, patlamanın ardından destek için Beyrut'ta bir müfreze konuşlandırdı
Birleşmiş Milletler (BM) Geçici Görev Gücü (UNIFIL), Beyrut Limanı'ndaki patlamanın enkazının kaldırılması ve limandaki çalışmaların hızlandırılması için Lübnan makamlarına destek amacıyla bölgede bir müfreze konuşlandırıldığını bildirdi.
Lübnan - 27.9.2020
Lübnan'da ordu güçlerine silahlı saldırı: 2 ölü
Lübnan'ın kuzeyinde orduya ait bir mevziye düzenlenen silahlı saldırıda 2 asker hayatını kaybetti.
Lübnan - 27.9.2020
Türk Deniz Kuvvetleri 939 yaşında
Afganistan, Bosna Hersek, Lübnan, Katar, Suriye, Sudan, Libya, Somali, Atlantik Okyanusu ve Hint Okyanusu dahil bir çok bölgede gerçekleştirilen uluslararası harekatlarda görev alan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli, Aden Körfezi, Arap Denizi ve Somali açıklarında deniz haydutluğuyla mücadele etmek için Bahreyn'de oluşturulan Çok Uluslu Birleşik Görev Kuvveti 151'de de görev yapıyor.
Lübnan - 27.9.2020
Son dakika haber! Lübnan'da yeni hükümet kurmakla görevlendirilen Adib istifa etti
Son dakika gelişmesine göre Lübnan'da Beyrut Limanı'ndaki patlamanın ardından yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Mustafa Adib istifa ettiğini açıkladı.
Lübnan - 26.9.2020
Son dakika haberi: Lübnan'da Kovid-19 salgınında en yüksek günlük vaka artışı kaydedildi
Bir son dakika haberine göre Lübnan Sağlık Bakanlığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 7 kişinin yaşamını yitirdiğini ayrıca bir günde rekor sayıda kişide virüs tespit edildiğini duyurdu.
Lübnan - 26.9.2020
Sadakataşı Derneği'nden Lübnan'daki 800 mülteci aileye yardım
Sadakataşı Derneği, Lübnan'da 800'ü aşkın Suriyeli ve Filistinli mülteci aileye gıda ve hijyen ürünleri yardımında bulundu.
Lübnan - 26.9.2020
Lübnan Başbakanı Diyab: "Ülkenin içinden geçtiği dönem istisnaidir ve istisnai çabalar gerektiriyor"
Lübnan Başbakanı Hassan Diyab, ülkenin siyasi güçlerden çekişmeleri durdurmalarını gerektiren istisnasi bir dönemden geçtiği uyarısında bulundu.
Lübnan - 26.9.2020
Lübnan'da Mustafa Edib, hükümeti kurma görevini bıraktı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen büyük patlamanın ardından istifa eden hükümetin yerine yenisini kurmakla görevlendirilen Mustafa Edib, 3 haftalık çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine görevi iade etti.
Lübnan - 26.9.2020
LPG ithalatı temmuzda yüzde 27,5 arttı
İhracat arttı Bu dönemde, rafinerici ve dağıtıcı lisansı sahiplerince yapılan LPG ihracatı ise yüzde 24,6 artışla 4 bin 588 tondan 5 bin 716 tona yükseldi. İhracat, Almanya, Lübnan ve Türkiye Serbest Bölgesi'ne yapıldı.
Lübnan - 26.9.2020
Katar, Arap Birliği dönem başkanlığını devralmayı reddetti
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002 yılında Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisiyle, 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Lübnan - 25.9.2020
Kuveyt'ten "Filistin meselesinin Arap Barış Girişimi'ne göre çözülmesi" çağrısı
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002'de Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisiyle, 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Lübnan - 25.9.2020
Son dakika haber | Lübnan'da hükümet kurma çalışmalarına hız verildi
Son dakika gündem haberine göre Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Mustafa Edib, çalışmalarında geldiği aşamayı Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile paylaştı.
Lübnan - 24.9.2020
ABD'den Suriye'ye 720 milyon dolarlık ekstra yardım
Yardım paketinin Türkiye, Ürdün, Lübnan, Irak ve diğer ülkelerdeki Suriyeli mültecileri de kapsadığını belirten Pompeo, yardımın en çok ihtiyaç sahibi olanlara gitmesi konusunda çaba göstereceklerini ifade etti.
Lübnan - 24.9.2020
Son dakika... Beyrut patlaması mağdurlarına 66 milyon dolar yardım dağıtılacak
Son dakika haberleri: Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun, 100 milyar Lübnan Lirasının (Yaklaşık 66 milyon Dolar) Beyrut Limanı'nda meydana gelen şiddetli patlamada etkilenen kişilere dağıtılmasını onayladı.
Lübnan - 24.9.2020
Son dakika haber | Bahreyn, Filistin meselesinin Arap Barış Girişimi'ne göre çözülmesi çağrısı yaptı
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002 yılında Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisiyle, 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Lübnan - 24.9.2020
Son dakika haber... Fas, Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika haberleri... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Fas'ta 38, Cezayir'de 5, Lübnan'da 1 kişi daha yaşamını yitirdi, Katar'da vaka sayıları arttı.
Lübnan - 24.9.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Rusya ve Türkiye ile Suriye'de adımlarımızı koordine ediyoruz"
Fransızların Rus makamlarla Lübnan konusunu da görüşmesini istedikleri yönündeki iddialara tepki gösteren Zarif, "Rusya ile Lübnan'ı konuşabiliriz fakat bunun önceliği yoktur.
Lübnan - 23.9.2020
Lübnan'dan uluslararası topluma, İsrail'in ülkesine yönelik ihlalleri durdurma çağrısı
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, uluslararası toplumu, İsrail'in ülkesine yönelik kara, deniz ve hava ihlallerini durdurmaya çağırdı.
Lübnan - 23.9.2020
BM'den Lübnan'a "siyasete değil halka öncelik tanıyın" çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Lübnan'da hükümetin hızlı bir şekilde oluşturulması, siyasete değil Lübnan halkı ve ihtiyaçlarına öncelik verilmesi çağrısında bulundu.
Lübnan - 23.9.2020
Avrupa Birliği'nden Lübnan'daki Filistinli mülteciler için 30.6 milyon avroluk destek
Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA), Suriye'den Lübnan'a sığınan Filistinli mültecilere yönelik hizmetler için Avrupa Birliği'nden 30.6 milyon avro yardım aldığını duyurdu.
Lübnan - 23.9.2020
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Edib'den teknokrat hükümet vurgusu
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Mustafa Edib, uluslararası toplumun güvenini kazanacak bir teknokrat hükümeti kurma konusunda kararlı olduğunu açıkladı.
Lübnan - 23.9.2020
Suudi Kralı'ndan ABD'nin İsrail ile ilgili girişimlerine destek
"Hizbullah silahsızlandırılmalı" Beyrut Limanı'ndaki patlama ile insani bir felaketle karşı karşıya kalan Lübnan'da ise yaşananlardan Hizbullah'ı sorumlu tutan Kral Selman, "Lübnan'ın güvenliği ve istikrarı için Hizbullah terör örgütünün silahsızlandırılması şart.
Lübnan - 23.9.2020
Bir kurt masalı: Orta Doğu barış süreci
Arap-İsrail savaşlarından ilki kuruluş döneminde, ikincisi 1955 yılında Süveyş bölgesine yönelik İngiltere ve Fransa'nın hava saldırılarına İsrail hava kuvvetlerinin katılımı şeklinde gerçekleşmiştir. Üçüncü savaş, Araplar için tam bir felaketle sonuçlanmıştır. 1967 savaşında İsrail, Mısır idaresi altında bulunan Gazze Şeridi ve Sina yarımadasını, Ürdün idaresi altında bulunan Batı Şeria ve Kudüs'ün "eski şehir" olarak bilinen doğu bölümünü, Suriye toprağı olan Golan tepelerini ve Lübnan'ın güney bölgelerini işgal etmiştir.
Lübnan - 23.9.2020
Katar Emiri, İsrail'in uzlaşmaz tutumu karşısında uluslararası toplumun sessizliğini eleştirdi
Katar Emiri, Suriye, Libya, Lübnan ve Sudan'da siyasi çözüme ulaşılması gerektini yineledi.
Lübnan - 22.9.2020
Son dakika haber | Lübnan'da "Maliye Bakanlığı'nın Şiilere verilmesi" tartışmaları sürüyor
Son dakika gündem haberine göre Lübnan'da Sünni Müstakbel Hareketi lideri ve eski Başbakan Saad el-Hariri'nin, yeni hükümette Maliye Bakanlığı'na Şiilerden bir ismin getirilmesini kabul edeceklerini açıklaması, kendisinden önceki başbakanların tepkisine yol açtı.
Lübnan - 22.9.2020
Antalya'da bir kişi evinde ölü bulundu
Güzeloba Mahallesi'nde 4 katlı bir apartmanın en üst katında yaşayan Kahraman Cangara (37), Lübnan asıllı kız arkadaşı tarafından evde hareketsiz halde yatarken bulundu.
Lübnan - 22.9.2020
Fas, Cezayir, Lübnan ve Bahreyn'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Fas'ta 34, Cezayir'de 10, Lübnan'da 8 ve Bahreyn'de 3 kişi daha hayatını kaybetti.
Lübnan - 22.9.2020
Yemen mahkemesinden Husilerin lideri ve 174 yöneticisi hakkında "yakalama" kararı
Askeri Savcılık, Husi lider ve 174 sanığa "Lübnan'daki Hizbullah örgütü ve İran Devrim Muhafızları komutanları gözetiminde Ensarullah adlı silahlı terör örgütü kurma" suçlaması yöneltmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lübnan Haberleri | Lübnan Haber - Haberler - Sayfa 8 - Lübnan haberleri, son dakika lübnan haber ve gelişmeleri burada. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Türkiye, Ermenistan'la çatışmada taraf değil.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 12:54:25. #1.15#
title