Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal: En Çok Hırsızlık Şikayeti Aldık, Tedbirler Alıyoruz

Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal: En Çok Hırsızlık Şikayeti Aldık, Tedbirler Alıyoruz

Geçen Yıl 22 Ocak'ta Kırıkkale'de Göreve Başlayan Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Geride Bıraktığı Bir Yılını Değerlendirdi.

Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal: En Çok Hırsızlık Şikayeti Aldık, Tedbirler Alıyoruz

Geçen yıl 22 Ocak'ta Kırıkkale'de göreve başlayan Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal, geride bıraktığı bir yılını değerlendirdi. Göreve geldiği ilk günden itibaren öncelikle vatandaşların hangi konularda daha çok şikayet ettiğini araştırdığını açıklayan Kartal, şikayet konularının üzerine gittiğini ve çözüm konusunda çalışma başlattığını söyledi. Araştırmalarında sokaktaki bütün vatandaşları dinlediğini belirten Kartal, "Çoğunlukla hırsızlık konuları ile ilgili şikayetlerin öne çıktığını gördüm. Devamında okul ve eğitim güvenliği konusunun yer aldığını gözlemledim. Bu çerçevede asayiş hizmetlerinin yeniden yapılandırılması kapsamında projeli çalışmalara başlandı. İlimizi sekiz bölgeye ayrılarak asayiş ekiplerini 10'a çıkarttım. Bu ekiplerimizin temel amacı, riskli bölgelerde suç olmadan önce gerekli tedbirleri alarak, meydana gelen suçlara da en kısa sürede müdahale etmektir." dedi.

24 saati görev başında geçiren ekip otolarına araç takip cihazları ve mobil sorgulama cihazları ile donatıldığını söyleyen Kartal, "Ayrıca merkezi bölgelerde görevli 5 ekibimize kamera sistemi takılmıştır. Ekiplerin olaylara müdahalesi ve bu olayların kaydedilmesi sağlanmıştır. Diğer önem verdiğimiz bir proje de güven timleri uygulamasıdır. İlimiz Ankara, Zafer ve Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelere güven timleri görevlendirildi." diye konuştu.

Hırsızlık olaylarına karşı da mücadele timleri oluşturduklarını belirten Kartal, tespit edilen riskli bölgelerde, değişik saatlerde sivil kıyafetli ekiplerin kontrollerde bulunduğunu ifade etti.

2010 yılı içerisinde 61 adet tabanca, 23 adet av tüfeği, 52 adet bıçak, 9 adet kuru sıkı tabanca, ve 22 adet diğer suç aleti ele geçirdiklerini anlatan Kartal, Kırıkkale Çocuk Şube Müdürlüğü'nde okul ve eğitim güvenliği çerçevesinde 5 lisede okul polisi görevlendirdiklerini kaydetti.